Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 225
Здравейте ,пиша ви леко притеснена. Без да се усетя и да се замисля въобще вдигнах около 50 кг за не повече от 5 6 секунди . Според вас дали може да съм навредила с нещо на бебчето ? Много се притеснявам 😔
Виж целия пост
# 226
Ако няма болка или кървене няма нищо притеснително, но вече не го прави. Няма за какво да се притесняваш, аз 20кг си ги вдигам всеки ден, но няма начин
Виж целия пост
# 227
Ако няма болка или кървене няма нищо притеснително, но вече не го прави. Няма за какво да се притесняваш, аз 20кг си ги вдигам всеки ден, но няма начин
Слава Богу нямам нито болки ,нито кървене! И няма повече да правя такива неща . Просто никога не съм се ограничавала да вдигам по тежки неща и си ми е навик и като го направих и си викам аз какво правя ? Сега не трябва да вдигам тежко пък камо ли толкоз много и много се стреснах. Вече няма да си позволявам такива неща
Виж целия пост
# 228
Според мен бременната жена не е болна, стъклена или кекава, бебето също, та никога не съм се пазила като писано яйце, но 50 килограма са си много и за бременни и не брвменни ❤️
Не се притеснявай 💕
Виж целия пост
# 229
И аз внимавам с тежкото, но някой път като напълня торбите от супермаркета си тежи, но вече гледам да не вдигам много тежко.
Аз днес съм на плаж и много добре ми се отразява, плувах доста и толкова се заредих.Стоя под чадъра, но водата много добре ми влияе.Даже срещу мен има една бременна мама сигурно е в 8 месец, с голямо коремче и тя плува и стои във водата постоянно❤🌊
Виж целия пост
# 230
Момичета имам въпрос. Имам семейна двойка фармацевти и ми препоръчаха да пия биолектра вместо магнерот. Въпроса ми е ако някоя от вас пие био лектра то по колко пиете. Пише по една тблетка дневно нали сега имаме повече нужда от магнезий.
Виж целия пост
# 231


Би ли споделила какви проблеми си имала с терапията, за да знаем и ние да внимаваме.
Много се притеснявам, даже си записах час за хематолог за всеки случай.

Ще споделя, разбира се. Доктор Сигридов установи кръв в околоплодната течност, както и че червата и белите дробове на бебето са с по-тъмен рисунък (ехогенни), поради кръвта която то поглъща. Обясни ми, че това се е случило следствие на разреждане на кръвта ми и увеличаване на пропускливостта на съдовете,поради ненужен прием на Аспирин. Аспирина ми е изписан заради не добър кръвоток на дясната маточна артерия, а според Сигридов и двете артерии са перфектни. Също така видя и кисти в хороидния плексус. За да установим причината ми назначи да изследвам витамини, вирусология и пропускливост на червата. Честно казано съм ужасно притеснена и доста ядосана на цялата ситуация , поради факта, че бях на консултация при Професор Паскалева в 10г.с, която каза, че всичко е наред и се съгласи да приемам Аспирин ако има проблем с маточните артерии.
Виж целия пост
# 232
Аз пиех биолектра но после минах на магнерот, понеже се появиха контракции. Доки ми обесени че биолектра та е хубава за пиене, когато жената няма оплакване, а магнерота е по силен и за това го заменихме. Биолектра пиех по 1на ден. Бъди здрава ❤️
Виж целия пост
# 233
Аз пиех биолектра но после минах на магнерот, понеже се появиха контракции. Доки ми обесени че биолектра та е хубава за пиене, когато жената няма оплакване, а магнерота е по силен и за това го заменихме. Биолектра пиех по 1на ден. Бъди здрава ❤️
Благодаря ти много. Имам в излишак едно кутия биолектра ще я изпия.Инъче ще си продължа с магнерот.
Виж целия пост
# 234
Здравейте мами ☺ Колко кг качихте, аз се притеснявам защото съм в 17 г.с и преди да забременея бях 53кг, а сега съм  51  дали е нормално да не качвам килограми все още
Виж целия пост
# 235
Аз съм почти в 16 и засега нищо не съм качила, стоя на едни и същи.Малко се притеснявам, че и не ми се яде , нямам апетит.Но не съм и слаба, висока и едра съм,  така че предполагам имам запаси за бебчо💙
Виж целия пост
# 236
Аз съм 16+3 и съм качила 900 грама . Мисля ,че това не трябва да ни притеснява . Моя приятелка ,която роди на скоро до 5 6 ти месец даже беше на минус килограми от тези на които забременя ,защото много повръщаше и си роди живо и здраво бебче .
Виж целия пост
# 237
В 18+5 г.с аз съм +7 кг от началото. АГ ме успокои, че е нормално, но все пак според мен много стабилно си качвам. Предната бременност, с 2 бебета качвах по-‘спокойно’…😁
Живи и здрави да сме аз и бебчето сега, пък дано не надвишавам качени 17-18кг накрая.
Иначе познавам мами, качили по 6-7кг за цяла бременност, познавам и такива, качили 30+, и всичко си е наред.
Виж целия пост
# 238
Първите 2 бременности качих малко, от болницата си тръгнах същите кг като преди, заради повръщане. И с двете деца не съм се хранила пълноценно, защото не можех.
Първото имаше хранителни дефицити, може би (но не съм сигурна) освен всичко защото по време на бременността аз съм имала (не съм изследвала и не съм пила допълнителни витамини освен фолиева, от комбинираните ми ставаше лошо). Но той е и изключително злояд, може и от това да е.
С второто следих от време на време и доста несериозно пиех добавки. При нея засега няма дефицити, независимо че не съм се хранила въобще пълноценно.
Ако се храните пълноценно, а просто нямате апетит, според мен въобще не е проблем.
Виж целия пост
# 239
Аз съм в 18+6г.с. и вече имам 3 кг нагоре. Той апетита си идва с времето. Simple Smile
От няколко вечери винаги съм със запушен нос, а денем нищо ми няма. Някой с такива оплаквания?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия