Пътуване с кемпер из Европа

  • 26 724
  • 513
# 450
Благодаря за инфото за одморището. Ние бяхме точно пред входа на полицията.

За Словения седмичната винетка за кемпер вече е 40 евро.
Anguished
Както и да го гледаш, сме категория 2В.
А и цените са увеличени.
В Австрия не влизаме. Разтоварили сме всичко възможно и сме 3,7 тона без нас.
Олеее, че кога я вдигнаха толкова:anguished:..Ние последно през януари минахме, явно има промяна.
То и в Хърватска, не са малко тол таксите.
За спирането, да и ние първия път бяхме спали пред полицията точно, но втория, когато се случи инцидента, имаше знак, забранено спиране, на тези места и решихме да спрем встрани.
Може би ние улучихме някакви емигранти ли ,не знам.. но е факт, че доста хора спят там - за лош късмет ли, но предпочитам да не спираме повече на магистралата.
Виж целия пост
# 451
Ъпдейт за нас:
Вчера минахме 1000-та километра. Спахме на кемперстоп в Ивреа. Приятно място. Там се провежда кръг от световната купа за каяк в бързи води. Кемпер стопът е точно до ключовото място. А и градчето е много приятно, катедралата е разкошна.
Днес пътувахме до Шамони. 25 евро е таксата за многото тунели, после 74 евро за големия тунел под Монблан.
Настанихме се на паркинг - 25 евро на ден.
Шамони е много хубаво място. Цените май са по-добри от Банско.
Утре ще се качим с лифта до Егуий дю миди.
Извинете ме, ако не пиша имена на френски правилно. Този език е ад за мен.
Ако някой се интересува, ще дам точни координати на каквото трябва.
Виж целия пост
# 452
Ъпдейт за нас:
Вчера минахме 1000-та километра. Спахме на кемперстоп в Ивреа. Приятно място. Там се провежда кръг от световната купа за каяк в бързи води. Кемпер стопът е точно до ключовото място. А и градчето е много приятно, катедралата е разкошна.
Днес пътувахме до Шамони. 25 евро е таксата за многото тунели, после 74 евро за големия тунел под Монблан.
Настанихме се на паркинг - 25 евро на ден.
Шамони е много хубаво място. Цените май са по-добри от Банско.
Утре ще се качим с лифта до Егуий дю миди.
Извинете ме, ако не пиша имена на френски правилно. Този език е ад за мен.
Ако някой се интересува, ще дам точни координати на каквото трябва.
Страхотни сте Yellow Heart Шамони е голяма красота! Не съм изненадана за цените.. Миналата нова година в Кортина в рестораните и кафенетата беше по-евтино от България, въпреки, че се води един от най-красивите зимни курорти. Къмпинга беше малко по-скъп, около 50 евро/ ден, но пък с вкл сауна и още..
На вас ви предстоят мнооого красотички да виждате... завиждам благородно Yellow Heart
Ще чакаме да разказвате!
Виж целия пост
# 453
Нов ъпдейт:
Качихме се на лифта по-рано от планирания час. Времето горе бе ужасно - вятър с пориви до 70 км/ч, никаква видимост. Инфраструктурата е изумителна.
Обаче имаше адски неподготвени хора - с чехли, клинчета, кожени якета, голи глезени.
А горе си беше люта зима.


Вече сме в района на Анси. Къмпингът не е лош, но не е УАУ.
Утре ще споделя още.
Виж целия пост
# 454
Общо взето съм много доволна. Получи се страхотно Великденско трипче. Общо 1300 км. Успяхме да посетим Скотина, Метеора, Волос, Платамонас. Четири нощувки, изцяло на диво, без да разполагаме със солари, само един преобразовател от 12v на 220 за зареждане на телефони и лаптоп. Избегнахме почти всички толчета и се насладихме на прекрасни гледки, сппкойни пътища, изгреви,  залези, та дори и успяхме да изгорим😁 на плажа.
Виж целия пост
# 455
Китира много ни хареса. Спокойно, красиво и много чисто! Може и цяла седмица да откара човек да разгледа и да почине. Но вече сме на ферито за към Неаполи...
Виж целия пост
# 456
Китира много ни хареса. Спокойно, красиво и много чисто! Може и цяла седмица да откара човек да разгледа и да почине. Но вече сме на ферито за към Неаполи...

Ели, разкажи повече. Гладам снимките ви във фейса, прекрасно изглежда.
Как ще е в по-топло време?
Виж целия пост
# 457
Предполагам, че жегата ще е яка. Особено южната част е камънак и няма много растителност освен треви и храсти.
Сега е зелено и много красиво. Водопадите при Милопотамос бяха пълноводни и разходката по пътеката със старите воденици в руини беше приятна и сенчести.
Иначе доста от плажовете са със стръмен достъп, но асфалт.
Първата вечер спахме на паралия Лимани https://maps.app.goo.gl/mYJdbSN2zNM66k7F9
Достъпът е по черен път, а не по пресъхналата  река. Оказа се, че е нудистки, но на нас не ни пречи Wink  Вечерта останахме ние и едни немци с алковен.
Вчера пообиколихме разни плажове от източната и южната част, плаж Халки е ОК за нощувка. Стигнахме до пещерната църква на Св. София преди Капсали, разгледахме и Капсали и Хора, крепостта не работеше на Великден. За обяд успяхме да си намерим място в заведение в Агия Пелагия да хапнем чеверме (22е за 1/2кг). Освен заведенията, местните в единия край на главната си пекат чеверметата и се събират за общо ядене и пиене. Имаше жива музика и хорА на улицата. Голяма веселба Simple Smile
Мотахме се из разни селца. Църкви - толкова много на толкова малко място не бях виждала, навсякъде и по няколко. Има мостове, строени от англичани.
Спахме на плаж Ликодиму  https://maps.app.goo.gl/kUMyNMNwMuGMCe176
Много впечатляващи скали!
Стръмно спускане, асфалт, но може да слезете.
Днес - Милопотамос с водопади и воденици, плаж Лимнионас https://maps.app.goo.gl/4ZiX1ADwLwNbHbpb7
(Става, но за малки кемпери като нас. Тясно е през Като Хора и на входа му има табели забранено за кемпери надолу. Бая тясно беше. Еднопосочно е и на връщане покрай селото има друг път, също еднопосочен. Той си е ок. После - доста стръмно и завоесто Simple Smile)
От Лимнионас ходихме по скална пътека до Зеленото езеро/банята на Афродита

40 мин в посока. При желание, може и да се изкъпеш. Имаше и таралежи Simple Smile
Общо взето супер беше и не ни се тръгваше.
Може би трябваше за утре следобяд да взема билети за връщане, ама...
Цена за кемпер не знам и не пишеше. Ние се водим ван до 5м - 55е и по 13е на човек.
Стана дълго, но...
Виж целия пост
# 458
Супер информация, Ели, благодаря ти.

Ние днес бяхме из Анси. Скромни 20 км пеша. Прекрасен град. Къмпингът е на около 10 км от града, но е достъпен с колела и обществен автобус. Цената на билета е 2 евро на човек. Има остров на реката, който е бил затвор.
За любителите на тичането и колоезденето тук е рай - има десетки километри алеи около цялото езеро.
Можеш да яздиш кон, да играеш тенис, да тичаш, да караш колело/ролери/летни ски/скейтборд. Можеш да играеш футбол, петанк. В езерото можеш да караш водни колела, падъл борд, каяк. Има и игрища за плажен волейбол, волейбол и баскетбол. Вчера имаше много парапланеристи.

Приказно е.



Виж целия пост
# 459
Скрит текст:
Супер информация, Ели, благодаря ти.

Ние днес бяхме из Анси. Скромни 20 км пеша. Прекрасен град. Къмпингът е на около 10 км от града, но е достъпен с колела и обществен автобус. Цената на билета е 2 евро на човек. Има остров на реката, който е бил затвор.
За любителите на тичането и колоезденето тук е рай - има десетки километри алеи около цялото езеро.
Можеш да яздиш кон, да играеш тенис, да тичаш, да караш колело/ролери/летни ски/скейтборд. Можеш да играеш футбол, петанк. В езерото можеш да караш водни колела, падъл борд, каяк. Има и игрища за плажен волейбол, волейбол и баскетбол. Вчера имаше много парапланеристи.

Приказно е.




Изглежда точно както си го представях Yellow Heart
Приказка, потапяш се в един друг свят, който само във филми и книги съм виждала..
Много ми харесва!
П.С. Може ли да питам за инфо, какви документи извадихте за вашата малка фръцличка и някъде (особено Сърбия, Хърватска) правиха ли ви проблеми за допълнителни неща... Чета по Фб групите някакви страхотни тъпотии... че едва ли не Сърбите ако решат могат да се заядат и да ти вземат кучето, под карантина, заради някакви измислени документи..
ОТделно искали  и титър за бяс, който се правел 3 месеца назад..и никой не го прави, ставал за 1 месец.
Виж целия пост
# 460
Никакъв проблем не сме имали никога и никъде заради кучето. За 12 години само веднъж един грък поиска паспорта й, но нямаше идея какво точно да гледа, затова бързо го върна.

Поздрави от Етрета
Виж целия пост
# 461
Никакъв проблем не сме имали никога и никъде заради кучето. За 12 години само веднъж един грък поиска паспорта й, но нямаше идея какво точно да гледа, затова бързо го върна.

Поздрави от Етрета

Красота Yellow Heart
Пълнете очите и сърцето!
Виж целия пост
# 462
да попитам как ще почивате в Гърция тази година, с оглед новия закон?
Виж целия пост
# 463
да попитам как ще почивате в Гърция тази година, с оглед новия закон?
На къмпинг.. всъщност всяка година така почиваме. Защото не си представям да се крия като мишка, да не мога да си извадя маса и столчета..
Иначе моя план е след това да правим нова европейска обиколка, извън горещините...
Също така има лека промяна на закона и вече може да се паркира на разрешените места, до 24 ч (за Гърция става въпрос)
Виж целия пост
# 464
Планирам Доломитите и езерото Гарда.
Някой ако е ходил  дали може да сподели как ги е направил?
Мисля да влезем в Италия от Тарвизио и от изток на запад да обикаляме.
Гърция за есента, след сезона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия