С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 44 165
  • 745
# 435
По колко мг давате Зилкен? Да не би да е висока дозата?
При нас нито Зилкен, нито феромони те са дали видим резултат. Три котки, спасени от улицата. Но с успокояващия нашийник, малката ни котка беше такава - вяла, отпусната, летаргична. И то само в първите дни, след като го сложихме.
Виж целия пост
# 436
По една капсула дневно, с храната ни е предписан. Самите капсули са 75мг. активно вещество. Тежи малко над 4кг
Виж целия пост
# 437
Някой има ли впечатления от една лечебна храна на РК Mobility, колкото и да не е препоръчителна марката, съмнява ме котьо да яде друга. Защото няма разфасовка 400 г и ако поръчам 2 кг и не ги яде, ще ги бия в главата бисквити за 50 лв. Или ако някъде сте виждали във ветеринарни кабинети насипна?
Със сигурност има някакви ставни болки на почти 17 години, но е доста капризен на храна, иначе бих опитала една на Хил за стави. Но явно вече си е пристрастен към РК, не мога да се боря.
Като мокра храна му пека дроб на скара (и ние ядем, не само за него).
Сиско, давала съм РК мобилити на предишния ми котарак, но за кратко време (2 пакета изяде). Харесваше я, но аз съм противник на сухата храна и отново минах към обикновени консерви + добавка за стави. Добавките обикновено са овкусени и си ги хапват с удоволствие. Слагах хапчето пред муцунката и си го хапваше. Около 6 години приемаше Артри ейд. Много му помагаше. Когато се появи проблема, не можеше да вдигне дупето си, а после години наред тичаше като младеж.

Когато храните уличните котки с гранули, не забравяйте да им осигурявате и вода! Не винаги има откъде да си я набавят. Точно в момента се топи снега, но скоро няма да го има. Знам, че Аминка ще се намеси по въпроса с разпространението на болести, когато се използва една и съща вода от много котки, но все пак не бива и да ги уморим от жажда.

И аз съм ЗА добавка за стави, вместо РК Мобилити. Преди време даже правих сравнение на състава на РК Senior Stage 1, 2 и Мобилити и заключението беше, че двете формули са еднакви, но цената е различна, пък добавката, която е за стави  е в нищожно количество добавена в храната. Т.е., няма да върши никаква работа да храниш с Мобилити.

За водата, аз не скачам, заради кеф, ами предупреждавам, защото съм го изпитала на свой гръб. Аз не съм против да давате вода, но да не оставяте вода без надзор, да пият от нея произволни котки. Болната котка се вижда - кашля, киха, вижда ѝ се третия клепач, козината ѝ е омърлушена, стои на едно място, няма движение или се движи бавно... Особено с малките котета внимавайте! Ако стоите до водата, докато пият, проблем няма, ще видите дали пие някоя болна котка, ще премахнете заразената вода, но ако оставите водата без надзор, за "да имат вода", рискът е голям. Ей сега точно почват епидемиите, по време на размножителния период. Времето почне ли да се затопля и вирусите почват да се размножават.
Аз давам вода, но чакам да пият и след това я изхвърлям. Няма по-лоша гледка от котка, която стои над купа с вода, жадна, и не може да пие... Сетихте се, предполагам, за кой вирус говоря...

Изправена съм пред избор между Josera, IAMS и Purina ONE. Пурина досега не съм купувала, но намирам някаква на промоция. От доста време сме на IAMS, но почвам да се притеснявам, защото я ядат като разпрани и това май не е много ок. Josera съм купувала веднъж и я харесаха, но ме смущава защо за нашия пазар е различен вид от този, който виждам по чужди сайтове. Има и разлика в цената, та се съмнявам дали не е за сметка на качеството. Това са ми вариантите, храня доста котки и гледам да се вмествам в цена до 50-60 лв за десеткилограмов чувал. Уискаси, Киткати и пр. хипермаркетски не разглеждам, на Любимец не я ядат, немската Смила - също. Нещо друго ако се сещате, което да не е убийствено за котките или за джоба ми - ще се радвам да споделите. Hug

за 5-6 лв/кг се сещам и за Брит и за Санабел. Аз купувам гранули за около 10 лв/кг.
IAMS за кастрирани пробвала ли си?
Виж целия пост
# 438
Кой вид IAMS се харесва масово? Продължавам да търся И храна, която да харесват всички дворни (уличничета), които храня.
Беззъбата стара дама на улицата храня с  IAMS kitten, за да са дребни и не много скъпи гранулките, но вет каза, че не е подходящо за нея. Ще търся сениор, вероятно Санабел. Мнения за нея имате ли?
Concept for life хапваха бандитите вкъщи доста време. Сега превършват чувал Purina Pro plan, че много настояват вет колко е балансирана. Но аз не я харесвам - никъде не намерих информация колко са калция, фосфора и магнезия в нея.

А коя е храната за профилактиране на пикочните пътища? Искам да давам по чувалче през две-три други.
Виж целия пост
# 439
Брит са хубави гранули,за около 41(редакция)лв купих 8 кг,харесаха се и наистина си вършат работата-Харко е спокоен,коремчето е ок,всичко е ок.
И Роял Канин обича,купувам му и от тях,не знам защо 2 кг са около 36-37 лв,а 4 кг около 75-80 лв,вет казва,че е само ненужно скъпа храна.

Ownat са също хубави гранули,поне се харесват много от котките на баба и Харко,но не са му много ок на капризния стомах.Обича ги иначе,давам по малко през ден.
Често са на промоция-около 25 лв за 4 кг чувал.
Виж целия пост
# 440
Brit care тъмно син чувал едва избутах на уличничетата. Налагаше се да смесвам гранулите с мокра храна, а това ме ограничава - слагам на найлон, изчаквам да изядат, а после правя оборка на найлоните. Но не всички се показват, повечето са диви и плашливи и така не става, ядат едни и същи, а другите гладуват.
Ownat са доста видове, Мими. От кой имаш добри впечатления?
Виж целия пост
# 441
Кой вид IAMS се харесва масово? Продължавам да търся И храна, която да харесват всички дворни (уличничета), които храня.
Беззъбата стара дама на улицата храня с  IAMS kitten, за да са дребни и не много скъпи гранулките, но вет каза, че не е подходящо за нея. Ще търся сениор, вероятно Санабел. Мнения за нея имате ли?
Concept for life хапваха бандитите вкъщи доста време. Сега превършват чувал Purina Pro plan, че много настояват вет колко е балансирана. Но аз не я харесвам - никъде не намерих информация колко са калция, фосфора и магнезия в нея.

А коя е храната за профилактиране на пикочните пътища? Искам да давам по чувалче през две-три други.
Трите храни на IAMS, които редувам и много харесват, са Adult Multi-Cat Household, Kitten и Adult с пиле. Multi-Cat Household е в чували по 15 кг и са по-малки гранулите. Но за съжаление по-рядко е в промоция. Санабел не я харесват моите. Не мога да разбера защо, добре изглежда, добре мирише, ама ѝ се мръщят.

Някой спомена Брит, благодаря, сега ще поръчам сега от нея да пробваме. 40% пиле, оризът преди царевицата, звучи добре за цената си.
Виж целия пост
# 442
Тъмносин чувал е и нашата храна Brit sensitive.
Котаракът май се усеща,че не може да яде всякаква храна и си хапва хипоалергенната Брит и лечебната Роял Канин.

Ето тази я ядат,умират за нея.Май за трети път поръчвам,ядат я с удоволствие.
И пред блока,и бабините,и моят глезан.
Виж целия пост
# 443
Коментирали ли сте някакъв тест с накисване на гранулите в топла вода и проследяване колко ще набъбнат след 20 мин и след час и половина? Аз не го знаех. Колкото по-малки останели, толкова по-добре, защото месните продукти не набъбват. Ще взема да пробвам да сравня различните видове, с които ги храня. Това долу на снимката е Брит, докато търсех отзиви попаднах на нея. Авторката стига до извода, че не са набъбнали прекалено много и храната я бива по този показател.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 444
И аз съм ЗА добавка за стави, вместо РК Мобилити. Преди време даже правих сравнение на състава на РК Senior Stage 1, 2 и Мобилити и заключението беше, че двете формули са еднакви, но цената е различна, пък добавката, която е за стави  е в нищожно количество добавена в храната. Т.е., няма да върши никаква работа да храниш с Мобилити.
А Синиър стейдж 1 и 2 произвеждат ли се още, защото не ги виждам в зооплюс?
Може ли препоръка за добавка за стави? Ако може да е във вид на паста, за да успея да му го набутам в устата.
Виж целия пост
# 445
Тук преди време писах, че храня едно много мило котенце, много го обикнах и си я взех ,но е дворна котка и сега имам нужда от помощ.Може ли да ми кажете колко гранули да и давам на хранене?Големи консерви 450-500 гр. на колко пъти да и ги давам?През колко време да и давам храна и колко пъти на ден?
Виж целия пост
# 446
И аз съм ЗА добавка за стави, вместо РК Мобилити. Преди време даже правих сравнение на състава на РК Senior Stage 1, 2 и Мобилити и заключението беше, че двете формули са еднакви, но цената е различна, пък добавката, която е за стави  е в нищожно количество добавена в храната. Т.е., няма да върши никаква работа да храниш с Мобилити.
А Синиър стейдж 1 и 2 произвеждат ли се още, защото не ги виждам в зооплюс?
Може ли препоръка за добавка за стави? Ако може да е във вид на паста, за да успея да му го набутам в устата.

О, благодаря, че каза! Имало сърпрайз! Смятайте колко са еднакви формулите, че да я препакетират в Early Renal...
Между Стейдж 1 и 2 имаше голяма разлика, си спомням. Стейдж 1 си е една обикновена овкусена формулка, може би с малко фибри добавени. Стейдж 2 беше същата като Мобилити. А сега са я префасонирали в Ранна ренална... Sweat Smile



Добавка за стави аз съм давала YuMove. Не е паста, но можеш да си я направиш. Simple Smile Капсулки с прахче, което се изсипва на каквото пожелаеш. Т.е., може да стане на паста.
На Ветексперт ArthroVet са капсули с глюкозамин, хондроитин и хиалуронова киселина, които се изстискват директно през зъбките.
Виж целия пост
# 447


А коя е храната за профилактиране на пикочните пътища? Искам да давам по чувалче през две-три други.
Аз давам тази

От както е кастриран всеки ден,като редувам и други през деня. Сутрин давам пауч и до края на деня сипвам веднъж от тази за кастрирани и ведъж друга в момента имам РК за малки британки, скоро свършва пакета и ще взема друга вече за големи.
Виж целия пост
# 448
Coco'Milk ,тази на РК и аз я купих,харесва я,хапва я,добре е с нея...
Ама идва много скъпа,около 17 лв е кг,а уж не били хубави на РК храните ...
Много противоречива информация намирам.
Виж целия пост
# 449
Аз вече 2ри път я взимам от еМаг на промоция за 31лв 2кг с БД, онзи ден взех от един зоомагазин РК 400гр за възрастни британки чакам да свърши бебешкия пакет . Като не яде всичко взимам това което му харесва добре му се отразяват значи всичко е точно. От някои храни като Хилс и Брит примерно, които уж са ок,много мирише 💩 а знам че щом е така значи не е чак толкова хубава храната а и още повече, че той самия не я иска. Водя се по него, което му е вкусно това взимам. Ако попадна на някоя нова храна и ми се стори ок ще взема за проба. Но мисля, че само N&D и Проплан про на Пурина не е тествал. Много харесва на ДМ храната скоро не съм взимала ,мисля че от нея козинката му се беше променила трябва  да взема и да следя дали ще е пак така. Иначе незнам ще се озъртам и за някоя друга за превенция на уро проблеми при кастрирани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия