91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 61 625
  • 743
# 300
Сред явяващите се винаги е имало и ходещи, и неходещи на уроци.. И преди Короната и дистанционното също. Wink
 
Скрит текст:
Да ви кажа, че другаде с това ДСД е  доста по-изнервящо за сегашните 11 класове... В НЕГ темите за папките са си определени, децата даже си работят по тях.  Докато днес  ми се стори  споделеното от познато дете голямо разиграване и игра на нерви. Германката от 35-то, Михаела Фрьомер,   по някаква причина  отсъства от БГ и  темите ги въртят вече втора-трета седмица, сменят заглавия бг учителите , връщат.. И тъкмо уж всичко им било вече одобрено, появил се вчера господин Буххолц от посолството и казал на 15-16 деца от 3 класа  - тези теми не стават. Почнал да обсъжда  с тях и накрая  рекъл  - днес не се разбрахме, утре ще се видим пак с вас, но вие помислете за други варианти...На въпросното дете казал - твоята всъщност става, но помисли до утре само за нова формулировка.. И аз снощи  съответно помагах по Месинджър с  4-5 заглавия на една и съща тема. Отишло днес на училище, Буххолц не дошъл,  замествал го Лопес от 73-то.. Чул опциите и казал - ама тя самата тема не става, та все едно как ще е формулирана, дори не дал на детето да обясни, че темата е  почти одобрена вчера.  Измисли си тема, казал, която да ти е интересна, за нещо, което те вълнува истински,  и  след 15 мин ми я предложи. Предложило детето, няма да казвам темата (смислена и позволяваща доста задълбочена работа), понеже бих го издала кое е, а той казал - ми НЕ, НЕ, аз ще ти избера.. И избрал. Утре вероятно ще дойде трети и ще отхвърли  мненията на предходните четирима -двама бг и двама немци. Макар че дори не ми е ясно как се отхвърля мнението на баш-шефа..
Виж целия пост
# 301
Моето ходи 4 месеца преди изпита на уроци.  По веднъж в седмицата.  Не бих казала, че е много сериозно ходене на уроци. Но и сякаш сега не изискват да говорят много правилно граматически.  Важното да говорят и да им се разбира...странно ми е.
Виж целия пост
# 302
Не зная какво изискват, по мое време имаше само Гьоте като вариант за сертификат, ние учихме в някакъв хибриден вариант в Пазарджик, нещо като 50/50 лайстунг и дсд. Не съм се явявала за европейски  сертификат. Имам военен 3-то ниво, не ползвам езика откакто съм завършила през 1996. Работя с английски, имам 2+ (тогава ми беше трети език, сега трети нямат).Но и досега като върви немска програма аз слушам и чувам, на английски не се заслушвам, а дъщерята е хванала до 2/3 от това, което аз съм разбрала. При нея няма интерес, а при мен езикът беше хоби, не че не съм мързел.
Виж целия пост
# 303
Адел, има си разбивки за всеки от елементите - за това толкова точки се дават, за това толкова се взимат и т.н.. Затова и в комисията има учител, който е нещо като протоколчик или не знам как да го нарека - той отмята тези грешки. Разбира се, че е важно да се говори граматически правилно, но определено се гледат и доста други неща, например какво казваш по темата, как се аргументираш, пък било то и с някои грешки. Адски секири са германците по университетите после, но не задълбават определено в грешки в езика. А и този формат нали уж точно с тази цел е замислен - да подпомогне старта в немски университети. Този феномен(  аз самата винаги съм робувала  също на него) да се стремиш да  говориш без никакви грешки и да обмисляш всяка една конструкция е всъщност своеобразна бариера, която децата преодоляват там на място..
Виж целия пост
# 304
Така е. Изискването да се говори абсолютно правилно създава много бариери. Дори се радвам, че те ги нямат.
 Но пък явно добре са се справили.
Виж целия пост
# 305
Дъщеря ми ходи в 8кл.втори срок на уроци, в девети пак ходи един срок, десети пропусна и в 11кл. ходи само по формата на ДСД.
Назад в темите съм писала, но уроците запълни ха доста дупки, които имаше.
С малката ми дъщеря може би пак схемата ще е подобна.
Виж целия пост
# 306
Здравейте, търся учител по мат за 9 клас , веднъж седмично - онлайн понеделник преди обед.
Ако някой може да препоръча , ще съм много благодарна!
Виж целия пост
# 307
Здравейте, аз също търся учител по математика за 9 клас. Може и присъствено, може и онлайн.
Виж целия пост
# 308
Момичета, явно всички сме стреснати от ниските оценки по МАТ в началото на срока, но чак уроци...
Проблемът като цяло, според мен, е че госпожата дава доста по-трудни задачи от тези, които обяснява, а и подходът й е малко странен.
Все си мисля, че ако това се нормализира, децата ще се справят без проблем.
Виж целия пост
# 309
Момичета, явно всички сме стреснати от ниските оценки по МАТ в началото на срока, но чак уроци...
Проблемът като цяло, според мен, е че госпожата дава доста по-трудни задачи от тези, които обяснява, а и подходът й е малко странен.
Все си мисля, че ако това се нормализира, децата ще се справят без проблем.
Не е само това за съжаление... Диването ходи на уроци редовно от 5ти клас при моя приятелка, която е действаща учителка.  Е беше потресена от вида задачи на класното и на последващите изпитвания. Тези задачи били от допълнителни сборници за математическата гимназия. Отделно, че и преподава неразбираемо.
Виж целия пост
# 310
Надя, съгласна съм с теб.
Имах предвид госпожата да нормализира задачите, т.к. децат са влезли с доста добра основа по МАТ в НЕГ.
Може би да се разговаря с нея!?
Проблемът не е индивидуален, а на всички класове, на които преподава.
Виж целия пост
# 311
Хора,  вие си знаете, децата ви имат преки наблюдения, но ако все пак става дума за една дам с доста опит в НЕГ, имам  задачите на дете от един от деветите класове на последното контролно ( написа ми ги СЛЕД връщането на контролното с молба да му реша втората) - всичко друго са , но не и сложни, нищо че детето яко се е изложило, де.. В едната система едното квадратно уравнение е само с едно неизвестно, а в другата полагането се вижда от хеликоптер.  Не съм адвокат на дамата, дори не е предавала на децата ми (поне не по мат, по информатика- да), но самият деветокласник  сам си каза, че вината за кофти оценката му (тройка) си е само негова - имали са доста  пратени от нея задачи за упражнение от сборника на Коста Коларов от група А и група Б. И репликата - ех, да ги бях решил, понеже май са оттам падналите се.
Просто споделям видяното/чутото. Аз, ако бях поставена в подобна ситуация като родител, не бих изтъквала като проблем  сложността на задачите, защото поне тези ( за други преди това не знам) не са сложни, но все пак си искат време и тези дадени само 20 минути не са достатъчни за пресмятанията  на по  3-4 наредени двойки  за всяка от системите..
Виж целия пост
# 312
Здравейте, определено децата влезли в 91 нег са с много добра подготовка по МАТ. Проблемът не е в децата , а в учителя:
- преподва неподредено
- дава много малко време за контролно и много повече задачи за пресмятане, което физически не е възможно
- има кряскащо отношение и арогантно поведение, което прояви и на родителската среща при въпрос от родител
- има определено надменно отношение към децата за това, че учат в езикова гимназия, толерира само математическите гимназии - това е комплекс обикновенно на математиците, които имат трудности с езиците.
Смятам, че проблема е в госпожата , но ако се говори определено се притеснявам как ще рефлектира на учениците.
Убедена съм, че моят ученик няма проблем с МАТ , но за съжаление не виждам как да променим този маниер на госпожата.
Затова ще пробвам с допълнителни уроци за да се правим на батман с времето Simple Smile, което им се дава на контролните.
Освен това не изпитва устно за да се поправят оценките от контролното. Това какво е ? Руски маниер на прецакване - каквото там "партията" реши.



Виж целия пост
# 313
Здравейте, определено децата влезли в 91 нег са с много добра подготовка по МАТ. Проблемът не е в децата , а в учителя:
- преподва неподредено
- дава много малко време за контролно и много повече задачи за пресмятане, което физически не е възможно
- има кряскащо отношение и арогантно поведение, което прояви и на родителската среща при въпрос от родител
- има определено надменно отношение към децата за това, че учат в езикова гимназия, толерира само математическите гимназии - това е комплекс обикновенно на математиците, които имат трудности с езиците.
Смятам, че проблема е в госпожата , но ако се говори определено се притеснявам как ще рефлектира на учениците.
Убедена съм, че моят ученик няма проблем с МАТ , но за съжаление не виждам как да променим този маниер на госпожата.
Затова ще пробвам с допълнителни уроци за да се правим на батман с времето Simple Smile, което им се дава на контролните.
Освен това не изпитва устно за да се поправят оценките от контролното. Това какво е ? Руски маниер на прецакване - каквото там "партията" реши.






Здравейте, да потвърдя че детето ми е завършило СМГ и също е с отчайващо ниска оценка на контролното по математика. Смятам обаче, че има проблем в отношението на г-жата към децата, както и в подхода ѝ на преподаване. Вчера ми се наложи да помогна за една задача по Геометрия за ъглополовяща в триъгълник. Е да зададеш условие, че една окръжност с център лежащ на основата на триъгълник пресича останалите две страни, а да начертаеш въпросната окръжност ТАНГИРАЩА (бедрата са допирателни) на тези две страни е КРАЙНО некоректно и НЕПРОФЕСИОНАЛНО!!! Освен това детето споделя, че при извикване на дете на дъската да реши задача, ако детето тръгне грешно г-жата го оставя да върви по грешната логика без да го поправя и после му започва да му се присмива и да му задава въпроси от типа: "Ти колко имаш по математика в 8клас?!". Смятам , че това е крайно ДЕМОТИВИРАЩО и ОБИДНО, и КОНТРАПРОДУКТИВНО! Губи се ценно време! А дали децата са си писали домашните , когато са били ON-line  е трябвало да се следи ИМЕННО от госпожата! В СМГ , когато бяха ON-LINE, домашните се изпращаха по E-MAIL  на учителя ВСЕКИ ДЕН . И ако някой не изпрати му СЕ ТЪРСИ СМЕТКА!
Аз съм строг родител, който възпитава уважение към учителите, имам и по-голямо дете, но за първи път изпитвам подобно огорчение и възмущение от отношението и подхода на преподавател, като обикновено търся винаги причината в детето си.
Мисля, че тази г-жа НЯМА да има положителен принос към приобщаване на децата към МАТЕМАТИКАТА.
Виж целия пост
# 314
Малко  встрани от проблема  искам да попитам  , ей така от любопитство, за какво изпитване устно става дума по-нагоре?  Система от уравнения от по-висока степен   с полагане как се решава устно?  Хайде при подобие примерно могат да се издекламират признаците/теорема на Талес/свойство на ъглополовящите, макар че това не е никакъв показател за знание, но на дял като системите нищо "партийно" и руско няма в това да се изпитва писмено. Друг въпрос е, че за изпитването трябва да е отредено достатъчно време, а не да се правят 20-минутни маратони..От по-големи деца от моите бях останала с впечатление (явно погрешно), че тази дама е добра математичка и педагог, понеже  въпросните  след профил мат при нея в НЕГ продължиха във ФМИ, което не  е нещо лесно и масово след завършена  ЕГ, особено пък в предишни години, когато за конкурентните специалности с висок бал  като КН или СИ се кандидатстваше с Мат2.. Че едното от тях  даже вече завърши и преподава или поне известно време стажуваше в СМГ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия