Хитринки за всякакъв случай - 28

  • 44 298
  • 738
# 180
Долче, от утре май и в Л.ще ги има гъбите( в акциите блясък ги пускат, но са малко по-различни от стандартните, имат и грапава част)
Скрит текст:
Виж целия пост
# 181
Дени, май тези които съм купувала досега все си имат и грапава страна...🤔🙂 Конкретно от Лидъл не съм купувала де, може да са по-различни.
Виж целия пост
# 182
Аз не знам какви гъби съм купувала, никога нищо не съм изчиствала с тях. Едва ли са ментеливи, защото от официален магазин ги купувам, а гледам че хората ги купуват в количества. Нещо не правя както трябва явно.
Виж целия пост
# 183
Аз не знам какви гъби съм купувала, никога нищо не съм изчиствала с тях. Едва ли са ментеливи, защото от официален магазин ги купувам, а гледам че хората ги купуват в количества. Нещо не правя както трябва явно.

Тъп въпрос - мокриш ли ги преди употреба?
Виж целия пост
# 184
И още по-тъп въпрос - като стигне до сърцевината се хвърля, нали? Моите бяха някакви трислойни, като падне от двете страните горното ги мятам.
Виж целия пост
# 185
И аз веднага се зачудих дали ги мокриш- защото без мокрене не знам вършат ли изобщо някаква работа 😉 Също така, при употреба се "изяждат", не просто се захабяват като нормалните гъби...
Като не остане достатъчно от гъбата и аз хвърлям. 🙂
Виж целия пост
# 186
Абе си със суха съм сваляла някакви неща, ноооо звука ме побърква и предпочитам на подмокрено Grinning
Виж целия пост
# 187
Да бе, мокря ги. Всъщност и мокри и сухи съм се мъчила и нещо все не ми се получава. Мъчила съм петно на стена от тиксо - ошкурих стената и по-зле стана. Пак на дървена врата пробвах да махам петно от лепенка/тиксо нищо. Някакво петно имах на пералнята отгоре не знам от какво. И там нищо не стана, но с препарат успях. Маратонки сина ми мъчи да си чисти, не успя. Кухненски плот с разни петна пак не успях. За други места не се сещам да съм мъчила. Оправих си петната, с препарати, но много ми се искаше с тая гъбка, понеже всички са доволни. Пак мога да взема да пробвам, че доста години минаха. Като не успях в първите ми опити и все ги отбягвам тия гъби.
Виж целия пост
# 188
Аха, лепкави неща не съм тествала, но петна по надрана бяла стена, натрупани следи от пръсти по вратата са ми най-честите похождения с гъбата.

Само в квартирата ударих на камък със стената. Тя сива, ама явно от времето е станала по-сива. Като изчистих едно петно преди да се изнесем остана по-чисто от околното Grinning


Аз имам питане - с какво трепете т. нар. Розова плесен? Изчерох бая, знам, че не е плесен, а бактерия, че е добре да се натърка със сода, после да се измие с оцет и т.н. но реших да питам преди да тествам. Някак я завъдихме и дори не знам как. Уж подсушаваме след душ, вентилатора работи, не оставяме  сапунисано насам-натам, но успяхме да завъдим в тоалетната, отстрани, където минава водата и на кранчето на чешмата. Голяма гадост, уж чистя непрекъснато, но пак се появява. Сега имам голям пакет сода и се надявам да има по-траен ефект :/
Виж целия пост
# 189
Аз розовата плесен с доместос я моря, но го оставям една нощ. А, да и е турски, ако има някакво значение.
Виж целия пост
# 190
Премахвали ли сте успешно перманентен маркер? Пробвах с лакочистител с ацетон, уж от нета, и нищо. После с препарат, който е за сваляне на етикети, но пише също, че маха химикал, флустер от дърво и е тествано горе-долу успешно за маса, но пак нищо. И ако има значение върху каучук е надраскано.
Виж целия пост
# 191
Дали не трябва със спирт да пробваш?
Виж целия пост
# 192
Гпспожи, благодаря за идеята за чистене на PVC дограма с CIF. Не че е много далеч от ума да се сети човел, ама ха де! Много добър ефект имаше на бялата, но на кафява с CIF не бих рискувала. А с обикновени миещи побелява. Имате ли идеи?
Много полезна група сте, добре, че надзърнах при вас! Kissing Heart
Виж целия пост
# 193
Дали не трябва със спирт да пробваш?
Пробвах, не мърда.
Виж целия пост
# 194
Имам драснато върху стъклена чаша с перманентен маркер. Нито съдомиялната го махна, нито миенето на ръка. Не съм експериментирала с разни препарати, защото е обикновена чаша. Но ще ми е интересно, ако някой е успял да се справи с маркер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия