Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 60 043
  • 884
# 330
Няма смисъл да пускате и цервикален, щом я има в урина - има я. Ако не създава проблеми, може би е по-добре лечението да бъде продължено след раждането. Просто с "безопасните" АБ-та няма да стане и се тровите излишно.
Виж целия пост
# 331
На вас каза ли ви лекаря, че с доксициклина не трябва да се ядат млечни продукти? Аз разбрах от аптекарката...
Виж целия пост
# 332
За млечните не са казвали лекарите, но го пише в листовката на повечето антибиотици, включително и на доксициклин.
Виж целия пост
# 333
Здравейте, имам следният въпрос при обикновенна микробиология излиза ли мукоплазма и уреаплазма? Имам повтаряще се бактерия Гарднерела от доста време, повлиява от лечение но след 3-4 месеца отново, вече нз какво да правя и си мисля, че най вероятно има нещо друго което е придизвиква
Виж целия пост
# 334
Мисля, че не излиза. Щом се притеснявате, че има нещо друго, може да си пуснете пакет в Геника - Фемофлора плюс, където изследват уреаплазма и микоплазма, а също покрива и доста бактерии и микроорганизми. Взема се цервикален и влагалищен секрет и дава доста добра информация за състоянието на флората
Виж целия пост
# 335
Благодаря, ще направя точно това!
Виж целия пост
# 336
Излиза понякога (мисля, че беше 70% сигурност?), мен така ми я хванаха първоначално преди да науча за ДНК тестовете оттук. Пуснете за всеки случай заради антибиограмата, пък алтернативно пуснете и в Геника. Но ако сте пили някакви антибиотици близките 2-3 месеца, няма смисъл да си давате парите, защото няма да излезе.
Виж целия пост
# 337
Не излиза на обикновена микробиология на влагалище за анаероби/ аероби. Не е включена в изследването. За микробиология специално за мико и уреаплазма може да излезе.
Виж целия пост
# 338
Здравейте момичета ,след положитерен тест за уреаплазма парвум лекаря ни изписа 2×1 вибрамицин за 10 дни и Лактажин глобули .Изчетох темата до тук и ми се струват малко тези 10 дни . Четох ,че препоръчвате и прием на противогъбично ,кой е най-добрия вариант , партньора трябва ли да пие противогъбичното .Обсждахме го с лекаря ,но понеже се бях притеснила от резултата не запомних , глобулите по време на лечението ли да ги слагам или след това .Пробиотик женски ли трябва да взема или обикновен ,четох ,че пишехте за Синкванон ?
Искаме да пристъпим към инсеминация и искам възможно най-бързо и ефективно да се отървем и да преминем напред .

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Виж целия пост
# 339
Здравейте,
Обещах да дам отчет след контролата.
Отрицателна съм!
Много съм доволна, че действах на своя глава, а не по предписанията, защото не съм сигурна , че щях да успея.
Лекувах се по схема :
14 дни х 2( през 12 ч.) Вибрамицин
На 15тия ден, точно 12ч. След последното хапче вибрамицин пих 1000 Азакс (2 хапчета навендъж) , след това продължих 3 дни  по 500 Азакс (по 1 хапче на 24ч.)
Общо 18 дни на антибиотик.
Докато пих антибиотика, слагах вагинално Макмирор 12 дни.
Изпих по 1 хапче през 6 дни Микомакс (общо 3 бр.)
През цялото време пих Пробиотик Синкванон 2 часа след антибиотика (2 пъти на ден), Биозин мама по 1 на ден и комплекс витамини (опти ова).
Без секс и без алкохол.
Виж целия пост
# 340
Ехее, честито Axenia! Супер! Пожелавам ти скоро успех и на теста с двете чертички Relaxed
И аз сега чакам 30 дена да минат за да пусна контрола след лечението...
Виж целия пост
# 341
Стискам палци на всички да се преборят с тази гадина, заради която загубих бебето си!

Стискайте палци и за мен, че трансфера ми е планиран на 10.11 и дано този път стигна до финала.
Виж целия пост
# 342
Здравейте, бременна съм в 24 г.с и искам да си пусна изследване за уреаплазма. Пусках вагинален секрет, но не знам там дали излиза, прегледа ми е чак другия месец за да питам АГ. Ако пусна урина добре ли е или трябва да е от цервикален секрет?
Виж целия пост
# 343
Здравейте, бременна съм в 24 г.с и искам да си пусна изследване за уреаплазма. Пусках вагинален секрет, но не знам там дали излиза, прегледа ми е чак другия месец за да питам АГ. Ако пусна урина добре ли е или трябва да е от цервикален секрет?

Ema87, в обикновена микробиология Уреаплазма не излиза. Аз първо си пуснах урина, която излезе положителна за Уреаплазма парвум. После АГ поиска потвърждение с цервикален секрет и изписа антибиотик Азакс. Сега съм в 22 г.с. урината пак е положителна, чакам довечера резултат и от цервикалния секрет. В 14 г.с. пих антибиотика.
Виж целия пост
# 344
Здравейте, бременна съм в 24 г.с и искам да си пусна изследване за уреаплазма. Пусках вагинален секрет, но не знам там дали излиза, прегледа ми е чак другия месец за да питам АГ. Ако пусна урина добре ли е или трябва да е от цервикален секрет?

Ema87, в обикновена микробиология Уреаплазма не излиза. Аз първо си пуснах урина, която излезе положителна за Уреаплазма парвум. После АГ поиска потвърждение с цервикален секрет и изписа антибиотик Азакс. Сега съм в 22 г.с. урината пак е положителна, чакам довечера резултат и от цервикалния секрет. В 14 г.с. пих антибиотика.
А с първа урина ли се изследва или? Понеже аз всеки месец си пускам урина, но явно трябва да кажа, че искам да ми изследват уреаплазма правум, така ли е, че преди да забременея съм я карала и след 1 месец контрола ми беше отрицателна, но пак ме в страх да не се появи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия