Студенти в Нидерландия - 11

  • 71 658
  • 745
# 450
Момичета, има ли дете, което е поставило първа доза от ваксината в Нидерландия, а втората в България, и имало ли е проблеми да му признаят дозата от чужбина и успешно ли има сертификат.
Виж целия пост
# 451
Момичета, има ли дете, което е поставило първа доза от ваксината в Нидерландия, а втората в България, и имало ли е проблеми да му признаят дозата от чужбина и успешно ли има сертификат.

Моята си сложи еднократната на Янсен в Холандия. Опитайте така.
Виж целия пост
# 452
Здравейте, търсим квартира в Маастрихт от февруари за девойка. Някой ако има информация ще съм благодарна да сподели.
Виж целия пост
# 453
Момичета, има ли дете, което е поставило първа доза от ваксината в Нидерландия, а втората в България, и имало ли е проблеми да му признаят дозата от чужбина и успешно ли има сертификат.
Да, след втората доза в България, му издадоха сертификат. Занесе им документа който дават там..и според него му въведоха първата доза в българската системата. В нидерландската обаче си седи само с  първа поставена доза..
Виж целия пост
# 454
Някои от децата ви минават ли онлайн вече, предвид високата заболеваемост?
Виж целия пост
# 455
Някои от децата ви минават ли онлайн вече, предвид високата заболеваемост?
При моят син в Амстердам си имат лекции в университета. Доколкото разбрах дават възможност на избор - който желае може да е онлайн. Имало деца, които избират онлайн защото и живеят по-далече.
Виж целия пост
# 456
Моето дете ще се възползва от възможността за онлайн обучение и ще се прибере по-рано за Коледа.
Дано да сме живи и здрави! Вече имало 13 потвърдени случая от новия щам на Ковид в Нидерландия.
Виж целия пост
# 457
Аз вече си мисля, че ще му се размине прибирането. Билета му е за 26.12, на, 23.12 му е последния изпит, за който трябва да е на място.
Има лекции онлайн, има и на място, работи и по допълнителен проект в университета, по който почти всичко се случва присъствено.
Виж целия пост
# 458
но накрая практическите умения комбинирани с академичните знания за мен лично биха били много по-ценни от тези придобити в конвенционално уни където зубрят по 100 страници на ден теория…

Лошо подхождаш...
Напълно разбираемо и донякъде аргументирано е един родител да защитава със зъби и нокти избора на детето си, дори с представянето на черното за бяло.
Но... Да вкарваш професионален аргумент и да пишеш глупости не е ок...
За теб не е, на мен ми е през...

Изобщо не става дума за защитаване на позиция или нечий избор, изказвам си мнението ☺
Някои хора тук много на сериозно се приемат ….

Мисля спорът да приключи до тук , поне от моя страна
Виж целия пост
# 459
Здравейте, може ли да споделите кой застраховател ползвахте в Холандия за здравна застраховка и за каква сума?
Виж целия пост
# 460
Ползваме Unive, но сумата не знам точно..
Виж целия пост
# 461
Няма срок. Следи се двуседмичната заболеваемост.
Лично мнение - децата, които се прибират за Коледа, ще трябва да правят пср-и, ако са ваксинирани или ще са в карантина. Дъщеря ми също е към първата група, но каквото такова.

Понеже днес се прибрах, да споделя от личен опит.
С ваксина съм
Реших да не правя PCR в Нидерландия, не за друго но не ми се разкарваше основно и прецених че в най-лошия случай ще си стоя 10 дни в БГ вкъщи, което така или иначе правя Sunglasses
На кацане в БГ ни отделиха настрани тези с ваксини само, които бяхме. Доста голяма групичка реално. Едни мили жени ни въведоха данните в таблетите си и потвърдиха адресите.
За прекратяване на карантина само PCR важи и имформацията се праща в РЗИ или там която е институцията …. Нищо не се изисква да прави човек
От там в Рамус направо отидох , след 5 минути и 90лв по-малко в джоба бях вече тествана и 2 часа по-късно теста излезе.
Виж целия пост
# 462
Да, видя им се твърде евтино да се минава с десятка за антиген…
Виж целия пост
# 463
Малко изтрая тази мярка с допълнително пср. От 1.12 отпада. Въобще всичко от ден до пладне.
Виж целия пост
# 464
Къде го четохте това, за отпадането на допълнителния ПСР, ако може линк.
https://coronavirus.bg/bg/1175
Тук чета от 26 има нова, Та леко се замислих колко правомерно са ме карантинирали днес Grinning

Edit: сега видях датата на влизане в сила на горното е 1.12  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия