Нет1 София е закрит - на къде?

  • 20 808
  • 157
# 105
Дойдоха две момчета, смениха ми рутера, сложиха устройство на телевизора.

При мен бяха двама доста възрастни момчета към 40-50 годишни, бяха командировани от Кърджали. Справиха добре и бързо с прекарването и инсталирането на оптиката. Дадоха ми и гигабитов рутер ZTE, живея в тухла двустаен и добре покрива и на двете честоти. На 5Ghz зависва на няколко дни скоростта и трябва или да се рестартира или да се смени канала на излъчване. Наскоро си взех едно допълнително AP на 5Ghz и си реших проблемите.

Страници зареждат по 5 мин, онлайн съм 4-5 мин, после около мин няма.
Сложи си някой по-свестен dns сървър като cloudflare, opendns или google, че техните днс-и на виваком са малко бавни, особено като се релейват зад рутер.

Страниците, където има повече javascript се зареждат бавно. Иначе общо взето има постоянно интернет. До този момент от инсталацията ми е прекъсвал за малко 3 пъти в малките часове на нощта.
Виж целия пост
# 106
Дали ще може да смени DNS сървъра на Виваком рутера и дали след това ще има стабилен нет, остава под въпрос. Относно WiFi покритието в друга стая може да се премести съществуващия рутер в центъра на жилището, да се ползва стар рутер или купи някакъв втора ръка за 20-30 лв. и да се пренастрои като extender, без да се плаща месечна такса. Имаше май едни готови ексендери - само се пъхат в контакта. Но предполагам, че отново настройката би била проблем. С А1 рутера нямам проблем със сигнала, дори и на втория етаж.

https://www.youtube.com/watch?v=46e59sAGCDg

https://www.tp-link.com/bg/support/faq/874/
Виж целия пост
# 107
Обадих се днес, рестартирах до откат, смениха името на мрежата, не знам какво още са пипали при тях, аз разместих четирите антени на рутера в други посоки, и като в един виц рестартирах пералнята и фурната, направих задно салто и се прекръстих...та засега не накъсва. След няколко дни ми казаха, ако не върши работа всичко това пак да се обадя...
Виж целия пост
# 108
ако сте на а1, на импулсния им номер 1881 дават по адекватни настройки. Обаче аз навъртях сметка +22лв само от разговори с тях.
Виж целия пост
# 109
ако сте на а1, на импулсния им номер 1881 дават по адекватни настройки. Обаче аз навъртях сметка +22лв само от разговори с тях.

Дано поне са ви решили проблема, че пази боже от майстори вкъщи :-х Та и работата с тези кол центрове е малко такава Grinning При WFi рутерите имаше една тънкост - може да се погледне на кой канал работят и да се смени канала (възможно е да има смущения от съседските) или да се смени фърмуера в краен случай.

Лек офтопик, но предвид сметката..
Скрит текст:
На мен ми искат 20 лева за здравей, та да погледнат на място каква ми е дограмата. Казаха, че ще дойдат най-рано след седмица. А тепърва ще ми дадат оферта колко ще струва поправката и. Става въпрос за някаква скърцаща панта (продиктувах им точния модел, фирмата монтажник и марката на обкова), която просто мога да им я снимам.. или накрая да сменя сам..
Виж целия пост
# 110
Обадих се днес, рестартирах до откат, смениха името на мрежата, не знам какво още са пипали при тях, аз разместих четирите антени на рутера в други посоки, и като в един виц рестартирах пералнята и фурната, направих задно салто и се прекръстих...та засега не накъсва. След няколко дни ми казаха, ако не върши работа всичко това пак да се обадя...
На теб сигурно не ти е било смешно, ама много ме усмихна описанието ти Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Вчера ми се обадидиха от Виваком с оферта като абонат на Net1 Интернет 100 Мбитс и телевизия за 27, ... лв. на месец пакет Hbo и Димите, има ли няква уловка, след няколко месеца да ми кажат плати над 50лв.
Виж целия пост
# 112
Уловката е, че подписваш договор с тях. За срока на договора не би трябвало да променят. После не е ясно.
Виж целия пост
# 113
При мен първата година е 26 лева, като клиент на Нет1, втория ЕОН приемник ми е безплатен, но втората година скачам на 34 лева. Това за пакет EON FULL и 500mbps.
Виж целия пост
# 114
И при мен е същото, по телефона ми бяха казали 22.90, за първа година, 33.90 втора. Когато дойдоха, в договора така е разбито по 1-2-5лв, и то стандартна цена, та промоционална цена, като сумирам ги изкарвам към 26. Ще се разправям, защото оная на телефона 3 пъти на различни етапи от разговора я питах.
Виж целия пост
# 115
Аз бих си останал на НЕТ1, поне докато намеря друг DVB-C доставчик. Уви, много ме изнервиха от Виваком с тази агресивна политика и неясните си цени.
Виж целия пост
# 116
Някой в жк. Стрелбище имали интернет над 100 Mbps,аз направих запитване за по висока скорост, отговор направете  писмена молба с подписа на 3 ма собственика че са съгласни за пускане на нови кабели.


Виж целия пост
# 117
Вече не съм към NET1 ,автоматично ме включиха без договор към Bulgarian Telecommunications Company Plc.   Btc Broadband Service с ново IP
(vivacom.bg)
Виж целия пост
# 118
Актуално инфо - все още може да се предлаща за кабелна и интернет за старите клиенти на тази услуга на Нет1. Даже не само за 6 месеца, а и за 1 година Sunglasses

Разбира се по стара традиция една фитка от Виваком (в Мол Парадайс Сф) се опита да ме метне, че не можело да предплатя. После ама то можело, ама не се знаело кога ще ми прекъснат кабелната  интернета. Питах я как така ще ми спрат нещо, за което съм платила. Хън, мън, сука, въртя....накрая й казах, че явно тя работа няма да ми свърши и отидох в друг офис ( в Ринг Мола) и веднага ми взеха парите Grinning
Виж целия пост
# 119
Актуално инфо - все още може да се предлаща за кабелна и интернет за старите клиенти на тази услуга на Нет1. Даже не само за 6 месеца, а и за 1 година Sunglasses

Разбира се по стара традиция една фитка от Виваком (в Мол Парадайс Сф) се опита да ме метне, че не можело да предплатя. После ама то можело, ама не се знаело кога ще ми прекъснат кабелната  интернета. Питах я как така ще ми спрат нещо, за което съм платила. Хън, мън, сука, въртя....накрая й казах, че явно тя работа няма да ми свърши и отидох в друг офис ( в Ринг Мола) и веднага ми взеха парите Grinning
Аз също искам да продължа договора си към Нет 1, но и на мен от Виваком ми казват, че не им е известно до кога ще поддържат мрежата на Нет 1. Надлъгваме се с Виваком от 1 месец. За сега - 1:0 за тях. Без мрежа съм от 2 седмици и не ми отстраняват повредата..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия