Тема 4 - Февруарската дружинка премина първата половинка 🌺

  • 40 324
  • 747
# 180
Мисля да пропусна люлката. Децата до доста късен месец заспиваха на гърда и после ги местех в леглото. А малкото като почна да се събужда при местенето, я научих да си заспива в леглото. За съжаление с баткото не знаех как става и още не заспива сам и се буди нощем.
TeoYo,  за други варианти се сещам за гнездо тип cocoona (умалява много бързо, но люлката сигурно също), кошара/и (как ще сместиш 2 в кухнята нямам идея) или да си спят по леглата + бебефон. За бял шум може да видиш първо ще ти трябва ли. Ако се наложи, може да пуснеш от телефона и ако усетиш, че трябва, бързо можеш да поръчаш. На мен не ми е трябвал.
Виж целия пост
# 181
С баткото бяхме с електрическа люлка на Ingenuity.  Със степени на скорост за люлеене, вибрация, музика, бял шум, различни видове вибрации и полюшвания. Обожаваше я, не спеше там, но обичаше да стои в нея и да се люлее. Запазих си я и си ми е като чисто нова, смятам и сега да я ползвам.
Виж целия пост
# 182
Гледах ги тези гнезда и аз Simple Smile Любимият гледа онзи ден люлки и вика - ей тия колко са хубави, сиви, ще отиват на нашите кресла! Ще сложим бебетата до нас, и те да седят в дневната. Отговарям му, естествено, това трябва да е водещ фактор при покупката на бебешки люлки, дали отиват на нашите кресла Simple Smile)
Мен ме интересува да минем максимално леко първите месеци. После ще пусна за продажба, каквото израстат.
Един колега на мъжа ми вчера му е обяснил, че са взели 4 пъти седмично бавачка за през нощта, за да могат да се наспиват малко с малко (те са с бебе на 1 м). Замислих се и аз дали да не потърсим, че с две не знам как ще е.
Виж целия пост
# 183
Здравейте Blush Понеже ми предстои ФМ при проф. Марков, виждам, че доста хора са ходили при него. Може ли да ми кажете как протича прегледа (само през коремчето ли преглежда Grinning ?) иии трябва ли да се ходи гладен, жаден...Thinking Пускат ли на прегледа таткото? Понеже досега не са го пускали, така ми се ще и той да може да види малката Weary

Здравей, за храната няма абсолютно никакво значение, аз си закусих и тогава тръгнах.
За съжаление придружител не допускат, аз ги питах още когато си  записвах часа за да знам, но почти никъде май не пускат да влиза който и да е.
Самият преглед е изцяло коремен, доктора е любезен и обяснява всяко едно нещо как функционира и дали е нормално, като ако си с предна плацента и искате да направите хубави снимки - ще се наложи вероятно малко побутване по коремчето.
Споменах за запис на диск, но останах малко разочарована, защото си представях поне кратичко видео на бебчето, а всъщност се оказаха само 6-7 снимки..
Това е общо взето.
Виж целия пост
# 184
Аз тъкмо разучавам марки и мнения за люлките, като цяло най- добрите са на 4moms mamaroo, graco, fisher price, nuna.
Някои са доста скъпички като 4moms, гледах я и втора ръка.Иначе и аз това видях че някои са със бял шум.Видях и тази марка на Ingenuity, доста добри отзиви, много я хвалят и я намерих в амазон за 129€...прилична цена в сравнение с другите и за функциите , които има.
Аз съм решила да купя cocconababy red castle със сигурност, много добри отзиви от приятелки чух.💙
Виж целия пост
# 185
Нашата тогава беше близо 300лв, беше ми подарък от брат ми. Мислехме между 4moms и нея, но първата ми се видя доста скъпа.
Виж целия пост
# 186
Аз имам видео от ФМ, особено сега като не пускат бащите е хубаво да го има. Макар, че на места пускат и бащите.
За текстилна кошара няма нужда от обиколници, само от матрак. Като цяло не е добре да има неща в кошарата, независимо каква е тя. Има вероятност бебето да се завърти и да се задуши. Масово ги отричат тези обиколници, но и масово се предлагат, защото изглеждат хубаво.
На 3м започнах да я оставям на земята в активна гимнастика. Иначе имахме и люлка, но от най- обикновените и евтини, ръчно се люлее и има само гриф с играчки. Стоеше в нея доста, така съм хапвала набързо, също и съм я приспивала, но задължително после в леглото.
Виж целия пост
# 187
А, сетих се. За кратко може да се оставя бебе и на шезлонг. Но важи ограничението като за столче за кола - не повече от ?час и половина ли беше? наведнъж, по-добре да си спи на пригодено за целта място. Между другото, в люлка бебето не е ли пак свито? Ако да, май не е много ок да спят цял ден в нея.
В будни моменти и аз мисля да оставям бебето на активна гимнастика на пода.  Но като спи сякаш искам да е на легло.
Виж целия пост
# 188
Бяха ми дали една люлка на mamas and papas с всички екстри тогава.Бях доволна бебето си стоеше местех си го.Живот и здраве и сега ще взема по нататък.
За прегледа при Марков,мн обеснява показва,задаваш си въпроси.Даде ми диск,на които има 5 снимки,а се надявах да има клип да покажа на таткото и баткото.
Виж целия пост
# 189
Аз тъкмо разучавам марки и мнения за люлките, като цяло най- добрите са на 4moms mamaroo, graco, fisher price, nuna.
Някои са доста скъпички като 4moms, гледах я и втора ръка.Иначе и аз това видях че някои са със бял шум.Видях и тази марка на Ingenuity, доста добри отзиви, много я хвалят и я намерих в амазон за 129€...прилична цена в сравнение с другите и за функциите , които има.
Аз съм решила да купя cocconababy red castle със сигурност, много добри отзиви от приятелки чух.💙

Ние също взехме Cocoonababy, фенове сме им като цяло и сме чували само много добри отзиви.
За люлка сме се спрели на Nuna Leaf, но опцията с мотора (защото може и с ръка да я залюляваш). Иначе с тези люлки е много относително - около мен има родители, на които детето и 5 минути не искаше да седи в люлката и съответно се оказа напълно безполезна, има и такива бебета, които много обичат и много седят в нея. Ние сме се решили да вземем Нуна-та пак втора ръка, защото е доста скъпичка и така няма да ни е яд, ако случайно не иска да я ползва. Просто ще си я продадем после Simple Smile
Виж целия пост
# 190
Нашата фетална морфология беше във вторник. Бебка расте,видяхме я на 4д и е прекрасна♥️,вече е 440гр. За съжаление има малко усложнения ,но не знам до колко е удачно да влизам в подробности, защото знам,че всички сме много чувствителни в момента. На кратко тя е с анемия и кислороден недостиг. Пуснахме изследвания и след 2 седмици сме на повторен преглед при доктор Сигридов. Толкова съм се притеснила,че само чакам да минат тези 14 дни.Вярвам,че ще се намери причината за проблемите и всичко ще се нареди.Продължава да ме мъчи сърцебиене и следващият ме АГ ме праща на кардиолог. Минах през ендокринолог, защото ТСХ ми е скочил. Тя ми назначи лекарства,но смята,че стойността на хормона едва ли в причина за сърцебиенето. Предполагам стреса оказва огромно влияние в тази ситуация.
Виж целия пост
# 191
Кате - как се установява анемия и кислороден недостиг? Разбирам те защо се тревижиш, разбира се, но лекарите със сигурност могат да вземат мерки и е хубаво, че сте диагностицирани рано и можете да се погрижите за решението!
Виж целия пост
# 192
Еутироксина може да причини сърцебиене и на мен ми казаха да следя за такова и ако се появи да съобщя, защото не е добре за бебето. Успокойте се, всичко ще е наред, не усложнявайте нещата с излишно притеснение. Лекарите си знаят работата, Сигридов е един от най-добрите, така че всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 193
Кате - как се установява анемия и кислороден недостиг? Разбирам те защо се тревижиш, разбира се, но лекарите със сигурност могат да вземат мерки и е хубаво, че сте диагностицирани рано и можете да се погрижите за решението!
Не мога особено добре да обясня начина по който доктора установи проблема. Едно че се притесних и стъписах,а и не съм хуманен лекар и не искам да говоря глупости. Това което аз разбрах в уплаха си е,че пулсативните стойности на артерии в главният мозък не са особено добри. Доктора ми обясни изключително добре ситуацията и възможните причини,но няма да успея да ги цитирам правилно. Разбрахме се най-късно до 24г.с. да се върна при него с готови изследвания за да имаме време за реакция.
SimD23 моята първа мисъл, когато ми се появи сърцебиенето беше именно,че щитовидната жлеза пак прави номера и за това веднага я проверих. По принцип съм с хипертиреодизъм, който сега мина в хипо. Според ендокриноложката не е това причината,но знам ли и аз вече.
В д-р Сигридов вярвам на сто процента и знам,че ще ни помогне ☺️.
Виж целия пост
# 194
Нашата фетална морфология беше във вторник. Бебка расте,видяхме я на 4д и е прекрасна♥️,вече е 440гр. За съжаление има малко усложнения ,но не знам до колко е удачно да влизам в подробности, защото знам,че всички сме много чувствителни в момента. На кратко тя е с анемия и кислороден недостиг. Пуснахме изследвания и след 2 седмици сме на повторен преглед при доктор Сигридов. Толкова съм се притеснила,че само чакам да минат тези 14 дни.Вярвам,че ще се намери причината за проблемите и всичко ще се нареди.Продължава да ме мъчи сърцебиене и следващият ме АГ ме праща на кардиолог. Минах през ендокринолог, защото ТСХ ми е скочил. Тя ми назначи лекарства,но смята,че стойността на хормона едва ли в причина за сърцебиенето. Предполагам стреса оказва огромно влияние в тази ситуация.

Аз съм с хипофункция и когато Тсх ми беше висок имах сърцебиене.Сърцебиенето е от високия Тсх , не от тироксина.Може би трябва да се увеличи дозата.Аз взимам 100 всеки ден и ми го следят на всеки месец и половина.С по-висока доза ще се регулира, но от тсх-то  е сърцебиенето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия