Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 330
  • 784
# 345
Както и да се актуализират РЗ в образованието, пл.отп.си е по КТ и се изчислява от последен месец ПРЕДИ началото на отпуска, в който има отработени 10 р.д.
Аз в последствие се сетих - защо е необходимо да се връщате на работа точно на 28 май? Можете да подадете заявление, че ще ползвате 2рата година майчинство. След това - примерно на 15 юни да се върнете на работа. Пак става с някакво заявление за прекъсване ползването на 2рата година. (връщането на работа средата на м. 06 да се съобрази така, че до 30.06.да има 10 р.д. Накрая подаване молба за пл.отпуск - 56 дни или колкото се полагат до 15.09. Просто захапете 2рата год. майчинство и я прекъсне те, така че да ви остане да работите само две седмици от юни.
Виж целия пост
# 346
Както и да се актуализират РЗ в образованието, пл.отп.си е по КТ и се изчислява от последен месец ПРЕДИ началото на отпуска, в който има отработени 10 р.д.
В системата на образованието ли работите? Целта на КТД е да осигури по благоприятни условия от КТ. Янка Такева добре се е възползвала от това. Например 56 дни ПО плюс 10 за Ковид. Кой друг бранш го има? И още интересни неща има в ОКТД на образованието.
Виж целия пост
# 347
Мда...56 дни...уау
Виж целия пост
# 348
Както и да се актуализират РЗ в образованието, пл.отп.си е по КТ и се изчислява от последен месец ПРЕДИ началото на отпуска, в който има отработени 10 р.д.
В системата на образованието ли работите? Целта на КТД е да осигури по благоприятни условия от КТ. Янка Такева добре се е възползнала от това. Например 56 дни ПО плюс 10 да Ковид. Кой друг бранш го има? И още интересни неща иза в ОТКД на образованието.
КТД е регламентиран от КТ и урежда по-големи права за работниците там, където държавата е уредила само долната граница. Начина на изчисляване на платени отпуск не е от този вид. Еднозначно е определено, че се изчислява от последен месец с 10 действително отработени дни.
Разбира се Потребителката може да пита отговорното лице в собственото си училище. Дано да получи компетентен и добронамерен отговор. В местното подразделение на Инспекция по труда също са длъжни и могат да я консултират.
Виж целия пост
# 349
По скоро в РУО или в СБУ на съответния град.В ИТ не са много наясно с образованието. Казвам го от лични наблюдения.
Виж целия пост
# 350
Всъщност, след въпроса тук ,погледнах и се оказа 56 дни отпуск+още 4 затова, че имам 3 деца=60 дни. Уау е, да, ама реално никога не си ги ползваме. Учебната година завършва на 30.06, до 15-20.07 винаги сме на работа( изпити, практики, прием). Август прекъсваме-пак изпити, работим около 5-7 дни. След това на 1.09 всички сме на линия.
Сега погледнах, че последно имам работено до 15.03. След това съм излезнала в болнични. Но за март имам преведена доста добра сума(изплащани са пари по проект), та май ще пускам отпуск без актуализиране. Март, преди болничните имам 13 работни дни, а сумата е мноого добра и няма шанс ако се върна, за да се актуализира, да стане по-голяма, даже напротив.
В тази връзка, много е дискутирано парите на учителите. Реално сме на норматив и повечето си доработват основна заплата, а някои под норматива взимат и по-малко. Имах благоразумието да уча доста, 3 висши, 3 специалности и съм много над норматива. Но това означава плътно по 7 часа в училище, а вкъщи тройна подготовка. Само на входно ниво проверявам над 500 теста 😣
В училище се смениха за кратко време толкова счетоводителя, и вашата работа не е лесна и за всеки. Посредната с години е водила счетоводство на земеделски производител, сама си каза, че много нормативи има, и се отказа (иска четене, а не на всеки му се чете).
Виж целия пост
# 351
Е аз имам само 20, пък ползвам максимално 10, от които максимално 5 накуп. Няма значение. За базата за отпуск също няма значение, но да си знаеш, че вероятно тази допълнителна сума не влиза в базата. Говори със счетоводтелката или със синдикатите.
Виж целия пост
# 352
Е аз имам само 20, пък ползвам максимално 10, от които максимално 5 накуп. Няма значение. За базата за отпуск също няма значение, но да си знаеш, че вероятно тази допълнителна сума не влиза в базата. Говори със счетоводтелката или със синдикатите.
Да, ще мислим варианти. Не искам да правим хамалогии, защото за 10 дена трябва да се прекратят 3 ТД на колегите, които ме заместват, да се подпише договор за лекторски и после пак наобратно. Дефакто заплатата е увеличена със 100лв+актуализация стаж ( там не повече от 20-40лв), та за 140 отгоре не знам има ли смисъл.
А идеята да пусна първо декларация за 2ра година майчинство за месец ми е неприемливо, че с три деца 710лв ще е ужас. Аз затова се връщам рано, заради 50% майчинство, иначе свидно ми е за детето, няма кой да го гледа, на ясла ще е Sad
Виж целия пост
# 353
Имам въпрос...собственик на Еоод Без дейност е регистриран като СОЛ. Има ли право да се осигурява или не...? Нали като няма дейност не възниква такова? Декл.за СОЛ променя ли нещо?
Виж целия пост
# 354
Щом няма дейност би следвало да подаде декларация за спиране на осигуряването.
Виж целия пост
# 355
М да де, ама тя си подава декл.1, че и внася...Каша отвсякъде е станала...Казах и реда за оправяне, ама тая жена си твърди /някой и казал, нали/ че като е подала декл.като СОЛ и няма проблем да си се осигурява...па на кво основание???
Както и да е...мерси.
Виж целия пост
# 356
М да де, ама тя си подава декл.1, че и внася...Каша отвсякъде е станала...Казах и реда за оправяне, ама тая жена си твърди /някой и казал, нали/ че като е подала декл.като СОЛ и няма проблем да си се осигурява...па на кво основание???
Както и да е...мерси.

Ми, да "имитира" някаква дейност... Де, да знам?! Да не ѝ изгорят осигуровките, поне.
Виж целия пост
# 357
Имах такъв случай с идея за по висок осигурителен доход за пенсия. При закриване на фирмата ѝ ги върнаха, като недължимо внесени.
Виж целия пост
# 358
М да...казах и стъпките за връщане...питах в Нап.
За имитиране-да, ама това е за две години назад, та...няма как...от тук на сетне-да, ама за назад няма как.
Това и е основно осигуряване, на минималната.
Виж целия пост
# 359
Пас аз, ама с ново питане Simple Smile
Ако си осигулен на максимума от 3000лв и си имал доп.трудов договор, то втория къде ще можеш да го видиш като внесен данък осигуровки и т.н...
Като е попълвана декл.по чл.50 и излизат доходите, са се заредили доходите само от основния работодател...?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия