Графики на БТ - коментари

  • 40 745
  • 463
# 435
Скрит текст:
Привет, прилагам снимка на температурата. Дали всичко е наред, засега?
Кога мога да пусна прогестерон?
Здравей!
Ако е имало О., може да е била на 19/20 ден от МЦ.
Прогестерон може да изследваш на 27 ден от МЦ.
БТ трябва още да се повиши и да се задържи висока ( 36,7 - 36,9)
Виж целия пост
# 436
Здравейте! Може ли коментар и за моята графика? Съгласни ли сте с определения от приложението момент на овулацията? Измервам температурата ректално, а цикълът ми обичайно е дълъг - 34 дни, понякога (рядко) до 37.

Виж целия пост
# 437
Здравейте! Може ли коментар и за моята графика? Съгласни ли сте с определения от приложението момент на
Скрит текст:
овулацията? Измервам температурата ректално, а цикълът ми обичайно е дълъг - 34 дни, понякога (рядко) до 37.

Здравей!
Графиката е добре, О. според мен е била на 23 ден от МЦ. Дано да е станало Peace
Дължината на МЦ, за всеки МЦ, може да е различна и това се определя от деня на О., така че не се притеснявай.
Браво за това, че измерваш БТ през целият МЦ, вкл. и по време на М. и че мериш ректално - по този начин, графиката е обективна и носи много информация.
Стойностите малко играят, т.е. конфигурацията на графиката, не е плавна и причина за това може да е или времето на измерване - трябва да се мери в точно определен час, +/- 30 мин., (до 7:00ч.), или терм-ра не се държи достатъчно дълго време:
- живачен и неговите аналози : 10 мин.
- дигитален, 2-3 мин. след сигнала
Не е проблем за мен - но, ако го коригираш и ти по-лесно, ще разчиташ графиките си.
Виж целия пост
# 438
Много благодаря! И на мен така ми се струваше, че няма да е била точно на 21-вия ден. Гледам да спазвам времето за мерене, на графиката триъгълничетата отбелязват дните, в които не съм го уцелила. Като че ли основно събужданията преди това и мърдането, докато измеря са ми проблемите.
Виж целия пост
# 439




Здравей Денис, може ли коментар на графиката ми.
Този месец имам стимулация с Клостилбегит от 6до 10 ден на цикъла,включително. От 10 ден на МЦ до днес пих Естрофен по 2мг сутрин и вечер. А на 13 ден имам поставен Овитрел. Така по графиката изглеждат ли ти наред нещата. Кога мога да пусна прогестерон и ЧХГ, евентуално да разбера дали всичко е минало по план?
Виж целия пост
# 440
Скрит текст:
Здравей Денис, може ли коментар на графиката ми.
Този месец имам стимулация с Клостилбегит от 6до 10 ден на цикъла,включително. От 10 ден на МЦ до днес пих Естрофен по 2мг сутрин и вечер. А на 13 ден имам поставен Овитрел. Така по графиката изглеждат ли ти наред нещата. Кога мога да пусна прогестерон и ЧХГ, евентуално да разбера дали всичко е минало по план?
Здравей!
При стимулация, на графиката не трябва много да се вярва - причина: различните хормонални препарати, вероятност от повече Ф./ДФ ...
Къде мериш? БТ ми се струва ниска?! Aко е орално - това е още една причина за неточности в графиката.

Графиката до днес, не показва да е имало О.
О. по графика се "вижда", когато са минали поне 2-3 дни след нея и БТ е вече трайно висока.

Предполагам те следят на УЗ?!
Овитрелът при колко ДФ го поставиха и при какви размери?

Стискам палци да е станало! Peace
Виж целия пост
# 441
Скрит текст:
Здравей Денис, може ли коментар на графиката ми.
Този месец имам стимулация с Клостилбегит от 6до 10 ден на цикъла,включително. От 10 ден на МЦ до днес пих Естрофен по 2мг сутрин и вечер. А на 13 ден имам поставен Овитрел. Така по графиката изглеждат ли ти наред нещата. Кога мога да пусна прогестерон и ЧХГ, евентуално да разбера дали всичко е минало по план?
Здравей!
При стимулация, на графиката не трябва много да се вярва - причина: различните хормонални препарати, вероятност от повече Ф./ДФ ...
Къде мериш? БТ ми се струва ниска?! Aко е орално - това е още една причина за неточности в графиката.

Графиката до днес, не показва да е имало О.
О. по графика се "вижда", когато са минали поне 2-3 дни след нея и БТ е вече трайно висока.

Предполагам те следят на УЗ?!
Овитрелът при колко ДФ го поставиха и при какви размери?

Стискам палци да е станало! Peace


Меря вагинално с живачен термометър, поне 15минути всяка сутрин по едно и също време.
Да, следя се с УЗ. Видяха се по 1фоликул в 2та яйчника с големина 19мм.
Иначе в сряда имах болки в яйчниците и кръста, нетипични за мен.
Виж целия пост
# 442
БТ е ниска за вагинално измерване - възможно е терм-ра да е повреден.
Друга причина, да спиш на много, много студено ( 10-15оС)

При два ДФ, на графиката не може много да се вярва.
След предполагаемата О. , отново трябва да те видят на УЗ - след 36-ия час, след таймирането... или след два дни
Виж целия пост
# 443


Ето мен и мен отново тук. Нямам никаква положителна нагласа към тази графика, честно. Въпреки това мисля утре да пусна един кръвен…
Виж целия пост
# 444
Да, може да пуснеш ЧХГ + Прогестерон, те най-добре ще покажат какво се случва
Peace .. и ще чакам да споделиш
Виж целия пост
# 445
Здравейте, момичета! Прогестерон се пуска на 7ми ден след овулация, но кое се смята за 1вия ден, деня в който е засечено покачване на температурата или предишния като 1ви?
Виж целия пост
# 446
Здравей, Денис! Може ли каментар на моята графика до момента. Имало ли е овулация и кога е била според теб, ако е имало? Меря ректално, 5,30 часа, само 10 и 11 ден малко по-рано, цикълът ми е кратък 21-24 дни. Тестове за овулация не съм правила, приложението първоначално определи овулация на 8 ден и реших, че съм изтървала момента. Благодаря ти предварително!
Виж целия пост
# 447
Здравей, Денис! Може ли каментар на моята графика до момента. Имало ли е овулация и кога е била според теб,
Скрит текст:
ако е имало? Меря ректално, 5,30 часа, само 10 и 11 ден малко по-рано, цикълът ми е кратък 21-24 дни. Тестове за овулация не съм правила, приложението първоначално определи овулация на 8 ден и реших, че съм изтървала момента. Благодаря ти предварително!
Здравей!
БТ е висока. Да не си болна в момента? Измери ТТ няколко пъти на ден ( 8:00, 14:00 и 20:00ч.)
Ако си болна, на графиката не може много да се вярва .
Като конфигурация е чудесна, но О. след няколко дни 36,9-37,0 оС малко вероятно, освен ако не си болна.
БТ, ако е 37,00, то ТТ, трябва да е 37,5 ... за сутрешна ТТ е висока за здрав човек.
БТ се повишава от Прогестерона, а той започва да се синтезира след О. и след 2-3-ти ден след О., в кол-ва, които да могат да повишат ТТ.(респ. и БТ).
Възможно е, да е имало и О., но само по тази графика, няма как да се твърди със сигурност.
Дано да е имало О. и дано да е станало Peace

ПП.
8-ми ден от МЦ е по-вероятен ден за О., на база тази графика.
Виж целия пост
# 448
Много благодаря!
Виж целия пост
# 449
Здравейте,
Този месец за първи път меря БТ.
Меря вагинално, сутрин между 7:30 и 8:00.
Имало ли е овулация според вас и възможно ли е да е толкова еднаква температурата след нея? Не съм правила тестове за овулация, защото не се справям с тълкуването им.
Прогестерон и пролактин изследвах миналия месец на 21ви ден. Обикновено имам кафеникаво зацапване седмица преди цикъл. Остават ми 7 дни, все още нямам такова. Нисък ли е този прогестерон?



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия