Д-р Иван Сигридов - Тема 6

  • 78 503
  • 897
# 870

Имам дете с проблем, което Слава Богу е добре, но много с неговата диагноза, не са. Ей това, ме влудява - вечната заплаха, че ако не го слушаш или слушаш друг, ще родиш дете с увреждане😔. Толкова е......гадно и подмолно да си играеш със страховете на майките. Идва ми да......крещя от такива "светила".

Много много точно си го казала. И мен това ме 'тресе' постоянно: ами ако нещо не е наред после защото не съм пила всички добавки или съм яла млечни? Не мога да сложа чертата - до къде е разумно и логично и от къде минава малко в сферата на вероятностите. Моето по-голямо дете също си има някои особености на развитието, слава Богу повечето неща ги наваксахме, с много работа и тревоги. Но да, не всеки има този шанс. И сега много внимавам да направя всичко каквото мога, за да намаля евентуални проблеми в развитието. Около 7000-8000 лв дотук за изследвания, прегледи, добавки за това мое "спокойствие", а както казва мъжът ми - ти поне да беше спокойна. И наистина отношението и реакциите са нелепи от време на време.

Съгласна съм, че прегледите са обстойни и продължителни, но също така ми се струва, че са доста хаотични на моменти, тоест липсва последователност, сравняване с предните изследвания, някаква обща картина. Той твърди, че знаел и помнел всичко, но на мен не ми се вярва - просто е невъзможно да ти минават по 200 жени на месец и ти на всяка да й помниш какво и защо си й предписал.
Виж целия пост
# 871
Уау, момичета, за какви пари говорите? 8000лв за проследяване на бременност? Сигридов следи бременността ми преди 8 години, с минимални изследвания и почти никакви добавки. А не е било като да нямам недостици. Но тогава обръщаше внимание предимно на желязо и b12 и то след определени седмици.За разлика от трудното ми забременяване, изкарах лека бременност и родих нормално, здраво дете. Не се вкарвайте в излишни тревоги! И не си пилейте парите! Харесвах много Сигридов, най-добрите му години бяха според мен в Надежда, но явно е превърнал всичко в бизнес.
Виж целия пост
# 872
Момичета, някоя от вас има ли възможност да пусне нова тема, понеже ще ни заключат, вече сме в голямо нарушение, а аз мога само от тел да влизам и ще ми е много трудно.
Виж целия пост
# 873
Уау, момичета, за какви пари говорите? 8000лв за проследяване на бременност? Сигридов следи бременността ми преди 8 години, с минимални изследвания и почти никакви добавки. А не е било като да нямам недостици. Но тогава обръщаше внимание предимно на желязо и b12 и то след определени седмици.За разлика от трудното ми забременяване, изкарах лека бременност и родих нормално, здраво дете. Не се вкарвайте в излишни тревоги! И не си пилейте парите! Харесвах много Сигридов, най-добрите му години бяха според мен в Надежда, но явно е превърнал всичко в бизнес.
Толкова отиват 😔, а може и да  станат около 10 000 лв. и това без раждането. Моите до средата на бременността бяха 7000 лв., но да кажем че част от тях са за прегеди/ФМ, които отхвърлят негови твърдения. Интересно е, че в един ден имам преглед при него със записани констатации, като в същия ден, двама сертифицирани фетални морфолози отхвърлиха твърденията му и независимо един от друг не спираха да си мърморят - Божееее, какво му става на този човек и се обръщаха към мен за да ми кажат - не сте първият случай, спокойно😔- ТОВА БЕШЕ И ПОСЛЕДНИЯ ДЕН, В КОЙТО СТЪПИХ В ТОЗИ ЦЕНТЪР!
Виж целия пост
# 874
cray и аз се срещнах с някои лекари, които се изказаха не особено ласкаво към работата му. Без да говорят пряко за него ми казаха, чисто и просто, че повечето неща, които твърди, че “лекува” вътреутробно чрез добавки, са чиста измислица. Ако можеха да се лекуват вътреутробно сериозни проблеми ехеее… със сигурност нямаше да го прави само той
Виж целия пост
# 875
Момичета, някоя от вас има ли възможност да пусне нова тема, понеже ще ни заключат, вече сме в голямо нарушение, а аз мога само от тел да влизам и ще ми е много трудно.
Бих пуснала, но и аз съм през телефон 🙄
Виж целия пост
# 876
Нова тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1428638.new#new
Виж целия пост
# 877
И на мен съвсем открито си ми се подиграваха двамата (Сигридов и сестрата) задружно в мое присъствие. Хвърляха си и от онези шеговити и многозначителни погледи, които те карат да се чувстваш като глупак в тяхно присъствие.
Гледах да не обръщам внимание, защото не съм отишла там да получа определено отношение, а професионално мнение и преглед с ехограф от висококвалифициран специалист. Но определено подобно отношение не е много професионално и не приляга на един специалист от класа.
Честно да си призная, аз мислех, че само на мен ми се е случвало. Последния път ми се смяха 😒 Дори не изчакаха да затворя вратата. То по- скоро сестрата на Сигридов. С престорен глас ме имитира...  и се изкикоти супер силно! Аз бях като втрещена, докато чаках да си платя, вече пред рецепцията, тя с широка усмивка и шеговито извика пациентката след мен, само секунда по- късно.
Ох, момичета... ❤
Виж целия пост
# 878
И при мен сякаш имаше моменти на размяна на реплики и подсмихване между двамата и то не толкова от сестрата (мисля, че Руми се казва). После съм я засичала, няколко пъти в чакалнята, да обяснява подробно на други жени, как да процедират, след прегледа и винаги ми е изглеждала много мила. И въпреки тези моменти, по време на прегледа, няма да забравя как накрая Сигридов и каза :"отиди на регистратура и съдействай на жената да й запишат възможно най-рано час, достатъчно се е мъчила да не я мъчим и ние". Аз знаех, че съм за хистероскопия, преди да се видя със Сигридов, той само потвърди и видях още по-нагледно на неговия ехограф, колко е зле положението...
Със сигурност не е приятно това държание, но мисля, че и те  по свой начин съпреживяват всички тежки истории, които минават през тях - иска се специално умение да издържи човек на толкова мъка не знам...
Виж целия пост
# 879
Момичета, знае ли някой от вас Д- р Сигридов от коя седмица на бремеността  препоръчва започване на витамин Б6, Б12 и витамин Д.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 880
Още преди забременяването ако съдя от коментарите му по време на моя преглед.
Виж целия пост
# 881
Преди забременяване може да си наваксване асо имате липси, иначе се започват след 12г.с. Т.е. от положителен тест до 12г.с.,не се приема.
Виж целия пост
# 882
Момичета имам изписан йод,но не е обяснено в коментара как се приема. Пише само десет дни прием,10 дни почивка. Тези от вас които го приемат могат ли да споделят как и друго да попитам,вече съм почти в 8г.с когато видя всички тези витамини имам пориви за повеъщне вие така ли сте ?
Виж целия пост
# 883
Момичета имам изписан йод,но не е обяснено в коментара как се приема. Пише само десет дни прием,10 дни почивка. Тези от вас които го приемат могат ли да споделят как и друго да попитам,вече съм почти в 8г.с когато видя всички тези витамини имам пориви за повеъщне вие така ли сте ?
[/quote
Теди неща не се ли започнат след 12 г.с.?

Започнала съм ги даже от март,като попитах др. Ковачев дали има промяна в дозите или като цяло във витамините той ми каза не за сега,но аз приемам доста неща. Имам час на 15 про док Сигридов
Виж целия пост
# 884
Дозата е по 1 капка на ден във вода. Ако имате високи ТАТ и МАТ, не бих ви посъветвала да ползвате йода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия