Плюсове и минуси на кварталите в София - 12-та тема

  • 55 788
  • 787
# 150
Да, всеки сам си преценяВА.
Аз съм ходила преди много години в ромски апартамент в Хаджи Димитър. Е, като изключим характерните цветове и пищният текстил, всичко друго беше направено перфектно от-до - стени, настилки, плочки и т.н., т.е. важните неща. И беше чисто като в лаборатория. За разлика от доста български апартаменти. И този апартамент беше във вход и блок с преобладаващо българско население (панелка).
Виж целия пост
# 151
Да, всеки сам си преценяВА.
Аз съм ходила преди много години в ромски апартамент в Хаджи Димитър. Е, като изключим характерните цветове и пищният текстил, всичко друго беше направено перфектно от-до - стени, настилки, плочки и т.н., т.е. важните неща. И беше чисто като в лаборатория. За разлика от доста български апартаменти. И този апартамент беше във вход и блок с преобладаващо българско население (панелка).
Фразата "Всеки сам си преценЯ" тръгна специално за ваксинирането, не зная кой е първоизточникът, но вече е доста viral.
Просто казвам на съфорумката, че дяволът не е чак толкова черен.
Веднъж минавах покрай онези блокове с колело, ММ така и не ми беше регулирал прекалено високата седалка, нямал еди-какъв си ключ. Един циганин ме видя, че се мъча, дойде и развъртя и затегна каквото трябва. После бъзиках ММ, че чужд човек, и то циганин, ме пожали повече от него
Виж целия пост
# 152
Нищо от никъде не е тръгнало, защото реално ако аз съм купувача аз разполагам с парите си. Отивам купувам си жилище в Дружба и се оказва, че няма 1 блок с цигани ами примерно 10 блока и какво правим после? Нека всеки прецени иска или не иска да живее до цигани. Иначе парковете навсякъде са ми препълнени в София.
Виж целия пост
# 153
Фразата "Всеки сам си преценЯ" тръгна специално за ваксинирането, не зная кой е първоизточникът, но вече е доста viral.
Къде точно е станала вайръл, щото аз големи струпвания на тая фраза виждам само в тоя форум напоследък. И какво общо има ваксинирането, да не би това да е единственото и главното нещо, което човек трябва да прецЕня?

Даже за ваксинирането е доста лесно и простро да се прецЕни, за разлика от жилищата например...
Виж целия пост
# 154
Фразата "Всеки сам си преценЯ" тръгна специално за ваксинирането, не зная кой е първоизточникът, но вече е доста viral.
Къде точно е станала вайръл, щото аз големи струпвания на тая фраза виждам само в тоя форум напоследък. И какво общо има ваксинирането, да не би това да е единственото и главното нещо, което човек трябва да прецЕня

Е как къде, във фейсбук. Из различните групи много хора масово си преценят разни неща 🤮
Виж целия пост
# 155
Не само във фейса, и на живо е същото. Масово е.
Виж целия пост
# 156
Моля за мнение  за района около ул. Веслец в София.
Виж целия пост
# 157
“Веслец” е доста дълга улица, малко общ въпрос. Ако питате за района около Лъвов мост, просто трябва да си прецените дали ви се живее в тази част на София. В центъра е така, че предполагам позитивите ще са доста. В частта си под “Дондуков” за мен е доста добре, приятно артистично кварталче, доста мои познати (млади хора) се преселиха там.
Виж целия пост
# 158
“Веслец” е доста дълга улица, малко общ въпрос. Ако питате за района около Лъвов мост, просто трябва да си прецените дали ви се живее в тази част на София. В центъра е така, че предполагам позитивите ще са доста.

"Веслец" и "Кирил и Методий". Районът ми се видя доста облагороден спрямо преди 10-ина години и с доста нови сгради, но се чудя къде хората си разхождат кучето или правят джогинг?
Виж целия пост
# 159

"Веслец" и "Кирил и Методий". Районът ми се видя доста облагороден спрямо преди 10-ина години и с доста нови сгради, но се чудя къде хората си разхождат кучето или правят джогинг?

Кучетата си ги разхождат навсякъде - предпочитат се градинки, по-конкретно детските площадки с пясъчниците, за да е по-комфортно на кучетата и стопаните им.
Но се чудя кучето задължително ли е вече, че явно изоставам?
Тъй като в района няма градинки, не е удобно за кучета и джогинг.
Виж целия пост
# 160

"Веслец" и "Кирил и Методий". Районът ми се видя доста облагороден спрямо преди 10-ина години и с доста нови сгради, но се чудя къде хората си разхождат кучето или правят джогинг?

Кучетата си ги разхождат навсякъде - предпочитат се градинки, по-конкретно детските площадки с пясъчниците, за да е по-комфортно на кучетата и стопаните им.
Но се чудя кучето задължително ли е вече, че явно изоставам?
Тъй като в района няма градинки, не е удобно за кучета и джогинг.

В какъв смисъл задължително? Имам две кучета, едното 13-годишно, и не мисля да го изхвърлям, ако се преместя да живея там! Що за въпрос е това? А градинка наоколо не видях и затова питам хора, които имат преки впечатления и собствен опит. За джогинга също ми е важно, защото жилището е малко и ще се наложи да изхвърля спортните уреди, а имам нужда от някои упражнение и дейности заради проблеми с гърба и кръста. Опитвам се да разбера конкретни неща, свързани с начина ми на живот и как да го организирам, не виждам нищо странно в това.
Виж целия пост
# 161
Ако наистина е на Веслец и Кирил и Методий, Царската градина и Градската градина са на 10 минути пеша. Малко са пренаселени, но сигурно може да се тича.. не че съм виждала.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 162
Май Заимов е най-близо за джогинг. Там Царската е кварталната градинка за кучета.
Виж целия пост
# 163
В градинката зад двореца със сигурност сутрин е само и най-вече за кучета. В градската сутрин, освен преминаващите транзит чиновници на път за работа, пак са най-вече кучета.

Наистина Заимов е най-подходящ за джогинг. И за кучета - детската площадка до Кракра е любимото място за сутрешно изхождане на кучетата в пясъчника и около него - заградено е, кучетата няма да избягат, а собствениците си лафят или си мажат спокойно по телефоните.
Виж целия пост
# 164
Реално от там си за 7-8мин. с метрото до Борисовата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия