Частни училища - информативно-дискусионна тема 49

  • 44 301
  • 798
# 585
Еспа може би. Мисля, че и Св.Георги. Трудно е с прием за 1 клас. Друг вариант е да пробвате след 1 клас - 2-3 се отварят единични места.
Виж целия пост
# 586
Та търся помощ. Училище със засилено изучаване на английски език в южните райони с някакъв шанс да го приемат в първи клас.
Опитайте и Климент Охридски, там приемат целогодишно ако имат места. Даже може още сега да преместите детето и да си доизкара ПУК там. Разбира се, стига да има места.
Виж целия пост
# 587
Мейпъл Беър проверихте ли? Фюжън също (но не са по МОН).
Виж целия пост
# 588
Всъщност вариант е и сега веднага да го преместите, ако има място някъде.
Виж целия пост
# 589
Мария, аз бих преосмислила идеята за СС - по околовръстен път е удобно за южните райони (с бусче естествено), а и колкото и да е трудно, имат прием за 1ви клас (за разлика от Иззи, БШ явно, Азбуки).
Виж целия пост
# 590
Вариант е 125то и отделно английски.
Ако държите на ЧУ- Фюжън е удобно, там английски се учи много, но иначе е лежерно.
Меридиан 22, но някак не е моето, може да проверите разбира се.
БШ понякога се освобиждават единични бройки, но това става ясно твърде късно (март-април) и не бива да е основен вариант.
Виж целия пост
# 591
Mariq_B бих погледнала Меридиан 22.
Децата от това училище се справят добре на разни външни състезания.
Имам и познато дете, като цяло училището е с добра атмосфера.

Също така без да са в района но не са и на другият край на София - Образователни технологии ( нямат ПУК и приемат от 1 клас, аз лично ги харесвам) и Азбуки - там има понякога свободни места за 1 клас.

Другото което скоро излезе на пазара на ЧУ е : https://www.kkf.bg/?cid=7
Няма инфо за него, освен че се намира в сградата на Британското. Но дали е част от него , така и не разбрах.
Виж целия пост
# 592

Другото което скоро излезе на пазара на ЧУ е : https://www.kkf.bg/?cid=7
Няма инфо за него, освен че се намира в сградата на Британското. Но дали е част от него , така и не разбрах.

Това много прилича на това, което предлагаше Дрита. Но и аз за първи път чета за него.
Редактирам: Доста простоват сайт, от който разбрах, че храната, допълнителните спортни занимания са допълнително платени, а преподавателите са избрани със специална селекция.
Дори не пише дали са по МОН.
Виж целия пост
# 593
Пепоръчаха ми много изи за детето ми, но там директно ме отрязаа, че няма да имат прием за 1 ви клас.

Че Изи още приемат в ПУК, кво се правят на луди. Пробвайте да го преместите още сега. И по мое мнение, търсете контакт директно с Доротея Воева. Девойката, която се води Специалист Маркетинг и администрация е неадекватна.
Виж целия пост
# 594
Аз контактувах през формата за записване в сайта. Имаше обявена дата за пробен ден и аз направо записах детето.
Виж целия пост
# 595
И за мен е добра идея да се опитате още сега да го преместите в ПУК.
Виж целия пост
# 596
Здравейте, аз не съм много активна, но ви чета постоянно Simple Smile Чудех се дали поддържа някъде публична информация в най-желаните гимназиите, в които след 7 клас се влиза с най-високи балове, какъв е процентът на децата от държавни спрямо частни училища? И дори ако има статистика разбита по училища ще е супер.
Виж целия пост
# 597
Пепоръчаха ми много изи за детето ми, но там директно ме отрязаа, че няма да имат прием за 1 ви клас.

Че Изи още приемат в ПУК, кво се правят на луди. Пробвайте да го преместите още сега. И по мое мнение, търсете контакт директно с Доротея Воева. Девойката, която се води Специалист Маркетинг и администрация е неадекватна.

да, опитах. Писах им 1 пъти. Първия път за прием в първи клас за следващата година. Обадиха ми се ии казаха, че няма да имат прием. Не си запазих номера.

След 2 дни реших да пробвам за пук сега, от януари. Пак им писах. Не ми отговориха. В телефона на сайта никой не вдига.

Попринцип Изи ми беше фаворит, но сега какво да се прави. Сега ще имам събеседване в Светлина, Азбуки и Прогресивно Образование. Също така искам да разбера как мога да стигна до Еспа, 10 пъти им гледах сайта, никъде не говорят за прием, нито за ПУК, нито за първи клас.

За Свети Георги и Меридиан 22 не се бях замисляла...

Съвсем се обърках Grinning
Виж целия пост
# 598
Здравейте, аз не съм много активна, но ви чета постоянно Simple Smile Чудех се дали поддържа някъде публична информация в най-желаните гимназиите, в които след 7 клас се влиза с най-високи балове, какъв е процентът на децата от държавни спрямо частни училища? И дори ако има статистика разбита по училища ще е супер.
Няма такава статистика, но е ясно, че децата от ДУ ще са повече, просто защото общият брой на децата в ДУ е процентно много по-голям от общия брой на децата в ЧУ.
Виж целия пост
# 599
В Иззи приемат за ПУК 1 само. За ПУК 2 и 1 клас няма в момента прием.



За след 7 клас - най-добре да се гледат резултатите на НВО по училища и съответно баловете за прием и статистиката на Дидева.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия