Боя за коса - Blond50 - Клуб на блондинките

  • 43 928
  • 753
# 285
Dessypp трудна задача си си поставила.Ще ти кажа аз какво бих направила,а ти ще решиш как да действаш.
Разреждам боя 9.0 с вода 1:3 горе-долу,намазвам дължините,стоя 15-20мин.,доизсушавам със сешоар и нанасям директно смес от 8.0+8.1+2-3%оксидант.Така ще натрупам пигмент в дължините.
Вероятно ще стане една идея по-тъмно от желаното,но ще се поизмие бързо.
Другото което е,на първо боядисване коренът ти ще се различава от дължините,но едва ли ще се справиш с три бои и три различни оксиданта,играчката е голяма.
Безамонячната боя ще се справи,но не мога да гарантирам че,няма да стане още по-тъмно.
Разбира се говоря за моята коса,която е преживяла какви ли не експерименти и аз нямам проблем да минавам от ниво 10 до 7 и обратно.Ти си прецени.
Виж целия пост
# 286
Dessypp трудна задача си си поставила.Ще ти кажа аз какво бих направила,а ти ще решиш как да действаш.
Разреждам боя 9.0 с вода 1:3 горе-долу,намазвам дължините,стоя 15-20мин.,доизсушавам със сешоар и нанасям директно смес от 8.0+8.1+2-3%оксидант.Така ще натрупам пигмент в дължините.
Вероятно ще стане една идея по-тъмно от желаното,но ще се поизмие бързо.
Другото което е,на първо боядисване коренът ти ще се различава от дължините,но едва ли ще се справиш с три бои и три различни оксиданта,играчката е голяма.
Безамонячната боя ще се справи,но не мога да гарантирам че,няма да стане още по-тъмно.
Разбира се говоря за моята коса,която е преживяла какви ли не експерименти и аз нямам проблем да минавам от ниво 10 до 7 и обратно.Ти си прецени.

Много благодаря за изчерпателния отговор! Flowers Hibiscus Още един въпрос, бях чела, че не трябва да се избират нюанси с пепеливо, за да не позеленее косата, 8,1 не е ли нещо такова или аз не съм разбрала нещо правилно Grin
Виж целия пост
# 287
Първо насищаш косъма с 9.0,която съдържа всички пигменти,добре е към 9.0 да добавиш и малко 9.3 и 9.4 или жълт и червен пигмент,но става много сложно.След това нанасяш желания цвят,т.е. 8.0+8.1.
8.1 слагаш за да убие оранжевите оттенъци,може и без него,но ще ти оранжавеят дължините.Не разбрах точно какъв нюанс търсиш,но ако ще е по-пепелно,8.1 трябва да сложиш.Пробвай първо с 2:1 или 3:1,ако ти оранжавее,винаги можеш да тонираш.Така или иначе ще трябва редовно насищане на цвета,докато пигментите се "загнездят" в почти обезцветения косъм.
Бих ти препоръчала първо да пробваш с тонери,за да прецениш дали ти харесва промяната.Те се измиват след 10 миенета най-много.Ако ти допадне,тогава действай с боите.
Тонерите се водят semi-permanent, ако решиш да минеш на боя,търси demi-permanent. Permanent-ната боя я остави за корените.И гледай оксидантът ти да не е по-силен от 4,даже 3,за да не ти вдига нивото,нали търсиш потъмняване.
Разсъждавам на теория,не съм виждала косата ти и състоянието и.
Виж целия пост
# 288
Помня ,че някоя от вас беше ползвала от тези пигменти ,но в друг цвят ,дали ще постигна със сив ,такъв резултат като на снимката ,като нивото ми е русо 9 ка.
Желан резултат:
Виж целия пост
# 289
Този цвят на снимката е страхотен. И на мен ми се иска такъв, в момента съм доста руса.
Виж целия пост
# 290
Момичета, забелязали ли сте разлика в цените на боите в Златна рибка? В онлайн магазина боя Олиосета е 2лв.по-скъпа от физическия магазин. Каква ще да е логиката?
Виж целия пост
# 291
Помня ,че някоя от вас беше ползвала от тези пигменти ,но в друг цвят ,дали ще постигна със сив ,такъв резултат като на снимката ,като нивото ми е русо 9 ка.
Желан резултат:

Здравей! Как се получи цвета, боядиса ли се?
Виж целия пост
# 292
Още не , даже не съм поръчала, малко ме е страх ,че да не стане много тъмна .
Виж целия пост
# 293
Според вас кои номера са смесени тук? Много ми харесва цвета и искам да го направя.

Сега косата ми е такава


Здравей 30 гр 7MRC (алфапарф) с 20 гр 7.0 (алфапарф) - 1:1 6% окс. Успех 🙂
Виж целия пост
# 294
Върху тази рижава коса, ако се сложи подобен тонер за коса, какво ще стане според вас като нюанси..предполагам няма да е трайно, но когато човек иска да пробва някакви странни неща..така става


Виж целия пост
# 295
Канди, къде видя таз рижава коса?
Аз виждам омбре, с хубав пепелив корен.
Виж целия пост
# 296
Канди, къде видя таз рижава коса?
Аз виждам омбре, с хубав пепелив корен.

Мислех да се боядисам направо в кафявата гама нещо вече, но се чудя първо за тонер какво ще стане, че не съм сигурна дали ще ми отива, а и няма как да нацеля цвета, който е в корените(естествен е).  Това русо не е пипано вече много време от мен, и исках да изглежда малко по жива
Виж целия пост
# 297
На Елеа са много хубави тонерите. Пробвай с тях преди да намажеш тъмна боя и виж как ще се възприемеш. Някой ще препоръча ли продукт за начупване на дълга и права коса? Да не става обаче твърда и на клечки.. Пяна, фиксатор?
Виж целия пост
# 298
Аз ползвам Лакме рингс крема. Комбиниран продукт е и съм доволна от него. Има фиксация (слаба е, но върши работа), UV и термозащита. Косата не става като каска, а е мекичка и красива.
Виж целия пост
# 299
Аз на Лореал ама не стандартната им пяна, а една друга, ако искате после ще снимам. Не утежнява, не стои слепнато и твърдо. И аз мразя силно фиксиращите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия