Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 327
  • 784
# 510
Здравейте !

Моля предложете ми  лесна програма за издаване на фактури .
Микроинвест Инвойс Про
Виж целия пост
# 511
Здравейте !

Моля предложете ми  лесна програма за издаване на фактури .
И от мен положителен глас за:
https://invoicepro.bg/
Виж целия пост
# 512
Здравейте! Има ли сред вас счетоводител от Варна, който да се занимава с подаване на ГДД на физически лица? Ще ми е необходима професионална помощ, тъй като имам наложени платежи за около 2000лв. Нещата, които съм продавала са лични, но не пазя никакви документи за тях и за да нямам главоболия предпочитам да си платя данъка. Опитах се да попълня сама ГДД, но ми излиза грешка в Приложение 2. По тази причина търся професионалист.
Виж целия пост
# 513
Здравейте! Има ли сред вас счетоводител от Варна, който да се занимава с подаване на ГДД на физически лица? Ще ми е необходима професионална помощ, тъй като имам наложени платежи за около 2000лв. Нещата, които съм продавала са лични, но не пазя никакви документи за тях и за да нямам главоболия предпочитам да си платя данъка. Опитах се да попълня сама ГДД, но ми излиза грешка в Приложение 2. По тази причина търся професионалист.

Продажбата на лични вещи е необлагаем доход. Вие си преценете дали да ги декларирате.
2000лв. може да се направят от продажбата на телефон + детска количка + колело например Simple Smile или лаптоп, таблет, като са различни неща си личи, че са необлагаеми. Вече ако са например 3 телефона става подозрително.
Виж целия пост
# 514
Здравейте! Има ли сред вас счетоводител от Варна, който да се занимава с подаване на ГДД на физически лица? Ще ми е необходима професионална помощ, тъй като имам наложени платежи за около 2000лв. Нещата, които съм продавала са лични, но не пазя никакви документи за тях и за да нямам главоболия предпочитам да си платя данъка. Опитах се да попълня сама ГДД, но ми излиза грешка в Приложение 2. По тази причина търся професионалист.

Продажбата на лични вещи е необлагаем доход. Вие си преценете дали да ги декларирате.
2000лв. може да се направят от продажбата на телефон + детска количка + колело например Simple Smile или лаптоп, таблет, като са различни неща си личи, че са необлагаеми. Вече ако са например 3 телефона става подозрително.
За съжаление са дребни неща, разни декорации, които разчистих за няколко месеца. Реално преди и след това нямам продажби, но ме посъветваха да ги декларирам. За да си нямам проблем предпочитам да платя данъка.
Но стигам до Приложение 2 и постоянно ми дава грешки.
Сама явно няма да се справя, но не знам и как да открия счетоводител, който да се занимава с подобни единични случаи. Не съм фирма, няма и да развивам търговска дейност.
Много се изнервих с тази декларация.
Виж целия пост
# 515
Здравейте 😊 Извинявам се ако е често коментирано...
Самоосигуряващо лице съм,в майчинство. Скоро изтича първата година от майчинството. Трябва ли да подам някакви документи? Към НОИ ли? Към дата на термин ли или дата на раждане?
Как бихте ме посъветвали,дали да потърся професионална помощ или да опитам сама
Благодаря предварително ❤️
Виж целия пост
# 516
Здравейте 😊 Извинявам се ако е често коментирано...
Самоосигуряващо лице съм,в майчинство. Скоро изтича първата година от майчинството. Трябва ли да подам някакви документи? Към НОИ ли? Към дата на термин ли или дата на раждане?
Как бихте ме посъветвали,дали да потърся професионална помощ или да опитам сама
Благодаря предварително ❤️

Подават се документи. Месечно трябва да подаване и декларация обр. 1.
Потърсете счетоводител. Услугата няма да е скъпа, от друга страна ще спечелите време и нерви.
Виж целия пост
# 517
Здравейте! Има ли сред вас счетоводител от Варна, който да се занимава с подаване на ГДД на физически лица? Ще ми е необходима професионална помощ, тъй като имам наложени платежи за около 2000лв. Нещата, които съм продавала са лични, но не пазя никакви документи за тях и за да нямам главоболия предпочитам да си платя данъка. Опитах се да попълня сама ГДД, но ми излиза грешка в Приложение 2. По тази причина търся професионалист.
Нямате работа с Прил. 2. Трябва да попълните Прил. 5 - доходи от продажба на движими вещи. Понеже нямате цена на придобиване следва да попълните само продажба цена. Следвайте указанията.
В самото начало на Деклар. по чл. 50 махнете отметката за Прил. 2 и маркирайте "Доходи по Прил. 5".
Виж целия пост
# 518
Защо "трябва", като доходите са необлагаеми?
Някой бил посъветвал - кой, на какво основание? Интересно ми стана.
Виж целия пост
# 519
Защо "трябва", като доходите са необлагаеми?
Някой бил посъветвал - кой, на какво основание? Интересно ми стана.
Никой няма да каже - "ти приятелю защо декларира и плати данъци". В такава ситуация извода е "Имал  си бол пари - дал си".
Има и колеги, които са страхливи предпочитат да декларират и обложат и сянката си, вместо да заемат позиция и да доказват правота пред НАП-аджии. Хора всякакви.
В последно време има голяма гонитба на наложените платежни през куриерите и си трябва кураж да се доказва, че продажбите са случайни и на лични вещи. Отделно самите клиенти крият пълната картинка от счетоводителите, защото някак си ги идентифицират като събирачи на данъци.
Така че - всеки сам решава за какво да си даде парите. В случая е по-добре да помогнем за попълване на декларацията.
Виж целия пост
# 520
Здравейте! Имам въпрос . Учител съм и в момента съм в майчинство.Детето ми е на 10 месеца. Тече увеличение на заплатите в момента. Запознати ли сте какво следва от тук нататък с моята заплата? Трябва ли да се върна на работа ,за да актуализирам или няма такова опция ?
Виж целия пост
# 521
Здравейте! Имам въпрос . Учител съм и в момента съм в майчинство.Детето ми е на 10 месеца. Тече увеличение на заплатите в момента. Запознати ли сте какво следва от тук нататък с моята заплата? Трябва ли да се върна на работа ,за да актуализирам или няма такова опция ?
Прочете си вътрешния правилник за работна заплата. Намерих това в един такъв в ДГ.
Виж целия пост
# 522
Здравейте, 
Работя по 2 трудови договора,  би трябвало да получа 2 пъти обезщетение от НОИ, за болничен, нали? Нещо не разбирам тук:
Виж целия пост
# 523
Първите три работни дни са за сметка на работодателя.
Виж целия пост
# 524
Три дни от работодател виждам в периода 31.03-04.04.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия