Професия учител - 12

  • 53 927
  • 743
# 360
И нашите са веднъж седмично, но ние сме малко училище и не ни карат да висим, когато нямаме реални консултации.
Виж целия пост
# 361
И в гимназия си висим. От миналата година сме се разбрали с хлапетата, ако са каталясали и ни приемат, ни предават, пускам от 4-5 часа една онлайн със запис, питат, обяснявам, накрая качвам записа в класната стая и могат да си го въртят като "Бързи и яростни", колкото искат. И тези със спорт, изкуство, пътуващи, кормуващи и т.н. също могат да го гледат.
Аз също имам доказателство, че не се скатавам, а си ги провиждам.
Виж целия пост
# 362
Ние пък почти винаги си ги караме консултациите. при нас самите деца искат да ги консултираме, особено по моя предмет.
Виж целия пост
# 363
И аз имам консултации, и си идват учениците. И понякога в повече от един ден, когато е необходимо. Не съм си мислила да откажа.
Работа винаги има за вършене, не го приемам за висене, най -малкото  задачите за следващия ден да погледна ако няма ученици.
Виж целия пост
# 364
Здравейте 💐 Длъжно ли е училището да заплаща на учителя, който поема часове по заместване на болен колега?
В нашето училище (нова съм) имало практика нарочно да се избират за заместници учители- неспециалисти за да не се плати. А имаме много отсъстващи колеги и се очаква от мен да замествам всеки ден.
Благодаря ви за отговорите ❤️
Виж целия пост
# 365
Здравейте 💐 Длъжно ли е училището да заплаща на учителя, който поема часове по заместване на болен колега?
В нашето училище (нова съм) имало практика нарочно да се избират за заместници учители- неспециалисти за да не се плати. А имаме много отсъстващи колеги и се очаква от мен да замествам всеки ден.
Благодаря ви за отговорите ❤️
Ако на съвет сте гласували работа по програмата "Без свободен час", дават една Декларация, с която "доброволно" се съгласявате да замествате колега, който отсъства. Заплащането не е зле, ако сте специалист, аз съм начална и от моя гл т казвам, мисля, че и по-нагоре е така, първите 3 дни на отсъстващия е по програмата.
Виж целия пост
# 366
Здравейте 💐 Длъжно ли е училището да заплаща на учителя, който поема часове по заместване на болен колега?
В нашето училище (нова съм) имало практика нарочно да се избират за заместници учители- неспециалисти за да не се плати. А имаме много отсъстващи колеги и се очаква от мен да замествам всеки ден.
Благодаря ви за отговорите ❤️
По принцип трябва да се плати - на специалист лекторският е повече, а на неспециалисти по - малко. В нашето училище, обаче, тази година когато заместват неспециалисти нямало да се плаща. Така най - прецакани са учителите ЦДО прогимназиален етап, защото обикновено те заместват. Вярно, че класовете са ни на минимум, но да работиш и да не се плаща не е честно.
Виж целия пост
# 367
На мен ми се случи миналата година да замествам два пъти колежката ЦДО, първия път ми платиха по програмата "Без свободен час", втория път не ми се плати допълнително. Вземала съм и други часове на колеги, които преподават на моя клас - ТП (допълва норматив колежката от втори клас с моя час) и Модула ФВС, но не са ми ги плащали... Според мен не е редно да заместваш колега, дори и за 1 час да е, и той да не ти се заплати, но уви...
Виж целия пост
# 368
Здравейте колеги! Млад учител съм, особено с преподаването по математика. Тази година имам ученик на индивидуална форма на обучение, който е 12 клас. Не съм се срещала още с него, но от колеги зная, че е аутист и на ниво детска градина. Имам притеснения. Не съм работила с такива деца и не зная как да подходя. Моля за съвети и идеи! Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 369
Yellowflower, да допълня и аз с моя опит. Две учебни години се налагаше продължително да замествам колежката по АЕ. Плащаше ми се като на неспециалист (7лв. вместо 8.50). Замествала съм и други колеги, но не ми се е плащало единствено когато е било нещо спешно.
Виж целия пост
# 370
При нас тези замествания са уредени с училищния колективен договор. За заместване от специалист - лекторски час, за неспециалист - по-малко. И то е логично. Но именно това е работата на синдикатите. Не знам защо всички очакват Янка Такева да им реши проблемите и постоянно мрънкат, че синдикатите нищо не правят. А лостовете са налични на училищно ниво, но трябва някой да се заеме сериозно.

Аз също приемам консултацията като напразно "висене". Ако ученик ме помоли за консултация в четвъртък, не му казвам "ела във вторник". И се получава реална консултация в четвъртък и губене на време във вторник. Но някои неща трябва да се преглътнат. Това, което ме побърква, е, че напоследък са десетки.
Виж целия пост
# 371
Аз съм член на СБУ, както и колегите. Но въпреки това ми бе обяснено че практиката на училището е да заместват неспециалисти, и то нарочно с цел да не им се заплащат заместванията. Не съм подписвала нищо, с което да покажа съгласие... Тази "политика" е от преди да започна работа в училището. Учител по АЕ съм, не преподавам ЦДО..
Виж целия пост
# 372
Да, ясно ми е, че е така. На всеки директор му се иска да пести пари. Въпросът е, да му се даде отпор по законен начин. Това е ролята на училищната организация на сбу. Натискайте го за училищен ктд, вътрешни правила за работната заплата - изобщо всякакви такива документи се съгласуват със синдикатите. Вашият председател да започне да се опъва, вместо да подписва всичко, което му дадат.
Виж целия пост
# 373
Вашият председател да започне да се опъва, вместо да подписва всичко, което му дадат.
Как да стане това, като назначиха жена му на работа като учителка!? Разбира се, че ще си кротува.
Виж целия пост
# 374
Здравейте,
лекторите имат ли право да ползват болнични?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия