Какъв крем за лице използвате? – 21

  • 87 014
  • 741
# 390
Здравейте, имам един малко странен въпрос за срока на годност. Ако пише например срок на годност 02.2022 и има знак да се използва до 6 месеца от отваряне какво означава. Поръчах през нета крем и това пише, незнам дали да се заяждам и да го връщам. Нямах опция преглед, а крема е 100 лв
Виж целия пост
# 391
Здравейте, имам един малко странен въпрос за срока на годност. Ако пише например срок на годност 02.2022 и има знак да се използва до 6 месеца от отваряне какво означава. Поръчах през нета крем и това пише, незнам дали да се заяждам и да го връщам. Нямах опция преглед, а крема е 100 лв
Нищо странно няма във въпроса ти. Ако съм разбрала правилно срок на годност до февруари 2022.
Аз няма вероятност да го купя това..., имам мания на тема срокове на годност дори и за продукти струващи стотинки, останала ми от работата на едно място.
Ако все още не си го получила и платила, а само поръчала, не го взимай според мен.
Ако си го платила вече, може и да може но и да не може да го върнеш, но нищо фатално няма. До колкото разбирам това е крем за лице 50 мл. Ако се използва редовно, както трябва най малко два пъти сутрин и вечер би свършил до февруари.
А има и нещо друго, в сроковете на годност има и малко застраховане, много от продуктите са годни за употреба известно време след датата на опаковката.

Както и да се развият нещата нищо фатално, този крем след 10-15 февруари вече би трябвало да е свършил.
Виж целия пост
# 392
В наши аптеки са ми казвали, че при кремовете за лице "презапасяването" в срока на годност при кремовете е около 6 месеца. Принципно няма да има проблем, ако кремът се използва в следващите 2-3 месеца. Веднъж в аптека в Гърция отказаха да ми продадат крем и серум за лице, чийто срок на годност изтича след месец. Ставаше въпрос за продукти с вит. С. Фармацефтката категорично отказа да ми ги продаде, като се извини 100 пъти, че в момента няма други, а тези няма да ми даде защото са стари.
Отдавна не съм попадала на залежали продукти. Проверявам кодовете от време на време. Напоследък дори тези на разпродажба обикновено са произведени преди не повече от 6 месеца. Това в по-големите вериги, де.
Виж целия пост
# 393
Благодаря ви за отговорите, поръчах през Интернет, нямах опция преглед, платих и след това видях срока. По принцип крема беше намален с близо 50% и затова не ми се заяждаше. Все пак чувствам че са ме измамили. Промо пакет от три продукта. Два със срок на годност 02.2022, третия с изтекъл срок от преди месец. Ето това са кремове https://subra.bg/bg/kozmetika/dermokozmetika-za-lice/apivita-pro … en-krem-15ml.html
Виж целия пост
# 394
Според мен това си е чиста измама. Да не са малко 100 лв., че да продават неща с изтекъл срок на годност. Намаляват ги, защото няма как да ги продадат иначе.
Виж целия пост
# 395
Обадете им се и им кажете, че искате да върнете кремовете. Това наистина си е измама. Вярно е, че производителите се презастраховат със срока на годност, но това не дава право на продавачите да правят такива неща или поне трябва да е упоменато в сайта, че срокът е до еди кога си. Ако ви откажат, може да им споменете за КЗП
Виж целия пост
# 396
Момичета, все пак и ние като купувачи не трябва да бъдем наивни. Скъпа козметика се продава с голямо намаление в 3 случая:
1. Производителят е спрял някоя серия и скоро ще започне да зарежда продукта с нов състав и опаковка, т.е. трябва да се отърве от старите, защото визуално ще се разпознава, че са по-стари и с пускането на нова версия няма да се търсят;
2. Продукти, които са все още в срок на годност, но той скоро ще изтече и ще трябва да бъдат изхвърлени;
3. Годишни разпродажби на някои марки - по едно и също време на годината, всяка година, с един и същ процент отстъпка за всички продукти.

Аптеките най-често правят големи промоции при хипотеза 2.
Конкретно за крема на Апивита съм почти на 100% убедена, че няма да има никакъв проблем. Точно по повод подобна покупка на място от аптека ми обясниха това за презапасяването с 6 месеца. Тогава си взех крема - този със стволови клетки от портокал беше. Предстоеше спиране от производство и реформулиране, а аз харесвах стария. И в този случай, аптекарката ме предупреди, че срокът му изтича скоро, но нямало да имам проблем, ако ползвам веднага. Еми, взех си го и си го измазах. Нищо му нямаше.
Виж целия пост
# 397
И аз държа много на срока на годност,особено след като съм си купувала ФДТ от Елитис,с ужасна миризма на мухъл (намален естествено) и намалено червило на Лореал с някакви направо бели налепи.
Червилото смениха,хем беше някакъв малък магазин,но го отворих буквално на метри и се върнах.
А ФДТнът замина в кофата,не пазех касовата бележка.
Някои продукти са ок и след срок на годност,но някои и малко преди да изтече,изобщо не биват и/или не са били правилно съхранявани.

Аз бих ги върнала,всичко поръчано по интернет може да се върне в срок от 7 дни,а тук връщането е повече от основателно.
Парите би трябвало да бъдат възстановени.
Май обувки бях връщала,смениха ги и някаква игра връщах в Озон и ми възстановиха сумата.
Виж целия пост
# 398
Когато си предупреден, че срокът на годност изтича скоро и сам решаваш искаш или не такъв продукт, е едно. Но когато го разбираш постфактум, е друго и не е приятно.
Виж целия пост
# 399
Или ако го купуваш на 1/10 от редовната цена.
Виж целия пост
# 400
Едно е срокът да наближава, друго да е изтекъл. Има си закони, за да се спазват.
Vichy 89 околоочен крем, месец след като започнах да го използвам, започна да мирише на развалено. А срокът на годност беше още далече.
Виж целия пост
# 401
Едно е срокът да наближава, друго да е изтекъл. Има си закони, за да се спазват.
Vichy 89 околоочен крем, месец след като започнах да го използвам, започна да мирише на развалено. А срокът на годност беше още далече.
С Виши не ми се е случвало,но на Ейвън ми се е развалял крем преди срока на годност,на мисля още някаква марка от по-бюджетните кремове...
Ако не са бъкани с консерванти,се развалят,така е.Имам и позабравени из шкафовете,на които им няма абсолютно нищо.И все пак ако дълго не е ползван даден крем и е след срока си на годност,предпочитам да изхвърля.
На Балеа не са ми се разваляли,на Биотен и на Нютроджина също.
Виж целия пост
# 402
Едно е срокът да наближава, друго да е изтекъл. Има си закони, за да се спазват.
Vichy 89 околоочен крем, месец след като започнах да го използвам, започна да мирише на развалено. А срокът на годност беше още далече.
Скоро мислех точно за него да пиша. Случи ми се същото нещо. Срокът на годност е далеч, но започна да мирише лошо, а не съм използвала и половината:thinking:
Виж целия пост
# 403
Shiseido
Bio-Performance Advanced Super Revitalizing Cream  - ако някои е ползвал били споделил дали има ефект и на коя друга марка е подобен
п.с. казаха ми , че този бил като черния на филорга /от него пък аз не видях ефект Wink/
Виж целия пост
# 404
Вече няколко пъти ми се случва да купя крем и месец няма след отварянето да започне да смърди гадно. Направо изхвърлям, а са в годност!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия