224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 27 586
  • 725
# 180
Хубаво Мони, да учат. От нас в същност какво се очаква? 


Да подпомагаме процеса - финансово и с човешки ресурс. При всички случай това излиза по евтино, а според мен и по ефективно, в дългосрочен план.
Виж целия пост
# 181
добре.
Виж целия пост
# 182
Още при новината за локдаун в Ухан ми беше ясно, че светът никога няма вече да бъде същия. Никой не прави без причина Vollbremsung, най-малко Китай.
Приех го и нямам никакви проблеми с положението. Нито през локдауните, нито сега. За мен това е огромен шанс.

Аз, за разлика от Мони, тъжа точно за децата и то най-малките като дъщеря ми, които не си спомнят “преди”.
Защото когато няма основа за сравнение, не можеш и да прецениш какво си загубил.
На възрастните е трудно, защото тъгуват по загубеното. Loslassen е труден и болезнен процес.

Вярно, че днес са избори. Реших този път да се въздържа. Просто всичко ми е един голям фарс и макар да има личности из този фарс, не искам да го подкрепям чрез глас. И да, знам, че дзен недействието не винаги е добро решение, но от опит знам, че при една времева дистанция подобни действия или бездействия получават съвсем друг оттенък или тежест.

От типичните сладки неща, които се харесват в Бг, всички са налични за купуване. Маркетинговите отдели не спят.
Аз преди носех Lebkuchenherzen, Stollen, Spekulatius. Мисля, всички ги има вече. Лидл мисля  също имат шоколадите, за които споделя Колибри.
Избора на бонбони в Бг е по-голям.
Виж целия пост
# 183
аДнес в www.n-tv.de ... "Aus dem vergangenen Jahr wissen wir: Wir müssen bis Ostern durchhalten. Vorher wird diese Welle nicht zu Ende sein."
Аз май нещо изобщо не мога да разбера как може да се сравнява с миналата година при толкова много ваксина и при толкова много ваксинирани тази? А как ще бъде следващата есен допреди Великден след това? И до кога все така?
Защо ориентира да е точно Израел. Това също не разбирам? 
Виж целия пост
# 184
Ние искахме да гласуваме в Инсбрук, защото ни е най- близката секция,но австрийците от днес са високорискови ,изискват регистрация и детето би подлежало на карантина... и се отказахме...
Виж целия пост
# 185
Гласувахме. Много добра организация в секцията в града.
И аз гласувах, в Ерфурт има добра организация и активност. Опашката беше къса и минах бързо.
Виж целия пост
# 186
Пепе, как си?
Виж целия пост
# 187
Папурче, стабилизираха ли се боледуващите около теб?

И аз си мислех вчера за Пепеляшка.
Виж целия пост
# 188
Благодаря за насоките. Всъщност аз не участвам в организирани кампании, защото нямам доверие. През годините назад почти винаги получавам добър коледен бонус. Дарявам го винаги. (Дарявам и всичко от залаганията ми по футболни мачове също). Тази година почнах подготовката още през юли. Помолих близките ми да ме насочат към семейства, за които помощта ми ще е глътка въздух в немотията. Станаха 10. При всички общото е, че липсва единият родител поради болест, смърт или безхаберие. Днес използвах един бус за транспорт и пратих пакетите. Катерица, другия път ❤ Благодаря ти, че имаш сърце. Та сглобих това - чорапи весели, тениски, анцуг, обувки, яке, дънки, худи. В Пловдив ще пристигнат поръчките на книги и игри (онлайн ги избрах от бг сайтове). Аз ще занеса лакомствата. Извинете ме за подпобното описание. Не обичам да говоря за това, защото вярвам, че доброто се прави от сърце и за сърца, не за показност. Имам си моя житейска философия и си живея с нея.
...
Не мога да гласувам, много ми е отпаднало. Тестовете ми са -, но се чувствам зле. А за първи път имам за кого да гласувам, та яд ме, но такова е.
...
На въпроса защо Израел - чета на няколко езика (не журналистически интерпретации по темата)- сформирала съм си мнение. За да се разбере защо, трябва четене с разбиране. А не ми се занимава с обяснения.
...
Това сигурно ми е най-дългият пост в темата, но последно- препоръчайте ми хубав мед, достъпен в магазините. Нямам време да скитам за еко-меко-надалеко
Виж целия пост
# 189
Папурче, аз взимам от Лидл, мирише на мед и се захаросва даже, когато остане (ползвам само за сладкиши и остава дълго у нас). Иначе освен да търсиш имкерайен покрай вас.
Виж целия пост
# 190
От Едека или Реве купувам Bihophar Bio Blüten-Honig,много често пише,че е с мед от България,но зависи от партидата.Харесва ми на вкус...
Виж целия пост
# 191
Аз не мога да се задълбавам в подобни четива и чета основно журналистически интерпретации като за обикновени читатели.
За мед и ние не ползваме много и взимам обикн. като сме на някое пазарче или базарче с интересни неща. Децата виждат , изведнъж решават да опитат и да вземат и всяко си избира някакъв мед. После разбира се повечето остава и го ползвам за киндерпунш. В същност за друго не ползваме мед. И нашия остава понякога дълго. Не знам дали не се разваля, но не ми изглежда или мирише така .
 
Супер беше днес за разходки, поне при нас.
Виж целия пост
# 192
PAPURCHE MEHURCHE, а защо не български сладкиши? В последните години се появиха много малки фирми, които правят качествени неща. Така ще направиш двойно добро, ще подкрепиш и БГ производители. На първо четене се сещам за Benjamissimo, Гайо, Casa Kakau…

Аз много обичам мед и имам поне 10-на вида. Blush Гледам произхода и да не е смесен от 100 места. Немски не купувам смесен от много растения заради един документален филм, който гледах преди години. Ако видя български, грабвам веднага. Simple Smile
Виж целия пост
# 193
Blеu, идеята за подкрепа на българските производители я харесвам и прилагам, колкото ми е възможно, тук. Simple Smile Само дето намирам малко български продукти на немския пазар.
Неотдавна случайно попаднах на фъстъци, които се оказаха произведени в България. Не съм сигурна обаче самите фъстъци дали са расли в България. Simple Smile
Виж целия пост
# 194
Bleu, ми не съм се сетила. Благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия