На море в Гърция 2021-VII/2022

  • 60 282
  • 738
# 405
Много благодаря, че споделихте поредицата за гръцките острови с Джулия Бредбъри. Simple Smile Показва автентичността им извън типичните туристически маршрути. Аз намерих видеата онлайн.

https://www.youtube.com/watch?v=Gsw9NAsyCuw&list=PLCcFQjIUB6 … _k3yWOhnmMHU71yvE
Виж целия пост
# 406
Момичета,
миленка_д,
Helene S,
Djordja,
Фран,
Благодаря!
Пануваме почивка през Юли-Август. Дано не е много претъпкано.
Много полезно за таверната на плажа, ще я посетим задължително.
Плануваме и с лодка да по обиколим островчетата.
Виж целия пост
# 407
geryger, ако ви е удобен онзи район, аз лично предпочитам да отседнем в Уранополи и да ходим на плаж на Магарешкия остров, където има и страхотен ресторант с много вкусна храна. Има лодки от пристанището на всеки час. На Уранополи се връщаме често.
Амулиани е от местата в Гърция, което най-малко ми харесва. Била съм веднъж, не бих отишла отново. Не ми хареса нито обстановката, нито ресторантите, нито прехваленият Аликес, на който цялото семейство се сдобихме с екзема по стъпалата и дланите. На Аликес няма ресторант с готвено, а барове със сандвичи.
Виж целия пост
# 408
geryger, ако ви е удобен онзи район, аз лично предпочитам да отседнем в Уранополи и да ходим на плаж на Магарешкия остров, където има и страхотен ресторант с много вкусна храна. Има лодки от пристанището на всеки час. На Уранополи се връщаме често.
Амулиани е от местата в Гърция, което най-малко ми харесва. Била съм веднъж, не бих отишла отново. Не ми хареса нито обстановката, нито ресторантите, нито прехваленият Аликес, на който цялото семейство се сдобихме с екзема по стъпалата и дланите. На Аликес няма ресторант с готвено, а барове със сандвичи.

Започваш да ме отказваш Simple Smile
Как така се сдобихте с екзема? Звучи ужасно! Кога е било?
Има лодки от Уранополи до Магарешкия остров на всеки час, така ли?

Били сме на Касандра на Ситония и на Тасос за период от 9 години. Малката не е била на българско море.
На Атон и Амулиани не сме били...
Виж целия пост
# 409

Има лодки от Уранополи до Магарешкия остров на всеки час, така ли?



Да. По-скоро са малки корабчета. Не си спомням дали не беше и на всеки 30 минути, но са на често. Тръгват от пристанището, до кулата. Плаща се само при качването в Уранополи, а връщането е включено в цената.
Има организиран плаж от двете страни на кея на Дрения, на който миналото лято ползването на чадър и шезлонги беше безплатно, даже не искаха и консумация.
Виж целия пост
# 410
Макар да беше доста преди ковид ерата Simple Smile- някъде 2017-2018, на мен Амулиани много ми хареса. Не е УАУ, ама дори бих отишла пак за седмица. Най-много ми хареса плажът Свети Георги- там има супер таверна на Димитрис-май беше -евтино и много вкусно. Жалко, че открихме този плаж последните 2 дни чак, но не мръднахме от него. Островчето си има своя чар.
Виж целия пост
# 411
geryger, може и на половин час да бяха лодко-корабчетат, не помня. Мисля, че беше по 5 евро на човек за двете посоки. За деца не се плаща. Кръчмата на Дрениа (Магарешкия остров) те кара да се връщаш там отново и отново… Водата е спокойна и чиста. Имаше последния път и някакъв надуваем атракцион във водата за деца, та моето се начекна там, не помня цената.
В Уранополи има хубави ресторанти, аптеки и всичко необходимо за градче.
За екземата - не знам. От шезлонгите ли беше, от пясъка ли… историята мълчи. Предполагам, че от птиците. Страшно много гларуси, а може и разни други да имаше по плажа. Разхождаха се навсякъде.
Самият Амулиани ми е един смотан такъв… Бяхме там преди пандемията, може би 2019 година, или пък 2018…
Виж целия пост
# 412
За екземата - не знам. От шезлонгите ли беше, от пясъка ли… историята мълчи. Предполагам, че от птиците. Страшно много гларуси, а може и разни други да имаше по плажа. Разхождаха се навсякъде.
А защо не и от чаршафите на студиото, в което сте спали? Винаги има риск да са прани на ниска температура и всякакви гъбички и подобни от предишните наематели, да не са унищожени от прането. Wink
Виж целия пост
# 413
Аз пък не харесвам УранУполи за място за почивка - прекалена навалица и липса на приличен плаж. Паркирането също е проблем. Определено Амуляни е в пъти по-добре, особено за почивка с дете. Гларуси има наистина, но то и по нашето море има. Не мисля, че птиците са причина за обривите, по-скоро може да е алергична реакция към нещо в морската вода. Единствено крясъците на гларусите могат да бъдат дразнещи на моменти. Вероятно Аликес няма да е най-подходящият плаж за юли и август, но има и други. Всъщност в Гърция навалиците по плажа започват на обяд, когато отиват и самите гърци. По-рано сутрин до 10-11 часа е сравнително спокойно. Такива поне са моите наблюдения за юни месец.
Виж целия пост
# 414
Миналата година през юли наехме малка лодка, с която обиколихме Магарешките острови и Амуляни - целия източен бряг, целия северен и на запад - до Аликес. По-нататък не продължихме, защото не бяхме мното сигурни дали няма да останем без гориво, а пък и от Аликес на юг няма плажове. Спирахме на почти всяко заливче за плуване - освен на Калопигадо и Аликес (на който даже и не доближихме сушата - беше претъпкан с народ и на сушата, и във водата).  Открихме, че на острова има достатъчно чудесни плажчета, на които няма жив човек, а не е като да са недостъпни.
Виж целия пост
# 415
От сто ходения в Гърция съм правила сърбящ кожен обрив два пъти, на плажовете в Неос Мармарас и Крит (Ставрос), с около десет години разлика - хич и не съм се замисляла от какво е, и двете бяха бързопреходни.
Аликес далеч не е единственият плаж на Амулиани, всъщност на мен даже не ми е любимият на острова. Иначе градчето е малко смотано, да, ама пък е най-близкото и достъпно като усещане за остров до България. В началото и края на сезона нe е никак зле. Урануполи и аз не харесвам хич, на Дрения не съм ходила.

П.П. И още докато пишех думата Урануполи, ФБ реши, че трябва да ми рекламира почивка в Аристотелес ризорт, който е там Grinning
Виж целия пост
# 416
За екземата - не знам. От шезлонгите ли беше, от пясъка ли… историята мълчи. Предполагам, че от птиците. Страшно много гларуси, а може и разни други да имаше по плажа. Разхождаха се навсякъде.
А защо не и от чаршафите на студиото, в което сте спали? Винаги има риск да са прани на ниска температура и всякакви гъбички и подобни от предишните наематели, да не са унищожени от прането. Wink
Ами беше само по долната част на стъпалото и дланите. Ако беше от чаршафи щеше да е по цялото тяло.

“Всеки-сам-си-преценя” 😉
Аз обичам вечер да усещам живот по таверните. Ценя и хубавата храна. Да, малко е бутаница в Урануполи (все ми идва да е с “о”), но ми харесва. За паркирането - търсим място за настаняване с паркинг, а когато отиваме на Дрениа, оставяме колата най-често на платен паркинг, който е близо до кулата. Ходила съм веднъж на единия им градски плаж, но не ми допадна.
Виж целия пост
# 417
Благодаря на всички!
Обикновено наемаме малка къщичка или самостоятелен апартамент извън навалицата, за да сме сами и да ни е спокойно, но пък не са на плажа.
Аз лично предпочитам да не сме всеки ден на биич барове и да слушам другите почиващи. Малко е смешно да опънем тентата на 100 м от биич бара и да ходим за напитки. На Криарици ни бяха научили и ни ги носеха. Simple Smile Но сега децата са по голями и искат в навалицата.
В този ред на мисли искам да ви питам - имате ли впечатление от Gripos?
Изглежда е в по спокойната част на острова. В близост е таверната която ни препоръчахте.
Но се чудя дали няма да е много шумно, все пак ще има и други наети апартаменти и студия?
Виж целия пост
# 418
Грипос е малък семеен хотел, ако имате шумни съседи - ще е шумно, иначе не виждам причина. Плажът там е изключително тесен, но ако ви дойде натоварено, винаги можете да отидете до Мегали Амос, който е буквално на три минути зад носа и винаги е спокоен.
За стаите не мога да кажа, не сме отсядали, но е имало добри отзиви в темата през годините.
Виж целия пост
# 419
Има нова заповед - за връщане от Гърция вече не се изисква тест, ако имаш валиден ваксинационен сертификат.

Тръгваме следващия петък.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия