"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 56

  • 37 131
  • 727
# 285
Момичета имам още един въпрос. Знаете ли какво всъщност е течност в малкия таз? Преди 2 години бах в град Варна за престой в болницата за изследвания и имах право да отида на гинеголог. Там той ми каза, че имам течност в малкия таз и до там. Нищо повече. Тогава казах какво ми е казал на лекарката, която ме прие, но и тя нищо не каза и аз нищо не направих, защото не знаех какво. Та, някоя от вас знае ли какво е това?
Виж целия пост
# 286
Изчакай деня за М и направи тест 2 дни утрогестан още
Виж целия пост
# 287
Момичета имам още един въпрос. Знаете ли какво всъщност е течност в малкия таз? Преди 2 години бах в град Варна за престой в болницата за изследвания и имах право да отида на гинеголог. Там той ми каза, че имам течност в малкия таз и до там. Нищо повече. Тогава казах какво ми е казал на лекарката, която ме прие, но и тя нищо не каза и аз нищо не направих, защото не знаех какво. Та, някоя от вас знае ли какво е това?

Аз съм имала от спукана киста... но и доста ме болеше корема...също съм чувала, че го казват и когато не е ходено по нужда. Но не съм лекар.
Виж целия пост
# 288
Малко количество течност в малкия таз е нещо нормално за жени в репродуктивба възраст. Ако е повече може да е от спукана киста.
Виж целия пост
# 289
Може би става на въпрос за течност в Дъгласовото пространство (cavum Douglasi), което пак се намира в малкия таз. Това означава че е минал овулацията. Когато се спука фоликула се отделя течност, която се излива в тази кухина и се абсорбира постепенно от околните тъкани. Има и други причини, както са споменали по-горе дамите.
Виж целия пост
# 290
Да, става въпрос за дъгласовото пространство и както вече казах малко количество е нормално и не е задължително да бъде от овулация.
Виж целия пост
# 291
Здравейте, има ли смисъл от цветна снимка (проходимост на тръбите), при положение, че имам раждане преди 1година с цезарово?
Виж целия пост
# 292
Ако целта е бременност и имате неуспешни опити, предполагам затова са Ви назначили. Цезаровото раждане си е коремна операция. Вероятност от сраствания винаги има.
Здравейте, има ли смисъл от цветна снимка (проходимост на тръбите), при положение, че имам раждане преди 1година с цезарово?
Виж целия пост
# 293
Така ще го кажа, пък може да се сметне за грубо и прекалено песимистично и даже параноично - 4 месеца след ЦС, на която излезе 1 читава тръба, по време на лапароскопия се установиха 2 запушени тръби. При цезарово има определен процент шанс за разпространяване на ендометриум там, където не му е мястото и придобиване на ендометриоза Simple Smile
Тъй че да, лично за мен, с моя опит, с моите диагнози, има смисъл Simple Smile Масовите изследвания, включително ЦС показват моментно състояние Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Здравейте, дами. Не знам дали съм в точната тема, но имам нужда от вашия опит. В съвсем ранна бременност съм 4.5 г.с, даже преди официалния преглед при АГ да видим малкото ембрионче, но от самото начало няколко дни след установяване на бременноста чрез уринарен тест имам леко(оскъдно) бяло течение с бляскав вид(все едно лосион). Получавало ли се е при някоя от вас и това нормално ли е?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 295
Отиди на лекар.
Виж целия пост
# 296
Здравейте, дами. Не знам дали съм в точната тема, но имам нужда от вашия опит. В съвсем ранна бременност съм 4.5 г.с, даже преди официалния преглед при АГ да видим малкото ембрионче, но от самото начало няколко дни след установяване на бременноста чрез уринарен тест имам леко(оскъдно) бяло течение с бляскав вид(все едно лосион). Получавало ли се е при някоя от вас и това нормално ли е?Благодаря предварително!
Аз също имах от началото до сега 13г.с.AГ каза че е нормално .
Виж целия пост
# 297
Здравейте мами !  Имам едно запитване.. Понеже с моя приятел  правим опити за  бебе и не ни се получи до сега този месец ми закъснява вече втори ден. Не знам какво  да си мисля тъй като цикъла  ми не е много постоянен т.е  първо беше на 28дни , след това 26,24 и сега е на 22 дни ОВ период беше на 31.12.21 и от 14.01.22 започваха много леки болки в корема ниско долу все едно ще ми идва.  Сутрин след ставане ми се гади , но не до такава степен на повръщане. Днес е малко по остро гаденето и болките в корема ту се усилват ту намалят. Възможно ли е това да са симптоми на бременност ? Някоя от вас попадала ли е в такава ситуация ? Благодаря предварително !
Виж целия пост
# 298
Направете си тест за бременност.Гаденето може да е от повишаване на хормони.На мен например ми се гади 2-3 дни преди менструация,или 2-3 дни преди овулация.Всеки месец различно.
При бременност симптоми като гадене,сънливост или повишено уриниране,мисля се случват след 6-7 г.с ..Всеки организъм е различен,но все пак нека мислим трезво.
Виж целия пост
# 299
Направете си тест за бременност.Гаденето може да е от повишаване на хормони.На мен например ми се гади 2-3 дни преди менструация,или 2-3 дни преди овулация.Всеки месец различно.
При бременност симптоми като гадене,сънливост или повишено уриниране,мисля се случват след 6-7 г.с ..Всеки организъм е различен,но все пак нека мислим трезво.


 При мен лично не ми става лошо преди цикъл , е ако не съм яла нещо развалено. Именно за това писах  а се храня повечеко иначе преди цикъл не хапвам почти нищо по принцип „
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия