Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 18

  • 48 134
  • 766
# 360
Здравейте! Освен няколко мутации имам и затруднен кръвоток в маточните артерии и две загуби. Като подготовка за следваща бременност имам назначен аспирин вечер. Бих искала да попитам дали има някой друг с такава профилактична терапия и какво е обяснението за прилагането му. Много благодаря! И успех!
При мен са по същия начин нещата. Обясниха ми, че аспирина подобрява кръвообращението и при следваща бременност не би трябвало лошия кръвоток да е причината за някакъв проблем. Вие с какви мутации сте и имате ли назначена терапия при забременяване?
Виж целия пост
# 361
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Виж целия пост
# 362
Аз съм с тези мутации и съм на клексан 0.4 и натаспин. До 12 седмица пиех и акард 75мг.
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Виж целия пост
# 363
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Същата ситуация съм, няма страшно пий аспирина и бъди спокойна!
Виж целия пост
# 364
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Същата ситуация съм, няма страшно пий аспирина и бъди спокойна!

Вие на аспирин ли сте?
Виж целия пост
# 365
Ако аспиринът беше достатъчен, щеше да е песен ситуацията.
Виж целия пост
# 366
Ако аспиринът беше достатъчен, щеше да е песен ситуацията.

Факт, не съм запозната затова и попитах
Виж целия пост
# 367
Съни, прочети първа страница на темата.

Рискът от прееклампсия не означава, че ще стигнеш до това състояние, но е добре да следиш за симптомите. Профилактиката за прееклампсия е именно аспирин протект, най-често изписват 150мг.

За тромбофилията може да се изпише както аспирин протект, така и други медикаменти. Добре е следящия те АГ да те следи при всеки преглед с доплер, за да може да реагира при възникване на проблем - най-често проблем с кръвотока към маточните артерии и/или изоставане в развитието на бебето. Потърси си добър АГ, който да има опит при проследяване на бременни с тромбофилия / рискова бременност.

Стискам палци всичко да е наред 🍀
Виж целия пост
# 368
Съни, прочети първа страница на темата.

Рискът от прееклампсия не означава, че ще стигнеш до това състояние, но е добре да следиш за симптомите. Профилактиката за прееклампсия е именно аспирин протект, най-често изписват 150мг.

За тромбофилията може да се изпише както аспирин протект, така и други медикаменти. Добре е следящия те АГ да те следи при всеки преглед с доплер, за да може да реагира при възникване на проблем - най-често проблем с кръвотока към маточните артерии и/или изоставане в развитието на бебето. Потърси си добър АГ, който да има опит при проследяване на бременни с тромбофилия / рискова бременност.

Стискам палци всичко да е наред 🍀

Много благодаря за отговора 🥰
Следя се при специалист по фетална и всеки път ми гледа кръвотока, тъй като е намален в едната артерия. Засега бебенцето се развива добре. Аз реших на своя глава да си пусна допълнителните изследвания и излезнаха доста неща.
Заради късния час не ми е удобно да я притеснявам сега и утре при първа възможност ще й пиша да ми назначи терапия 🌷
Просто исках да разбера някой дали е със същите показатели и как се лекува. Също така дали всичко е наред с нея и бебето, тъй като ми е първа бременност и се притеснявам за всичко 🤷🏼♀
Виж целия пост
# 369
Всяка жена и всяка бременност са различни, така че не търси аналогия в терапиите. Обсъди с АГ резултатите и виж какво ще те посъветва. Ако трябва, потърси и второ мнение.
Виж целия пост
# 370
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Същата ситуация съм, няма страшно пий аспирина и бъди спокойна!

Вие на аспирин ли сте?
Аспирин 150мг, фракси или клексан
Виж целия пост
# 371
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали


Аз съм със същите , бях на Аспирин от 13гс, след 16гс включихме и НМХ, нямах особени проблеми през цялата бременност, не съм вдигала кръвно(следях стриктно).

При всяка е индивидуално, важно е да бъдеш спокойна и да вярваш, че всичко е наред, и да си при лекар ня когото имаш пълно доверие🙏
Виж целия пост
# 372
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали


Аз съм със същите , бях на Аспирин от 13гс, след 16гс включихме и НМХ, нямах особени проблеми през цялата бременност, не съм вдигала кръвно(следях стриктно).

При всяка е индивидуално, важно е да бъдеш спокойна и да вярваш, че всичко е наред, и да си при лекар ня когото имаш пълно доверие🙏

Много благодаря доста ме успокои вашият отговор 🌷
Виж целия пост
# 373
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Здравей, аз съм със същите мутации и също ми излезе повишен риск от прееклампсия.
От около 12г.с започнах приема на Аспирин 100мг. (след 30 седмица го спрях, по препоръка на генетика и гинеколога) и Клексан 0,4 всеки ден (в момента продължавам само с него, до към седмица две преди датата на термина и след раждане 2 седмици поне).
Всеки месец пускам изследване за Д-димер, АПТТ, фибриноген, тромбоцити, Анти-Ха и протеин в урината. Следя си и кръвното, както и за повишени отоци.
Виж целия пост
# 374
Здравейте, момичета Simple Smile
В 19 гс съм и на БХС ми излезна риск от прееклампсия. Следователно реших да пусна изследвания в геника като ми се потвърди риска, но ми излезна
генотип1PAI-1 4G/5GХетерозиготен носител, генотип 4G/5G2,
1ACE I/DХомозиготен носител,
 генотип D/D1Factor XIII (p.Val34Leu)Хетерозиготен носител, Val/Leu

В момента съм на аспирин 150мг. Някоя да е имала подобно нещо и какво са й предписали
Здравей, аз съм със същите мутации и също ми излезе повишен риск от прееклампсия.
От около 12г.с започнах приема на Аспирин 100мг. (след 30 седмица го спрях, по препоръка на генетика и гинеколога) и Клексан 0,4 всеки ден (в момента продължавам само с него, до към седмица две преди датата на термина и след раждане 2 седмици поне).
Всеки месец пускам изследване за Д-димер, АПТТ, фибриноген, тромбоцити, Анти-Ха и протеин в урината. Следя си и кръвното, както и за повишени отоци.

От коя седмица сте на клексан? Тъй като аз може би леко късно го хванах
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия