Епилепсия - ТЕМА 27

  • 82 272
  • 772
# 450
Здравейте! Попаднах на вашата тема след ровене в интернет за информация .. от известно време има моменти в които детето се заглежда за около 10тина може и по-малко секунди в една точка, мислехме че просто се замисля нещо и така гледа, но след всичко изчетено доста се притесних, детенцето е на 3г, има ли нещо друго за което да наблюдавам да ми прави впечатление? .. не спирам да чета, какво да правим

Най добре е да посетите детски невролог, който да направи ЕЕГ на рожбата Ви.
Виж целия пост
# 451
Запазили сме час, иначе ако го щипнем нещо леко усеща, ако държи нещо не го изпуска, не се е случвало докато се храни или докато гледа детски, не премигва докато се заглежда все едно ме следи с поглед но гледа някъде в нищото не мога да го обясня
Виж целия пост
# 452
Запазили сме час, иначе ако го щипнем нещо леко усеща, ако държи нещо не го изпуска, не се е случвало докато се храни или докато гледа детски, не премигва докато се заглежда все едно ме следи с поглед но гледа някъде в нищото не мога да го обясня
Пристъпите могат да са с нарушено съзнание (от забавен говор до пълно изключване, с мускулни спазми или без) или в пълно съзнание (усещане за звук, вкус, дежавю или друго). Малките деца за съжаление не могат да обяснят, но нали затова се прави ЕЕГ.
Виж целия пост
# 453
Търся конвулекс хроно от 300, ако някой има излишен и го подарява. Не държа да е цяла опаковка.
Виж целия пост
# 454
Запазили сме час, иначе ако го щипнем нещо леко усеща, ако държи нещо не го изпуска, не се е случвало докато се храни или докато гледа детски, не премигва докато се заглежда все едно ме следи с поглед но гледа някъде в нищото не мога да го обясня
Пристъпите могат да са с нарушено съзнание (от забавен говор до пълно изключване, с мускулни спазми или без) или в пълно съзнание (усещане за звук, вкус, дежавю или друго). Малките деца за съжаление не могат да обяснят, но нали затова се прави ЕЕГ.

Пристъпите винаги от един тип ли са, или се случва някога да е гърч, а следващият път само замръзване?
Виж целия пост
# 455
Пристъпите винаги от един тип ли са, или се случва някога да е гърч, а следващият път само замръзване?
Зависи от заболяването. Затова според мен, да се говори за лекуване на епилепсия е като да се говори за лекуване на температура. Пристъпите са проява, а причината им е заболяването. Има деца с увреждания (вродени или придобити, например от травма или възпаление) в различни области на мозъка. Тогава пристъпите ще са различни. Има пристъпи, които започват в определена област и се разпространяват, като могат да обхванат целия мозък (гранд мал). Ако това се случи много бързо (милисекунди), може да изглежда, че пристъпът е бил генерализиран от самото начало. Понякога има значение къде точно се заражда пристъпът, за да се назначи подходящо лечение. Основните изследвания са ЯМР и ЕЕГ-мониторинг.
Виж целия пост
# 456
Пристъпите винаги от един тип ли са, или се случва някога да е гърч, а следващият път само замръзване?
Зависи от заболяването. Затова според мен, да се говори за лекуване на епилепсия е като да се говори за лекуване на температура. Пристъпите са проява, а причината им е заболяването. Има деца с увреждания (вродени или придобити, например от травма или възпаление) в различни области на мозъка. Тогава пристъпите ще са различни. Има пристъпи, които започват в определена област и се разпространяват, като могат да обхванат целия мозък (гранд мал). Ако това се случи много бързо (милисекунди), може да изглежда, че пристъпът е бил генерализиран от самото начало. Понякога има значение къде точно се заражда пристъпът, за да се назначи подходящо лечение. Основните изследвания са ЯМР и ЕЕГ-мониторинг.

Наистина е много сложно.
Последното ЕЕГ беше 4-5 дни след пристъпа, бях сигурна, че ще излезне нормално, обаче не. Казаха само, че ЕЕГто не е било хубаво, без повече обяснения.
Казаха  и че при други деца чакат поне 2-3г без проявления, преди да пристъпят към намаляване и спиране на лекарствата. При моето дете, тъй като причината за епилепсията била ясна и вече подуването на мозъка е отминало, затова решили да ги спрат.
Днеска учителката ме попита дали бих спряла приема на лекарствата на своя глава, за да не товаря бъбреците. Не, не бих, не бих посмяла вземам решения еднолично.
Така ми се искаше да изчезне тая гад. От друга страна лекарите ме успокояват, че след това което преживя, да се измъкне “само”с епилепсия си е направо късмет.
Виж целия пост
# 457
Въпрос към децата, които пият петинимид - забелязвате ли повишена раздразнителност? Сякаш забелязвам това при дъщеря си. Правила съм експеримент да го намаля и спра и сякаш е по-добре тогава, и когато отново започна да го давам и се натрупа, нещата започват да ескалират. Постоянно отговаря, не чува какво ѝ се говори, пищи и реве за няма нищо, с две думи ужас.
Виж целия пост
# 458
Въпрос към децата, които пият петинимид - забелязвате ли повишена раздразнителност? Сякаш забелязвам това при дъщеря си. Правила съм експеримент да го намаля и спра и сякаш е по-добре тогава, и когато отново започна да го давам и се натрупа, нещата започват да ескалират. Постоянно отговаря, не чува какво ѝ се говори, пищи и реве за няма нищо, с две думи ужас.

Синът ми е на 4г и от година пие левебон/ левитарацетам. Изпада в тантруми, раздразнителен, капризен, нервен. Не мога да определя дали е от лекарсвтото, дали от възрастта или от всичко преживяно…
Според лекарите раздразнителност би имало евентуално първите две седмици от приема на медикамент, после следвало да свикне…
Виж целия пост
# 459
Въпрос към децата, които пият петинимид - забелязвате ли повишена раздразнителност? Сякаш забелязвам това при дъщеря си. Правила съм експеримент да го намаля и спра и сякаш е по-добре тогава, и когато отново започна да го давам и се натрупа, нещата започват да ескалират. Постоянно отговаря, не чува какво ѝ се говори, пищи и реве за няма нищо, с две думи ужас.
Напълно е възможно да е от лекарството. Както действието, така и страничните ефекти могат да се променят с времето. Може лекарството да е действало и после да спре да действа. Но не спирайте лекарства на своя глава,  може да доведе до пристъпи. Ако има странични ефекти, помолете да ви го сменят. Ако мислите, че няма смисъл, защото неврологът сменя лекарствата произволно, сменете невролога.
Виж целия пост
# 460
Здравейте, имам останали излишни количества Файкомпа, Бривиакт и Тегретол.
Файкомпа 4 мг - 53 хапчета
Бривиакт 50 мг - 6 кутии по 56 хапчета
Тегретол 200 мг - 7 кутии по 20 таблетки
Тегретол 400 мг - 7 кутии по 20 таблетки

Имам и дози с ректален Диазепам от Германия, които са с изтекъл или изтичащ срок на годност, но ако някой е на зор може би ще помогнат.

Не съм прекупвач, а останаха от сина ми след като се оказа, че не действат, а аз винаги се запасявам за някакво време напред.

Ако някой има нужда от нещо да ми пише на лично съобщение.
Виж целия пост
# 461
Здравейте, момичета! Някой може ли точно да ми обясни разчета на ЯМР, ще бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 462
Добре е да направите консулт с доц. Красимир Минкин неврохирургия,, свети Йоан Рилски " София.
Той най точно ще Ви обясни какво е състоянието на мозъка.
Виж целия пост
# 463
Здравейте! Не мога да хвана кога отключват часовете в Супердок за проф. Литвиненко, някой скоро да вземал час да ми подскаже в кой ден е взел?
Виж целия пост
# 464
Здравейте, за Литвиненко само по телефона съм записвала час. Обаждате се в "Св. Иван Рилски" и ще ви кажат кога му излиза графика. Мисля, че всеки месец на 13-и или на 15-и се записват часове за следващия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия