Американски колеж - двадесет и четвърта тема

  • 52 613
  • 776
# 330
Аз го направих точно по описания начин от Амели.
Виж целия пост
# 331
Включвам се като родител на кандидат гимназист да следя темата. Дъщеря ми учи в държавно квартално училище и трета година ДО, не бих казала, че подготовката е на ниво, но ще се пробва. Посещава курс по БЕЛ и ходи на частни уроци по математика с насоченост НВО.

Добре дошли, Tickles Simple Smile
Виж целия пост
# 332
Благодаря за топлото посрещане! Blush Аз не влизам директно с въпроси, тъй като съм си читанка и изчетох всички теми от януари 2020 Grinning. Освен полезната информация, с интерес прочетох интелигентните спорове, които са се водили по различни въпроси.

Утре сме на отворени врати. Надявам се да не се пренавием, защото има много въпросителни. Blush
Виж целия пост
# 333
Имам питане - видях, че за двама от учителите опции за записване на часове няма, то каква е процедурата насетне? А точно с този по математика имам желание да се "видим", че нещата започват да стават брутални. Доколкото разбрах, от три 8. класа има докладни, че не се справя с преподаването...

пп- Звънче, понеже предполагам, че става въпрос за един и същи (А.), то вашите деветокласници предприеха ли вече нещо?
Виж целия пост
# 334
Имам питане - видях, че за двама от учителите опции за записване на часове няма, то каква е процедурата насетне? А точно с този по математика имам желание да се "видим", че нещата започват да стават брутални. Доколкото разбрах, от три 8. класа има докладни, че не се справя с преподаването...
И за деветите има подобни отзиви, но не са писмени. Сведени са до ръководството.
Баш при него часовете за РС се оказаха кът Grinning Grinning Grinning
По принцип винаги може да се поиска индивидуална среща.

С този преподавател съм отписала годината по мат. Все още тая надежда да го махнат, но явно не е толкова лесно. Когато има проверка, поведението му е коренно различно спрямо това в часовете без проверка. Манипулативен е и знае какво, кога, как. При нас повечето чакат някой друг да свърши работата.
Бил млад, още не се бил адаптирал, помага му, уж, ръководител катедра. Бла-бла.
Виж целия пост
# 335
Имам питане - видях, че за двама от учителите опции за записване на часове няма, то каква е процедурата насетне? А точно с този по математика имам желание да се "видим", че нещата започват да стават брутални. Доколкото разбрах, от три 8. класа има докладни, че не се справя с преподаването...
Винаги можеш да му пишеш мейл и да помолиш за зоом среща (или каквото там ползват).

Часовете не са "кът" защото са по-малко от на другите реподаватели. Просто явно всички искате да се видите с него. Ще рече човек, че много се обичате! Laughing
(А дано! се заобичате)
Виж целия пост
# 336
И аз с въпроси. Проблем ли е, ако човек не мине при всички учители?
За получаване на стипендия трябва ли да откриваме сметка?
Само пратиха да се попълни нещо, но нямаше инфо там.
Мат. е голяма скръб. Хем ние не сме при въпросния, доколкото разбирам.

Аз имам някакви притеснения, но не знам дали са основателни. Впечатлението ми досега е, че се учи много малко. Имат много свободно време, което може да бъде запълнено с учене поне по някой основен предмет различен от английския. Например мат. Сигурно се очаква сами да решават, а не да се задоволяват със задачите от учебника, които им дават за домашно, ама някак осмокласниците, които биха го правили на своя воля, предполагам, че не са много.
Та, аз постоянно съм с едно чувство, че си губи времето. Разбира се не знам как би било в други езикови в осми клас.
По англ. нямам забележки, ама Бел и мат....
Виж целия пост
# 337
Аз имам някакви притеснения, но не знам дали са основателни. Впечатлението ми досега е, че се учи много малко. Имат много свободно време, което може да бъде запълнено с учене поне по някой основен предмет различен от английския. Например мат. Сигурно се очаква сами да решават, а не да се задоволяват със задачите от учебника, които им дават за домашно, ама някак осмокласниците, които биха го правили на своя воля, предполагам, че не са много.
Та, аз постоянно съм с едно чувство, че си губи времето. Разбира се не знам как би било в други езикови в осми клас.
По англ. нямам забележки, ама Бел и мат....
Моето усещане миналата година беше подобно, но смятам, че се дължеше и на това, че детето беше с високо ниво по английски, т.е. не се налагаха някакви свръх усилия по езика. Иначе по мат от Дурчева съм само с положителни впечатления, а за Светлина по бел името говори само. Не знам, ако бяха по-постоянно в Колежа, дали щеше да е различно.
Имаше деца, на които беше по-трудно, но основно за компенсиране нивото на езика.

Виж, тази година и по двата предмета не съм във възторг и то не защото имам свръхочаквания, но разочарованието по единия предмет е голямо, а по другия направо си се притеснявам и вкъщи се компенсира, доколкото е възможно.

Амели, съмнявам се някой ученик или родител да се заобича с въпросния. Всички родители го търсим. Нататък се сещаш Simple Smile Децата вече са много настроени срещу него, заради отношението му към тях и невъзможността да преподава.
Виж целия пост
# 338
Ние сме при други и по двата предмета.
Виж, тази година и по двата предмета не съм във възторг и то не защото имам свръхочаквания, но разочарованието по единия предмет е голямо, а по другия направо си се притеснявам и вкъщи се компенсира, доколкото е възможно.
Уф, това не звучи добре.
А по другите предмети какво е положението или като цяло натоварването спрямо миналата година?
Виж целия пост
# 339
Простете моето любопитство, но кой е въпросният преподавател?
Би ми било интересно, дали дъщеря ми е била при него и какво съм чула.
Виж целия пост
# 340
Всичко е до дете. Не чувам много мрънкане, но постоянно нещо учи, прави, но е и малко неорганизирана понякога. И се изморява от постоянство. В неделя цял ден седя пред компютъра и нищо не учи, защото мислеше как е изморена и не ѝ се прави. Късния следобед свърши за около час това, което щеше да е забравила, че трябва да прави, ако се беше хванала, когато седна.

Бунова, преподавателят е нов, от тази година.

И да не е само негативно. Много харесва чужбинците. В неделя летеше след отзив от господина по английски. А той в началото ги беше стреснал, че е силно взискателен и трудно пише високи оценки. Учителят по история също е "страхотен".
Виж целия пост
# 341
И аз с въпроси. Проблем ли е, ако човек не мине при всички учители?
За получаване на стипендия трябва ли да откриваме сметка?

Да, синът ми каза, че трябва да се открие сметка, за да си получава детето на свое име стипендията, няма практика парите да се дават на ръка. Но тук са описани всички подробности: https://www.acs.bg/bg/students/ministry-of-education-and-science-scholarships/
Виж целия пост
# 342
Благодаря, Кики!

И моята много харесва чуждия преподавател.
Всъщност тя  е много доволна от почти всичко и на всяко мое вмешателство, че нищо не учи, пуфти и гледа страшно.
Виж целия пост
# 343
Все едно сте описали наборката. Харесва всички чуждоезични. С госпожицата по АЕ са направо сродни души. Не обича Физика, но заради мис Брена се старае повече. Миналата седмица получи 6 на тест при нея. Щеше да литне😄
Но като цяло е виждам, че вече започва да се задъхва. Снощи всичко беше на 0 откъм задачки, днес каза, че вече са 9. И то все за утре или четвъртък. Киузове се задават на хоризонта…
Но и много блее в този телефон. В мислите си се виждам как го сграбчвам, отварям прозореца и го изхвърлям…
Омммммм…Оммммммм….Оммммм…….

Какво споделят вашите деветокласници? Идват ли им в повече домашните и проектите?
Виж целия пост
# 344
Zvanche, благодаря! Щом е нов, ясно е, че нямам инфо Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия