Студенти в Нидерландия - 11

  • 71 653
  • 745
# 495
Здравейте, в група за пътувания във фейсбук пише:
Холандия ще изисква бустерна доза за пътуване от февруари 2022 г
Холандският министър на здравеопазването Хуго де Йонге обяви, че от февруари 2022 г. властите в страната ще признават само сертификати за ваксинация срещу COVID-19, които показват, че притежателят е получил бустерна ваксина.
Това означава, че Холандия ще съкрати валидността на сертификатите за ваксинация от 12 на девет месеца, а всички, които не отговарят на това изискване, ще трябва да спазват допълнителни правила за влизане.
Виж целия пост
# 496
Now, the Dutch Health Minister has confirmed this rule will be coming into effect on February 1, saying he and representatives from other member states have agreed that anyone travelling within the EU must receive their booster shot within nine months of their most recent vaccination. Otherwise, they will be required to present a recent negative test.
От тук: https://www.iamexpat.nl/expat-info/dutch-expat-news/de-jonge-boo … d-travel-february
Виж целия пост
# 497
Моето момче, може би ще се прибере  на 26.12. обратно ще се връща на 07.01.
Каза, че ще изчака новата заповед, за да реши окончателно.
Притеснява се за връщането в Нидерландия.
Вече сменихме датата на билета Амстердам-София  един път, ако се наложи отново да променяме може и  да не се съгласят.
Не знам, дали ще може да си сложи бустерната доза там, при условие, че първите две са поставяни в България.
Виж целия пост
# 498
Мисля, че дъщеря ми си смени датата на полета поне два пъти. Ако има места, вероятно ще може да промени датата.
Виж целия пост
# 499
Как стои въпросът с поставянето на третата доза в БГ?  Трябва ли записване, ще получат ли подходящ сертификат? Явно трябва да се случи сега, докато са тук, защото някой беше писал, че не се получава правилно сертификата при ваксиниране в две държави
Виж целия пост
# 500
В който и ваксинационен център да влезнат, ще ги ваксинират. На дъщеря ми й се пада 6 месеца след втора игла, така че ще се слага бустерната може би началото на януари.
Виж целия пост
# 501
Измествам темата от пътуващите, отново към квартирен проблем. Ако някой търси съквартирант или освобождава квартира в Енсхеде, може също от стажант да наемем за 6 мес. На този етап всякакви варианти, синът ми е там, може да реагира веднага, ако излезе възможност. Всички сайтове, вкл. платени ползваме, също агенции и университета, така, че пак остава помощ от приятел  Hug
Виж целия пост
# 502


  Ами , ако не е ваксиниран и не си направи PCR , и иска да си стои 10 дни в карантина като се прибере в България/и без друго има да чете като  луд за изпити/ ще му разрешат ли от Wizz-а да се качи на борда.Някой да е пътувал без нищо,като в добрите стари времена?!
Моят син също не е ваксиниран. Лятото се прибра без ПСР . Стоя десет дни в карантина. Не е имал проблеми с качватето в самолета без тест и в двете посоки.
Виж целия пост
# 503


  Ами , ако не е ваксиниран и не си направи PCR , и иска да си стои 10 дни в карантина като се прибере в България/и без друго има да чете като  луд за изпити/ ще му разрешат ли от Wizz-а да се качи на борда.Някой да е пътувал без нищо,като в добрите стари времена?!
Моят син също не е ваксиниран. Лятото се прибра без ПСР . Стоя десет дни в карантина. Не е имал проблеми с качватето в самолета без тест и в двете посоки.
Странно, ние пътувахме няколко пъти и Ryanair, дори, искат да си приложиш сертификата при чекирането. В Холандия не ни проверяваха сертификатите, но тук ни ги искаха.
Виж целия пост
# 504
Изискванията на авиокомпанията са съгласно държавата, към която пътуваш. За самия полет би трябвало да се изискват само маски.
Виж целия пост
# 505
Не могат да откажат на БГ граждани да се приберат в страната. В Айндховен на летището проверяват на гейта всички- на бг-тата не искат, на чужди граждани - задължително искат зелен сертификат. Вече в зависимост как нашето министерство е поставило като цвят на зона Нидерландия - тук може да е тест за освобождаване от карантина или карантина/
Виж целия пост
# 506


  Ами , ако не е ваксиниран и не си направи PCR , и иска да си стои 10 дни в карантина като се прибере в България/и без друго има да чете като  луд за изпити/ ще му разрешат ли от Wizz-а да се качи на борда.Някой да е пътувал без нищо,като в добрите стари времена?!
Моят син също не е ваксиниран. Лятото се прибра без ПСР . Стоя десет дни в карантина. Не е имал проблеми с качватето в самолета без тест и в двете посоки.
Странно, ние пътувахме няколко пъти и Ryanair, дори, искат да си приложиш сертификата при чекирането. В Холандия не ни проверяваха сертификатите, но тук ни ги искаха.

Какво е странно? Лятото бяхме в зелена зона. Нидерландия в червена. Можеше да се освободи от карантина с ПСР, но той беше отказал още на летището. Стоя си карантина. Сега е в очакване на нова заповед при тях, за да реши дали ще се прибира или ще отложи датата за по късно.
Виж целия пост
# 507
Здравейте, има ли някой, който е слагал буустер в Нидерландия след 2 дози в България? Става ли лесно, административно? Признават ли се двете дози там?
Виж целия пост
# 508
Здравейте. Нидерландия е в червената зона. За да нямат пристигащите 10 дневна карантина им трябва Сертификат за преболедуване, Ваксинация или ПСР до 72 часа преди отпътуване.
Това означава ли, че при липса на тези неща какъвто и тест да направят в България, карантината не се отменя? Защото знам, че преди можеше.
Виж целия пост
# 509
Да, това означава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия