От ритниче на ритниче, ДЕКЕМВРИ наближава с нашето мъниче! (Тема 5/2021)

  • 27 195
  • 754
# 555
И аз съм със същата диагноза ,така че споко.Тези дни и при мен на дневен ред са болничните,ще ми е нужен още един от 24 дни преди да изляза в майчинство.Някой знае ли личните лекари колко дни имат право да дават,че и на мен хич не ми се занимава да ги моля в работата за отпуска.Относно покупките нищо не сме взели ,но началото на октомври се заемам сериозно.
Виж целия пост
# 556
Леле момичета доста сте напреднали с пазаруването и другите неща, аз все още не съм купила нищо. Гледам в доста магазини има намаления, но все си мисля към октомври да започна с набавянето на нещата едно по едно.
Относно болничните и аз утре ще питам докторката, защото не ми е ясно какви са опциите, пък цял ден седнала в офиса немога да стоя.
Виж целия пост
# 557
Ние също не сме купили още абсолютно нищо. Избрали сме повечето неща, ще видим кога ще ги вземем. Предстои тази или другата седмица да пребоядисаме и ще сменим луничките в банята. Вече взе да ме изморява чистенето, така че май ще се обърна към услугите на някоя жена. Поне за по- основно почистване веднъж на седмица или две (особено за търкането в банята - имаме стъклен параван, който последния път така ме измори, че не смея да го пипна от тогава) Иначе ще изляза направо в 45 дневния болничен, но само защото работата ми е да пусна веднъж месечно ддс и работни заплати. Ако ходех на работа или дори всекидневно от вкъщи, сигурно отдавна щях да съм си пуснала всякакви възможни болнични 😁
Виж целия пост
# 558
Rumyana2021, нещо не разбирам смисъла на въпроса ти. Ако си ползваш аг болничен, защо ти е болничен от ЛЛ? Личните лекари имат право да издават до 14 дни последователно, независимо дали са в един или разпределени в 2 болнични, след това се минава на ЛКК.
Виж целия пост
# 559
За покупките - взела съм порт бебе и пелена, едно сладко комплектче от боди, панталон и шапка, пакет памперси /от днес, че имаше намалени в Кауфланд докато пазарувах😊/ няколко мостри на различна козметика, залъгалка, чорапи. Но съм спокойна, защото легло, количка, люлки и т.н. имам от преди. Октомври ще започна да вадя да огледам наличното и тогава ще докупя каквото ми трябва. Иначе с първото дете бях готова с всичко 5 месец😂.
В отпуск съм, защото имах немалко дни, но след него смятам да излизам в болничен, тъй като доста кг качих, тежко ми е и ме мъчат болки. А и в тази ковидна ситуация си е опасно, че на работа много хора срещам.
Някой питаше за ТЕЛК. Отива се при ЛКК, където ти дават протокол. С него, копие на л.к., копие от документи - снимки, ехографи, амб.листове и т.н. се отива в ТЕЛК, където се подават. Там ти казват и кога да отидеш за резултат. Може да е и същия ден и след една седмица. След това се взема протокола или решението от ТЕЛК, който се носи на ЛКК, където се издава болничен за посочения в протокола/решението на ТЕЛК период. Разправия си е. Заради пандемията, може да се изпрати по пощата, но става всичко много бавно. Най-добре е да се отиде на място.
Виж целия пост
# 560
Здравейте момичета!
Връщам се от преглед всичко с бебчо е наред 26 г.с 760гр. Питах я не е ли малък тя каза че е идеално за седмицата.
Продължава обаче скъсването на шийката вече е 0.9мм.Направо умирам от страх. Посаветва ме ако тръгне раждане направо в Майчин дом та не знам има ли мами, който ще раждат там?
Предписа ми Утрогестан вагинално обаче жената в аптеката къде е гледала ми е дала за перорално приложение. Та се чудя дали да го пия или не, някоя мама пие ли или е най добре да си взема от другия?
Момичета много се извинявам, че постоянно ви занимавам, но тук има поне кой да питам и да знае. Благодаря ви 😘😘😘
Виж целия пост
# 561
Утрогестанът е един и същи. Може да се пие, може да се слага вагинално.
0.9 мм шийка е по-малко от 1 мм. Сигурна ли си, че не е  0.9 см, тоест 9 мм? Ако е няма и 1 мм, то реално все едно я няма.
Виж целия пост
# 562
Аз ще раждам в Майчин дом. И наистина ако тръгне раждане дори след още няколко седмици, най-голям шанс за бебето има само там. Иначе да, утрогестана си е един и същ -и се слага вагинално, и се пие. Стискаме палци да издържиш поне още малко, ама ти гледай да лежиш и да не ставаш за друго осеен тоалетна.
Виж целия пост
# 563
Да Блу за съжаление е под 1 см. На 1.3см ми беше серклажа. Лекърка та қаза, че имам контракции и те я скъсяват.Аз не ги осещам освен това че имам болки ниско долу като пред цикъл, но те са постоянни и не знам дали това да контракции.
Благодаря ви момичета и на теб Али също, за отделеното време, значи ще си ги пия мъкар че според лекърката само вагинални те биха свършили някаква работа, но каза че било късно вече не знам какво искаше да каже. Направо съм смазан. Ще гледам да лежа, мъкар че и до сега ставах само да си направя нещо за хапване.
Виж целия пост
# 564
ФБ, утрогестанът е прекрасен. Аз от четвърти месец държа шийката с него, нищо, че съм с близнаци, че и пътувах даже. Не е имало ден без контракции... В комбинация със серклаж, магнезий и почивка според мен ще задържиш положението. Подкрепям и майчин дом, освен ако не ти се дават 3000 за Токуда Rolling Eyes.
Аз бих наблягала на месо и млечни продукти да за качи бебо по-бързо грамчета. Не, че не е добре, но всеки грам е спокойствие. Момичетата да ме поправят ако това не е правилната диета, аз не съм много наясно.
Не знам какво си купила, това е утрогестанът, който навсякъде ми дават и става и за перорално и за вагинално приложение. Ако го пиеш ще ти става лошо, ще ти се гади и няма да помогне за шийката...
Виж целия пост
# 565
ФБ, утрогестанът е прекрасен. Аз от четвърти месец държа шийката с него, нищо, че съм с близнаци, че и пътувах даже. Не е имало ден без контракции... В комбинация със серклаж, магнезий и почивка според мен ще задържиш положението. Подкрепям и майчин дом, освен ако не ти се дават 3000 за Токуда Rolling Eyes.
Аз бих наблягала на месо и млечни продукти да за качи бебо по-бързо грамчета. Не, че не е добре, но всеки грам е спокойствие. Момичетата да ме поправят ако това не е правилната диета, аз не съм много наясно.
Не знам какво си купила, това е утрогестанът, който навсякъде ми дават и става и за перорално и за вагинално приложение. Ако го пиеш ще ти става лошо, ще ти се гади и няма да помогне за шийката...


И на мен ми дадоха същото, но пише за перорално и не знам, ти същото ли ползваш и за вагинални?
А в майчин дом е 2000лв раждането или ми е грешна инфо, не че сега това има значение де но.
Виж целия пост
# 566
Здравейте момичета!
Връщам се от преглед всичко с бебчо е наред 26 г.с 760гр. Питах я не е ли малък тя каза че е идеално за седмицата.
Продължава обаче скъсването на шийката вече е 0.9мм.Направо умирам от страх. Посаветва ме ако тръгне раждане направо в Майчин дом та не знам има ли мами, който ще раждат там?
Предписа ми Утрогестан вагинално обаче жената в аптеката къде е гледала ми е дала за перорално приложение. Та се чудя дали да го пия или не, някоя мама пие ли или е най добре да си взема от другия?
Момичета много се извинявам, че постоянно ви занимавам, но тук има поне кой да питам и да знае. Благодаря ви 😘😘😘
И аз ще раждам в МД, независимо от седмицата, но и мен от самото начало ми казаха, ако започне раждане преди 32-34 седмица, само в Майчин дом да се ходи. Там са подготвени за всякакви случаи, което е успокоително - че има такава болница. С почивка и даденото лечение, може и да се закрепят нещата. Раждането с избор на екип е 900 лв (в което има упойка). Отделно се заплащат престоя (в зависимост от вида стая), и евентуално консумативи, ако се налага. Това е за здравно осигурени, които отиват по клинична пътека.
Виж целия пост
# 567
Ако е прекалено ранна седмица и от Токуда сигурно ще я върнат, тоест направо ще я препратят към Майчин дом, независимо дали иска да си плати. За Майчин дом ако си без избор на екип и в тройна стая -раждането е безплатно. Другото BlueFlame го е написала.НО не съм сигурна, когато бебето е недоносено дали всичко за него си минава по каса или има определени процедури/изследвания, които да се заплащат. Иначе на твое място аз щях да съм отишла отдавна там, може би по-успешно щяха да закрепят нещата.
Виж целия пост
# 568
FB, стискам палци да спре това скъсяване и бебчо да може да порасне още преди да се появи на бял свят. Чела съм, че се дава кортизон за да се ускори развитието на белите дробове на бебенца, при които има възможност да се появят по- рано. Нещо спомена ли твоята лекарка? Има ли възможност да се консултираш с още някой специалист по рискова бременност? Чела съм в София за един д-р Христов в Надежда, който прави серклажи и може би може да те консултира, въпреки, че при теб вече е направен. Ако някое момиче от форума има по- точна информация да сподели, аз пиша само какво съм чела в групата на д-р Сигридов, там членуват много жени със усложнения по време на бременност. Стискам палци да издържите максимално с бебчо!
Виж целия пост
# 569
Има си и лекарства за задържане. Бият се инжекции, вливат се лекарства и системи. Аз съм писала и преди, сестра ми е родена в 32 г.с. точно в Майчин дом. Майка ми беше вече с изтекли води, но там опитаха да задържат раждането, направиха всичко възможно, вече като се видя, че няма как, се дават лекарствата за белите дробове на бебето. И то най-вече като се роди му се прилага и на него терапия. Аз за това казвам, че сега ако постъпи там има шанс да й назначат по-сериозна терапия и да успее под лекарско наблюдение да издържи по-дълъг период от време. Но това си е моето мнение. Дано всичко бъде наред 🍀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия