Пътуване с кемпер из Европа

  • 26 726
  • 513
# 420
15 години оцеляваме без климатик.
Факт е, че ми е липсвал единствено последното лято на Лесбос.
И това се преживява.
Аз съм съгласна! И по принцип си нося на жега, мъжа повече мрънка.
Това лято живот и здраве ще сме и със кученце, което ще е паленце, все още..
Ще трябва и за него да помисля кое, как...Взела съм му кошара, но се надявам да не ми трябва...
Само бързо да се научи къде да ходи "по нужди"
Виж целия пост
# 421
нали не става въпрос само  ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ , а и лафа си е - КЕФА ЦЕНА НЯМА . Всичко е  въпрос на нагаждане и предпочитание. Говорим за ''на диво'' пробвайте от Александропулис през Макри и Дикела до един мн.''див'' къмпинг около 25 км мноооого диви и празни брегове и плажове и там може да се скриете да не ви глобят на диво - без гаранции разбира се. Не е като гъчканицата която стана Северна Гърция. Малко ако се отклоните по надолу по Евия ,Закинтос , Лефкада и Кефалония може да си намерите поносимо диво място. Има и места дето и на ток да се включите в някой двор - за ''почти без пари'' .  И за риболов става.
Виж целия пост
# 422
25 км. посока Кавала ли? Може ли точно координати?
Виж целия пост
# 423
25 км. посока Кавала ли? Може ли точно координати?
да .
 Всичките места са интересни , а и трите селца също.
Накрая асфалта свършва в най дивия гръцки къмпинг който сме виждали
Виж целия пост
# 424
25 км. посока Кавала ли? Може ли точно координати?
да .
 Всичките места са интересни , а и трите селца също.
Накрая асфалта свършва в най дивия гръцки къмпинг който сме виждали
Кой е този див къмпинг?
Виж целия пост
# 425
Кой е този див къмпинг?
Paralia Petroton
Παραλία Πετρωτών
https://www.google.bg/maps/place/Paralia+Petroton/@40.8670205,25.594594,15z/data=!4m15!1m8!2m7!1z0KXQvtGC0LXQu9C4!3m5!2sPetrota+beach!3s0x14adfe4606ead403:0xe97b896af77c29ae!4m2!1d25.6031599!2d40.8677583!3m5!1s0x14adfe48c8fe4bab:0xcf0eafeb81b59a61!8m2!3d40.8670201!4d25.6053101!16s%2Fg%2F119v9qxb4?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMyNS4xIKXMDSoASAFQAw%3D%3D
намерете  къмпингар който познава района Александропулис - Макри - Дикела - лятото уйкендите навсякъде там се чува българска реч - моя опит е малък - само веднъж няколко дни и не съм някакъв експерт по района .
На западния край на града , Makris Avenue  има Общинският къмпинг Александруполис - https://tieda.gr/bg/camping-m-4.html.
https://www.camping.info/bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80/camps … f-alexandroupolis
Виж целия пост
# 426
Замислили сме да направим един тур до Нормандия и Прованс.
Приемам всякакви съвети от хора, които са били по тези места с кемпер.
Виж целия пост
# 427
Бърз запис, в моемнта сме във Венеция с кемпера, ще пиша подробно.
Виж целия пост
# 428
Бърз запис, в моемнта сме във Венеция с кемпера, ще пиша подробно.

Моля, за инфо, когато ви е удобно за спирките по пътя до Венеция.
Виж целия пост
# 429
Бърз запис, в моемнта сме във Венеция с кемпера, ще пиша подробно.

Моля, за инфо, когато ви е удобно за спирките по пътя до Венеция.

Миналата година го направихме.
Тръгнахме в петък след работа от София и стигнахме до паркинг Томи до Белград, където нощувахме. Следващия ден пътувахме цял ден и се настанихме в къмпинг Фузина срещу Венеция.
Но за нас 1000-1200 км. дневно не са проблем. Тази отсечка не е толкова дълга - едва 750 км е.

Сега към Нормандия сме решили, че ще тръгнем на Велики четвъртък и ще влезем в Хърватска и там ще нощуваме. Следваща нощувка ще имаме в Ивреа, откъдето се насочваме към Шамони и Монблан. После Анеси и оттам директно към атлантическия бряг. И докъдето стигнем.
Виж целия пост
# 430
Бърз запис, в моемнта сме във Венеция с кемпера, ще пиша подробно.

Моля, за инфо, когато ви е удобно за спирките по пътя до Венеция.

Миналата година го направихме.
Тръгнахме в петък след работа от София и стигнахме до паркинг Томи до Белград, където нощувахме. Следващия ден пътувахме цял ден и се настанихме в къмпинг Фузина срещу Венеция.
Но за нас 1000-1200 км. дневно не са проблем. Тази отсечка не е толкова дълга - едва 750 км е.

Сега към Нормандия сме решили, че ще тръгнем на Велики четвъртък и ще влезем в Хърватска и там ще нощуваме. Следваща нощувка ще имаме в Ивреа, откъдето се насочваме към Шамони и Монблан. После Анеси и оттам директно към атлантическия бряг. И докъдето стигнем.

Ехаа, маршрута ви е разкошен Yellow Heart Ще следим на къде сте и ще се радваме на снимките!
И аз съм се размечтала за една Френска разходка из Прованса...
Но не знам кога ще се случи...

П.С. По повод горните питания, ние правим отсечката Пловдив- Загреб, около 1000 км на един път, но идва изморително за шофьора. После си продължаваме на където сме тръгнали...
Досега не сме спали на р-т Томи, не знаех, че може и нощувка, но винаги се отбиваме да хапнем Simple Smile
По пътя спим или направо на къмпинг Загреб, но има опция и малко след границата с Хърватска, да се нощува. Мога да дам координати на някои места. Не препоръчвам да спите на бензиностанция Ина, както доста често се препоръчва. Там ни отключиха кемпера, през нощта, докато спяхме, въпреки че бяхме до районното. Голям късмет, просто,, но няма да спрем никога пак там.
Виж целия пост
# 431
Загреб ми идва далече. Винаги тръгваме след работа, за да не губим време.
А 800 км при старт в 18-19 часа не са ок.
За щастие и двамата караме и със смени нямаме проблеми с дългите дистанции.

Но ще имам предвид мястото за евентуална последна нощувка на връщане.
Виж целия пост
# 432
Загреб ми идва далече. Винаги тръгваме след работа, за да не губим време.
А 800 км при старт в 18-19 часа не са ок.
За щастие и двамата караме и със смени нямаме проблеми с дългите дистанции.

Но ще имам предвид мястото за евентуална последна нощувка на връщане.
Да, далече си е.. Каране си е (а и ние го правим от Пловдив). Просто мъжа ми вече свикна и предпочита да го минава тоя път..че после да му е по-леко. Иначе мога да дам и места по-близо до границата с Хърватска, малко след Сърбия. Знам, че има хубави места и в Белград, но досега така и не сме спирали там за нощувка.
Виж целия пост
# 433
нещо позамря темата, няма ли да пътувате за Великден? Ние тръгваме за Метеора с една ноувка около Лептокария, та се замислих само по магистралата ли може или има вариант от Солун да се спуснем по някоя крайбрежна, може пък да си харесаме местенце минавайки за една нощувка и в петък за риболов?
Виж целия пост
# 434
Ние също към Гърция тръгваме. До Фанари ще стигнем, като първата нощувка ще е около Александрополис.
Имате ли предложения с хубави точки около тези места?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия