Дядо Коледа подрани, сладко коремче ни подари ❤💙 Тема 6

  • 42 238
  • 752
# 540
Аз също съм с контракции почти през цялата бременност (само през 5тия месец нямах) - някои болезнени, някои не.Болезнени получавам при навеждане, дълго седене, при претоварване и при позив за пишкане. Не знаех това за Но шпа. Предписан ми е само при необходимост, както и сироп за кашлица. Щом болката минава за секунди до 2-3 мин, няма страшно. Особено ако е потвърдено от АГ.

Аз тичах на лекар, заради силна болка от няколко часа, която не се повлия от Но шпа и сиропа. Всичко беше наред - претоварване, но реши да ми вземе микробиология и открихме бактерия, която често предизвиква преждевременно раждане. Това е другия ми страх - контракции, предизвикани от инфекция.

За шийката е важна и твърдостта й.

Избягвам да пия като цяло хапчета, особено ако не ме боли контракцията, за да "слушам" тялото си. Дори и неболезнена, тя пак не трябва да е повече от 2-3 Мин. Ако е повече, пак лекар.
Виж целия пост
# 541
Както писах, и аз имам контракции. Днес бях на ФМ и ксто казах на док за втвърдяванията и той отговори, че било хубаво. ☺️
Виж целия пост
# 542
Хера,

Съгласна съм с теб и много благодаря за всичко написано и съветите, които си ми дала. Ние за коледните празници бяхме в провинцията, където за жалост няма болници в близост. Даже сега се върнахме в София, за да ни е по-спокойно и определено, ако пак се случи, бих отишла да ме прегледат в спешен кабинет. Като цяло след нова година аз прекратявам каквито и да е пътувания. Даже празниците вече ми дойдоха в повече с това огромното пренасяне на багажи, готвене и гостувания при роднини.

Vesnik,

Цялото обзавеждане го купихме от олх. Живот и здраве като подготвим бебешкия ъгъл в спалнята ще споделя снимки. Може всички да го направим Blush
Но този шкаф за мен е супер находка. Не знам дали от снимките се вижда, но е огромен - с четири големи чекмеджета, които събират страшно много багаж. Самият шкаф е на колелца, които имат и спирачки за застопоряване и горе се побира повивалник с голям размер. Даже питах жената, откъде е купен, защото такъв не съм виждала, но ѝ бил подарък и не знаеше. Купих го за 100лв.



Виж целия пост
# 543
Благодаря, наистина изглежда доста практичен. Ще разгледам сайтовете на магазините☺️


Хера,

Съгласна съм с теб и много благодаря за всичко написано и съветите, които си ми дала. Ние за коледните празници бяхме в провинцията, където за жалост няма болници в близост. Даже сега се върнахме в София, за да ни е по-спокойно и определено, ако пак се случи, бих отишла да ме прегледат в спешен кабинет. Като цяло след нова година аз прекратявам каквито и да е пътувания. Даже празниците вече ми дойдоха в повече с това огромното пренасяне на багажи, готвене и гостувания при роднини.

Vesnik,

Цялото обзавеждане го купихме от олх. Живот и здраве като подготвим бебешкия ъгъл в спалнята ще споделя снимки. Може всички да го направим Blush
Но този шкаф за мен е супер находка. Не знам дали от снимките се вижда, но е огромен - с четири големи чекмеджета, които събират страшно много багаж. Самият шкаф е на колелца, които имат и спирачки за застопоряване и горе се побира повивалник с голям размер. Даже питах жената, откъде е купен, защото такъв не съм виждала, но ѝ бил подарък и не знаеше. Купих го за 100лв.




Виж целия пост
# 544
Йоана много са неприятни тези болки. Не се претоварвай, моля те. Всичко ще се подреди малко по-малко. Лежи си повече. АГ питала ли си все пак на какво се дължат, защото и аз имам, но не са чак толкова силни и режещи и не ми се струва като да е нещо обичайно.
И внимавай с нош па, знам, че не се пие в трети триместър, защото изглажда шийката.
Много съм изненадана от това твърдение за но шпа. Аз го пия, както още някои беше споменал в темата 3х2 + магнерот в същата доза и нямам никакви оплаквания. Ходя при 2 АГ и всеки път коментираме какво пия, но никой не е споменал, че трябва да се спре в третия триместър.
Пак ще питам АГ, но може ли още някой ако го пие да сподели?
Виж целия пост
# 545
Аз съм в 7-ми месец и миналата седмица като бях на преглед питах дали ще намалим или спрем магнезия, но-шпа и Елевита и доктора каза не. Да си ги продължавам както досега.
Виж целия пост
# 546
По принцип има май такъв ефект нош па, но не рязък и не изведнъж. Освен това в трети триместър, ако имаш контракции, е по-добре да го пиеш и да се успокоят нещата, ако е възможно, отколкото да не се и да няма връщане назад. Но да най-добре да се слушат препоръките на следящия АГ, тъй като те най-добре знаят каква е конкретната ситуация.
Виж целия пост
# 547
Логично е, след като успокоява гладката мускулатура да има такъв ефект. Разбира се, че не ей така изведнъж да се омекоти шийката, но аз лично не бих рискувала. До 7 месец си пиех при нужда, сега спрях. А и такава голяма доза 3х2 ми се вижда много, но щом сте го коментирали с АГ, те знаят най-добре.
Виж целия пост
# 548
Нош па ми го спряха още в 5месец имам скъсяване на шийката и да се избегне и изглаждането аг ми го Спря.И с първата бременност мисля че към 7 месец го спрях. Внимавайте с приема му.
Виж целия пост
# 549
Как минават празниците? Аз ще се опитам по ред:

За хемороиди на мен ми помага пиене на лененото семе, вечер преди лягане една чаена чаша с вода. Имам вътрешещни от години и кървят, сега бременна на два пъти имах. Хигиена и търпение.

Такива болки имам от 27/28 седмица, утре ставам 29. Появяват се когато съм известно време на крака без да се движа, вървейки съм ок. Щом седна или легна минава. Не пия нищо, защото не са ми дали. Чета ви за нощ па и магнезий, он,и ден бях на ехограф и питах за болки и какво да пия. Специално питах за магнезий. Много странно ме погледна и каза буквално нищо да не пия. Тук само парацетамол препоръчват по принцип.

Моята бебенка беше 1200 гр в 28+4. Много ми хареса да я видя, за последно чак края на октомври бях и беше 400 гр някъде.

Вчера сглобихме next2me леглото, много сладинко. От брат ми и жена му е, изпрах го и е като ново. Само солено чаршаф смятам да взема нов. Бебета като са новородени спят без завивки, нали?
Виж целия пост
# 550
Как минават празниците? Аз ще се опитам по ред:

За хемороиди на мен ми помага пиене на лененото семе, вечер преди лягане една чаена чаша с вода. Имам вътрешещни от години и кървят, сега бременна на два пъти имах. Хигиена и търпение.

Такива болки имам от 27/28 седмица, утре ставам 29. Появяват се когато съм известно време на крака без да се движа, вървейки съм ок. Щом седна или легна минава. Не пия нищо, защото не са ми дали. Чета ви за нощ па и магнезий, он,и ден бях на ехограф и питах за болки и какво да пия. Специално питах за магнезий. Много странно ме погледна и каза буквално нищо да не пия. Тук само парацетамол препоръчват по принцип.

Моята бебенка беше 1200 гр в 28+4. Много ми хареса да я видя, за последно чак края на октомври бях и беше 400 гр някъде.

Вчера сглобихме next2me леглото, много сладинко. От брат ми и жена му е, изпрах го и е като ново. Само солено чаршаф смятам да взема нов. Бебета като са новородени спят без завивки, нали?

Ами всяка мама сами си преценята за завивката, аз лично имам приготвени чувалчета, както и леки пелени и одеалце от камилска вълна..има и олекотени завивки за бебета. Според температурата в стаята преценяваш как да е завито, ако ти спиш без, тогава и то Simple Smile . Реално спят без възглавница само , аз ще слагам пелена за лиги и връщане на мляко.

За нош па моята предишна АГ мк каза че не е хубаво да се пие постоянно, а само при нужда, защото изглажда гладката мускулатура и може да причини спасяване на шийката, особено в късните месеци, когато и бебето тежи вече. Аз пия нош па само при нужда. Реално и не ме облекчава докрай... ама една идея усещам отпускане... ама една.

Днес минах на ЖК за болничен сега ми последния и от 23.01 влизам в 45-дневния, видяха на бързо беба върви си в седмиците, водите са окей, доктора видя, че имам втвърдяване на корема, пита какво пия казах му, че само Биолектра той каза достатъчно е и ако усетя дискомфорт само тогава и нош па да взимам.

Но в моя случай тя е толкова активна и рита, че сигурно и от това получавам стягания Simple Smile

Йоанка Павлова, ако почивай повече и не се натоварвай, нека се успокой тази болка, време има за подготовка, а ако се почувстваш пак така зле на лекар Simple Smile
Виж целия пост
# 551
Аз днес ходих до спешен кабинет заради втвърдявания, които страшно зачестиха от вчера и бяха дори сутринта на по 10 мин. Още от 3 седмици са ме предупредили без разходки и не съм ходила почти никъде (макс до магазина на 5-10 мин от нас). Уж нямало нищо притеснително, дори и тонове ми напарвиха(въпреки, че съм 30-та седмица). Изписаха ми но шпа 3Х1 и Алерак и разбира се много лежане, та ако човек си има проблеми по-добре да го пие в разумни дози, отколкото не.
Виж целия пост
# 552
Аз ви казвах за моята болка ниско долу, но тя си е точно в срамната кост. С първата бременност не можех да ходя от болка, сега само на моменти е много силна. Но-шпа наистина има изглаждащ ефект върху шийката и не трябва да се прекалява с него в края на бременността. Аз за цялата бременност съм изпила само 4-5 хапчета но-шпа, а постоянно имам болки и придърпвания особено в областта на предишното секцио. И някои контракции също са ми болезнени. Днес успях да отида до нефролога и да му покажа изследванията, изпрати ме за поредна урокултура с антибиограма... вече не знам...само се моля тея гадни бактерии да не навредят на бебето ...
Виж целия пост
# 553
Аз ви казвах за моята болка ниско долу, но тя си е точно в срамната кост. С първата бременност не можех да ходя от болка, сега само на моменти е много силна. Но-шпа наистина има изглаждащ ефект върху шийката и не трябва да се прекалява с него в края на бременността. Аз за цялата бременност съм изпила само 4-5 хапчета но-шпа, а постоянно имам болки и придърпвания особено в областта на предишното секцио. И някои контракции също са ми болезнени. Днес успях да отида до нефролога и да му покажа изследванията, изпрати ме за поредна урокултура с антибиограма... вече не знам...само се моля тея гадни бактерии да не навредят на бебето ...

Ох, дано ги изчистиш скоро, важното е че си при правилния лекар.
Виж целия пост
# 554
Чета всички имате стяганив тези дни, аз вчера имах едно стягане ( за първи път ) , без болка , но продължи повече от 10 минути. Беше ми добре само като стоях права и наведена - подпряна на облегалката на стол. Говорих с АГ, било нормално, щом нямало болка всичко е наред, ако имам болка да пия но шпа. Малко ми се скара като й казах, че последните дни съм обикаляла повече от нижното. Просто нямаше кога , както и днес обикаляхме за предстоящият ремонт, и имаше ходене .. но тези дни до ФМ мисля да лежа 😂

Относно Третата ФМ, мен АГ ме вика в 28+5 , не е ли рано ? Мои познати ходят около 30/31 г.с ..

За покупките , мисля сега към средата на януари да накупя последните дрешки, мек повивалник, козметичният комплект за бебчо и всички подобни, февруари едва ли ще мога да обикалям та мисля да пращам Мъжа за най-финалните неща и това да е.

Да ви питам всъщност, в самото начало има ли смисъл от активната гимнастика ( мисля да я взема след като направи месец ) ; каква играчка е най-добре да се вземе за над леглото (висяща) ;  и като цяло какви дреболийки мислите да взимате ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия