Силно ритниче очакваме вече, от нашето малко бебче 💙💗 Тема 4

  • 41 073
  • 732
# 255
И аз съм бременна след ин витро. Лекарят по ЖК ми смята термина по ПРМ, но на феталната морфология ми го изчислиха според датата на трансфера и възрастта на ембрионите (дата на трансфер - 5 дни, защото моите бяха 5 дневни). Разликата е три дни.

Предполагам при инвитро е различно. При нормално зачеване обаче никой не брои от овулацията и всички параметри на ехографа се следят спрямо датата на последния МЦ.

И при инвитро и при нормално зечеване се брой от датата на последния цикъл.
Аз съм инвитро и винаги така са ме смятали.
Виж целия пост
# 256
Предполагам при инвитро е различно. При нормално зачеване обаче никой не брои от овулацията и всички параметри на ехографа се следят спрямо датата на последния МЦ.

И при инвитро и при нормално зечеване се брой от датата на последния цикъл.
Аз съм инвитро и винаги така са ме смятали.

Така е, и аз съм инвитро и се смята така.
Виж целия пост
# 257
Аз вчера също извадих да разгледам това ,което съм запазила от сина ми.Повечето съм раздала,но от сантименталност доста от първите бебешки стоят.Толкова са малки наистина,като се има на предвид,че той се роди 4кг и не е носил най-малкия размер 😊
Другия месец навършва 10г ,висок е над 1.50м и представете си колко много се разчувствах и плаках ,когато хванах едно боди,чифт чорапки и първите му буйки...🥺🥺🥺 Времето толкова бързо лети!Сякаш вчера беше бебе,а вече до мен стои голям човек с лично мнение по всеки въпрос,първи любовни трепети и куп други терзания на един бъдещ тинейджър 😍🙉🤭



Мисля, че няма повод за притеснение за размера на бебето, поне не все още. Аз днес започвам да преглеждам дрешките които имам от сина ми. Момичета направо не вярвам, колко малък човек ще дойде. Вижте чорапчето
Виж целия пост
# 258
red rose, аз пък имам брат на 10 Blush Мама е запазила много дрешки. Е на нас ни отне повече време, отколкото предполагахме, за да забременеем, но всичко е старателно прибрано и ме чака.  Скоро време и ние ще разгледаме какво е заделила мама. Наистина времето минава страшно бързо.  И аз сигурно ще плача, защото много си обичам братчето и съм си го гледала като син през цялото време. А той от своя страна е обещал, че ще даде всички играчки на бебето и ще ми помага Simple Smile
Да са живи и здрави всички деца! BlushHeart
Виж целия пост
# 259
През първата бременност все ме караха на диети и ограничение. В 7ми месец се сетиха, че бебето е малко и започнаха да ме тъпчат с тези протеини.
Виж целия пост
# 260
Следящия ме гинеколог смята от вероятната дата на зачеване дали бебка се развива и расте нормално, а не началото на МЦ. Бебето изостава с 2 седмици. Установено е от 4ма гинеколози (единият на ФМ) в 12г.с. Сега съм в 19+6. 3ма изказаха мнение, че причината вероятно е късна овулация( зачената е на 23тия ден от цикъла). На този етап се отхвърлят генетични аномалии, свързани със забавен ръст. Правихме и Пренатест.
В сряда съм на втора ФМ и на хематолог, заради ниски тромбоцити. Засега излезе само урината. Рибките са ентерококи. Чакам и другата микробиология.

Иначе и аз съм м в процес на "гнездене". Извадих дрешките от сина ми, подредих ги по размери, видове...Сега ще ги пера и гладя да са готови. Миналия път си бях наредила много яко шкафовете - гледах идеи в Пинтерест. Като се оправя, ще кача снимки и тук.
Виж целия пост
# 261
Момичета , до колко е нормално да има прорязваща болка много ниско долу в корема при изкашляне ? Вчера и днес на няколко пъти се изкашлях, защото нещо ме дразнеше в гърлото , същата болка я има и при кихане. На 2ри съм на жк и ще кажа на АГ , но до тогава ….
Виж целия пост
# 262
Не знам позволено ли е да се пишат сайтове тук? Има един с доста големи намаления в момента. Накупих доста неща туко що. Мога ли да го кажа?
Виж целия пост
# 263
Аз съм го правила и не е имало проблем✌🏻
В темата за колички е пълно със сайтове
Виж целия пост
# 264
Не знам позволено ли е да се пишат сайтове тук? Има един с доста големи намаления в момента. Накупих доста неща туко що. Мога ли да го кажа?

Цялата съм в слух🤔😀❣️
Виж целия пост
# 265
Супер значи. В baby.bg е намалението. Аз си купих шишета на Авент, много намалени, резервни части за помпата на Медела и др.
Виж целия пост
# 266
Момичета , до колко е нормално да има прорязваща болка много ниско долу в корема при изкашляне ? Вчера и днес на няколко пъти се изкашлях, защото нещо ме дразнеше в гърлото , същата болка я има и при кихане. На 2ри съм на жк и ще кажа на АГ , но до тогава ….

Според мен е нормално, аз също имам при кашляне, кихане, когато рязко стана или се обърна...но болката минава за секунди. И АГ съм питала и мои приятелки, които също са брвменни, са ми казвали, че този тип болка е нормална, но ако те притеснява нещо отивай да те видят за да не го мислиш и да се притесняваш излишно.
Виж целия пост
# 267
Момичета, получавали ли сте сърцебиене? От вчера вечерта имам леко сърцебиене, не успях да спя добре. Чета в интернет, че било нормално през бременноста. Пия но шпа и на него пише като страничен ефект, че може да предизвика сърцебиене, а пулсът си ми е 70. Дали се е случвало на някой, дали полудявам, дали да отида на лекар..
Виж целия пост
# 268
Йоанна, при мен положението е същото. Мерих пулс, кръвно…всичко нормално
Виж целия пост
# 269
Йоанна, при мен положението е същото. Мерих пулс, кръвно…всичко нормално
А, колко време продължава при теб?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия