Времето отминава,февруари приближава и коремче наедрява!

  • 12 835
  • 303
# 30
  Здравейте,мамчета!Искам и аз да се запиша при февруарските мами,терминът ми е 09.02. и май бебчо ще е изненада,защото досега все се крие.
  Що се отнася до страха,който описвате,при мен проблемът е малко по-друг.От около месец получавам пристъпи на паника,пулсът ми скача до 120 и имам чувството,че нещо изключително лошо ще се случи.Не е страх от раждането или от гледането на бебчо,вече имам опит с дъщеря ми.Днес бях на консултация при кардиолог и нямам проблеми със сърцето,оказа се,че е от нарастването на бебчо,което притиска сърцето.Някоя от вас изпитвала ли е такъв силен страх?Искрено ви пожелавам никога да не ви се случва -да чувстваш че нещо те задушава и най-лошото е,че ми се случва вечер или през нощта.
 Май писах доста,но просто искам да споделя с някого.
Виж целия пост
# 31
Здравейте и от мен Simple Smile
И мен ме гонят разни страхове и понякога по цели нощи си изживявам бъдещето раждане и как ще си искам бебето да е при мен и как споря да не ми слагат окситоцин и че раждането е моя работа, а не на докторите....  ooooh!  Силно се надявам изобщо да не ми се наложи да споря, но този път съм много по-наясно и знам какво и как искам. За мое съжаление мъжа ми не иска да присъства на раждането Confused А в този момент нуждата от някой близък е ОГРОМНА...  Имам още 4 месеца да го агитирам тихичко smile3506
За вкъщи после нямам стахове, защото имам опит и още повече инфо от предния път.

И мисля, че е крайно време да си направим една среща все пак!  Hug Laughing  Идеята за лекциите на сп.9месеца е  newsm10
Виж целия пост
# 32
Здравейте момичета, аз точно досега си плаках, мъжа ми се видя в чудо пускаше шеги забавляваше ме а аз плача ли плача и не спирам много ми е мъчно не знам защо, страх дали бебчо ще се роди нормално и дали няма да ми стане нещо до 9 месец, от няколко дена имам контракции тежест в корема и отвреме на време режеща болка ниско долу, сестрата на свеки е била с разкритие и ме наплаши и сега седя и се чудя да не би и аз да имам. оня ден лекарката отказа да ме види на ехограф не бил минал месец от последния път само тонове чу и не ми обърна особено внимание за болките каза ела в вторник пии магнезии и но-шпа
Как ще издържа до вторник ми ако ми има нещо и бебчо изпадне знам че звучи смешно ама ме е страх... ето пак ревнах Sad((
Нормални ли са тия болки да търся ли друг лекар Sad
Виж целия пост
# 33
Здравейте момичета, аз точно досега си плаках, мъжа ми се видя в чудо пускаше шеги забавляваше ме а аз плача ли плача и не спирам много ми е мъчно не знам защо, страх дали бебчо ще се роди нормално и дали няма да ми стане нещо до 9 месец, от няколко дена имам контракции тежест в корема и отвреме на време режеща болка ниско долу, сестрата на свеки е била с разкритие и ме наплаши и сега седя и се чудя да не би и аз да имам. оня ден лекарката отказа да ме види на ехограф не бил минал месец от последния път само тонове чу и не ми обърна особено внимание за болките каза ела в вторник пии магнезии и но-шпа
Как ще издържа до вторник ми ако ми има нещо и бебчо изпадне знам че звучи смешно ама ме е страх... ето пак ревнах Sad((
Нормални ли са тия болки да търся ли друг лекар Sad
Не се притеснявай и не мисли за най- лошото. Болките може да са от всичко, включително и от  прекалено напрежение. Опитай се  да се успокоиш HugТи пак си добре,че плачеш. Да видиш мен - аз съм другата крайност - в бойна готовност съм да се гневя,чупя и да се карам Mr. GreenОпитай се да  се отпуснеш и да не мислиш за никакви лоши неща Hug
Виж целия пост
# 34
Здравейте момичета!!!
 joya ако контракциите ти не спират все пак  иди на лекар ,но в болница,ако има нужда ще ти сложат система.НЕ СИ МИСЛИ ЗА ЛОШИ НЕЩА,КОИТО СА СЕ СЛУЧВАЛИ НА ДРУГИ МАЙКИ!!!Това само те натоварва и не ти помага.
Аз за сега нямам време да се отдам на депресии и смяна в настроенията,толкова ме ангажира ремонта и преместването ни.Не ходя на работа,а ако и това трябваше да правя съвсем нямаше да се справя.Единственто, което усещам като промяна е хаотичните мисли,а и съм разсеяна.
Лека вечер на всички!!  bouquet
Виж целия пост
# 35
joya, не се притеснявай, нормално е да плачеш и  да имаш депресия, със сигурност ти влияе и времето, доколкото разбрах вали дъжд и е студено. Няма нищо лошо да ти се случи, само лежи колкото можеш и почивай, понякога ниско долу се получава болка когато бебнцето притисне някой орган. Ако имаш възможност си пусни някой коледен филм, скоро ще навали сняг и всичко ще стане красиво и приказно, а после... златното бебче, мисли за това. Ние двамата точно сега гледахме на календара остават само два листа още и вече идва новата година...
Пмисли за всичко хубаво, което предстои да ти се случи. 
Виж целия пост
# 36
Горе главите момичета! Много е рано да се отдавате на черни мисли. Я се стегнете, всички ще устискаме до края! Появи ли се черна мисъл на хоризонта бийте и шута.
joya не се тревожи аз имах същите болки като теб миналия месец. Пий си но-шпа и магнезий и си почивай повече. Няма страшно, нормални неща са и ще отшумят. Само не се озорвай! Движи се бавно, аз установих, че ми се засилва режещата болка от бързото ходене. На мен лично болката ми изчезна и без лекарства. Ама доки ми се накара, че не съм си пиела но-шпато.
Виж целия пост
# 37
Joya, и аз имам понякога такива болки... при мене минават след ходене до  smile3550 по голяма нужда, особено ако не съм ходила скоро  Rolling Eyes А страшни истории има много (често много украсени), но много много повече са скучните, нормални бременности. Излез, разходи се, купи някоя бебешорска дрешка или пък играчка и ще ти стане по-добре  Hug
Виж целия пост
# 38
Здравейте и от мен.  Simple Smile
Искам да споделя с мамчетата, на които ще им е за първи път!
 Когато забременях с Валери бяхме много щастливи. Всички се радвахме. Но дойде време и аз започнах да си задавам същите въпроси като вас : Дали ще бъдем добри родители?, Как ще знаем кое е най-доброто за детето ни ? Как ще разбера , кога е гладно , кога е жадно , защо плаче ?И все въпроси от този род .
Всичко това обсъждах с мъжа си , а той ми казваше : " Ще се справим - да не сме единствените , които стават родители за първи път "
Когато видях новороденото си детенце за първи път и си го оглеждах и изучавах , като че вече имах отговор на всичките въпроси!
Майчиният инстинкт учи на всичко Wink
Успокойте се! Наслаждавайте се на бременността си ! Ще бъдете най-добрите родители за вашите дечица!!! Hug
Виж целия пост
# 39
Момичета, май е време да се стегнем! Аааааа, какви са тез депресии. Аз вече започвам да се настройвам на предколедна вълна, а идеята на bzepic за коледно филмче е наистина чудесна  newsm10 !
Вчера сестра ми ни беше нагости с двете фръцки и мъжа й, и надонесоха какви ли не бебешки неща - креватче, подложка за повиване, стерилизатор, и мнооооооого дрешки. Цяла вечер си ги разглеждах и ми стана толкова мило като се замисля, че в тия мънички дрешчици ще обличаме нашата мишчица newsm46... И така нямам търпение да си я гушнем, но като му дойде времето! Поне вчера нагушках, намачках и нацелувах едно хубаво двете ми племинички. Та днес съм заредена с позитивна енергия - пращам ви на всичкииииииииииии!!!  Hug
Виж целия пост
# 40
Благодаря ви момичета за милите пожелания!
Нека да ви почерпя, макар и със закъснение




Също бих искала да пожелая на Уиш един изпълнен с приказни моменти семеен живот.

При последния преглед се указа, че имам песачинка в бъбрека и за това ме боли Sad. Докторът каза като ме заболи да пия но-шпа и ,че ако направя криза -  в болницата Sad
Освен това плацентата ми била ниско и ако не се качала, трябвало да се прави секцио.
Хубавата новина е, че изследванията на кръв и урина са добри!
Изнудих доктора да ми каже и какво е бебчето - каза момченце, Simple Smile  но да не съм се навилала много . Така че за сега не ми слагайте щъркел, нека да потвърди още веднъж! Simple Smile

За коластрата и аз я имам от известно време, но не я усещам как изтича , а просто я виждам вечер на сутиена - трябва да си намеря някакви подплънки,за да не пера сутиени всяка вечер...

Исках да кажа  на мамите, които имат проблеми със зъбите - момичета имате право на допълнителни манипулации от касата, защото сте бременни. Поискайте от гинеколозите си документ, за да можете да си ги ползвате!
Виж целия пост
# 41
Добро утро момичета!
Днес бях на ЖК- оказа се, че хемоглубина ми не бил въобще нисък, а на границата, ама си бил добре. Левкоцитите в урината ми са били явно от предното даване(тогава казаха, че всичко било наред) щото тази дето я дадох в четвъртък въобще не била изследвана Thinkingнезнайно защо. Взеха ми и секрет и ето ме на работа. Много е кофти времето и ме затрупаха с работа, но ще си свиркам.
Искам да кажа на всички, не мислете лоши неща.joya, мила съчуствам ти- аз мин.седмица имах неразположения и ми докривя много. Полягвай си, почивай си, остави половинката да те успокоява и обгрижва. Ще мине, ще видиш че няма нищо страшно, просто ти е дошъл момента да ти е криво. Случва се, остави го да премине и не му се давай.
На всички хубав ден желая.
Виж целия пост
# 42
Привет момичета,

Аз тоя въпрос с какво ще правя с бебето като се върнем вкъщи ми дойде в главата почти веднага след като ми мина първоначалната еуфория, че съм забременяла. Тогава половинката ме успокой както и bopsi е писала вече. За това си мисля, че в такива моменти тяхната подкрепа е особено важна.
Аз например доста се впрягам от по-възрастни роднини, които почват да се вайкат колко трудно щяло да бъде, как сега ще видим ние и т.н., но вече и на такива приказки гледам да не обръщам внимание.
А напоследък имам толкова много работа, че някак си дори нямам време да мисля за бебето. Когато ме подритне се усмихвам и го погалвам. Нощем даже се будя с мисли какво и как ми предстои в работата. Завършвам една фаза на проект, а вече мисля за начина за финансиране на следващата и т.н. Навярно това е някакъв защитен механизъм при мен – хубавото е, че така не усещам кога идва времето за поредната консултация. В началото ми се струваше, че месеците се точат, а сега вече съм някак си по-спокойна, но да видим до кога ще продължи.
Хайде стига толкова приказки от мен – само да си кажа, че трябва по-организирано да го даваме с нашата идея за среща, че инак както е тръгнало ще родим докато се видим  Sunglasses
Виж целия пост
# 43
Благодаря Ви за подкрепата денс да чукна на дърво се чувствам добре, ама не знам що все вечер като си легна чувствам болка и контракции. сега мисля да се самоотлъча от работа за следобеда, защото всички ме дразнят Sad
а пък надали на някойще липсвам и без това от както знаят че съм бремена нито ме пращат по срещи нито по обучения така че мжое и без мен. Отивам по магазините, още ме е страх да пазаруван но ще гледам и набелязвам. целувки от мен и лек ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Еееей, мацки! Съжалявам, че точно моя постинг ви настрои на депресивна вълна.  newsm11 Върнах се да прочета какво съм написала, та да ви дойдат такива черни мисли.  newsm78 Аз по-скоро исках да споделя едни свои страхове, които учудващо се появиха чак сега и малко ме постреснаха, но ги прогоних бързо-бързо.  #2gunfire Буквално до преди дни бях убедена, че всичко ще бъде наред и че ще се справя перфектно, защото, както всички знаем, няма съвестна мама, която да не е успяла в това начинание. 1stroller А и ще ни помагат, спор да няма, къде инстинктите, къде близките.... Няма да сме сами, момичета!

Знам, че е нормално отвреме навреме да ни минават и такива мисли, особено тези от нас, които никога досега не са се докосвали до бебе, но при мен специално има и влияние от страна на разни роднини, които (не мога да преценя дали целенасочено и злобно) се опитват да ми внушат, че няма да се справя, да забравя за себе си, да забравя за сън и т.н. Нямам идея какво целят, но определено не ми влияят добре. Разбира се, аз много бързо казвам наум "Майната ви!  #Cussing out" и се прехвърлям на нещо градивно...

Коледното настроение и аз го усещам отсега. Намираме се в много романтичен период на годината и на мен ми идват най-различни идеи за покупки, разходки и други глезотийки, а инак работата при мен никога не свършва. Така че, не съм кой знае какъв ентусиаст сега, след огромен стрес и преумора...
Хайде, веселяшката! И повече движение... newsm44

joya, радвам се, че си се поуспокоила.  Hug Въобще да не ти пука за работата! Я излез и направи една шопинг терапия (не непременно бебешки неща).  newsm71
Хайде, който иска да се "записва" за училището на 9 месеца следващия вторник. Там ще е първата ни среща. Ако не ми мине котка път, там съм и аз.  newsm19
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия