За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 99

  • 29 721
  • 762
# 120
Тони, 2 пъти малката е имала стафилокок и го слагахме. Още на вторият ден секрета й спираше, но го слагахме мисля 7 дни. Първият път беше на 1 месец, а вторият беше на 1.10г. Вторият път давахме и хомеопатия на Боарон през устата.
Виж целия пост
# 121
Тони, 2 пъти малката е имала стафилокок и го слагахме. Още на вторият ден секрета й спираше, но го слагахме мисля 7 дни. Първият път беше на 1 месец, а вторият беше на 1.10г. Вторият път давахме и хомеопатия на Боарон през устата.

Благодаря, Деси. На малки изписаха 2 х 1 намазванв за 10 дена. Надявах се да изпише и на Боарон ама нищо не каза. Обаче то днес я притесних по вайбър, защото днес излезе снтибиограмата и ми е неудобно да я питам за Боарона. Иначе съм чувала добри отзиви за него.
Виж целия пост
# 122
Алиум цепа съм давала за бистра хрема

Беше коментирано за мазилото някъде по-напред.
За шоколада дъщеря ми не е пробвала изобщо, но според мен просто ще й дойде повечко енергия...едва ли друго.

Светли празници!
Виж целия пост
# 123
Мазилото и аз съм ползвала при стафилококи. Не мога да кажа дали е повлияло, защото следващото изследване правих за яслата чак.
 И алиум цепа съм давала...сополи всякакви му минават за две седмици и с медикаменти и без.
Виж целия пост
# 124
Тони, 2 пъти малката е имала стафилокок и го слагахме. Още на вторият ден секрета й спираше, но го слагахме мисля 7 дни. Първият път беше на 1 месец, а вторият беше на 1.10г. Вторият път давахме и хомеопатия на Боарон през устата.

Благодаря, Деси. На малки изписаха 2 х 1 намазванв за 10 дена. Надявах се да изпише и на Боарон ама нищо не каза. Обаче то днес я притесних по вайбър, защото днес излезе снтибиограмата и ми е неудобно да я питам за Боарона. Иначе съм чувала добри отзиви за него.
Какво има "да каже" щом:

* или посявката е грешно взета... 98% от Бг детски носни посявки, са замърсени с "отбиране" на кожен секрет под ноздрите, където нормално си има стафилокок!! ...но вразумяване с тези Бг "посявки" няма... може би още 45 години да минат? може би....
* или ако е вярна, всички вие у дома,които живеете заедно с детето, трябва също да дадете посявки. И който е "с" микроба- също да се лекува. Иначе, лечението на детето ви е без смисъл.

Цитат
хомеопатия на Боарон
Всъщност, "настойка от нокът на тигър", би било ок в случая... шегувам се, тоест. Не се занимавайте с подобни неща...
Виж целия пост
# 125
Имам един въпрос - синът ми на две годинки от няколко месеца отказва да се вози на количката, и като отиваме някъде го нося. Ходи малко, но повечето време го нося. За мен не е проблем, даже ми е по-удобно, отколкото с количка. Тука от една организация ми подариха една разбрицана количка и активно ме убеждават, че трябва да настоявам детето да се вози в количката, защото... така и не разбрах. Въпросът ми е към майките с по-големи деца - мога ли да се надявам, че ще дойде един ден, в който сам ще пожелае да ходи, а не да го нося? И при условие, че вече сам се е отказал от количката (когато беше на 1 година и 6 месеца), пак да го признавам към нея, не е ли вид стъпка назад в развитието?
Виж целия пост
# 126
Тони, 2 пъти малката е имала стафилокок и го слагахме. Още на вторият ден секрета й спираше, но го слагахме мисля 7 дни. Първият път беше на 1 месец, а вторият беше на 1.10г. Вторият път давахме и хомеопатия на Боарон през устата.

Благодаря, Деси. На малки изписаха 2 х 1 намазванв за 10 дена. Надявах се да изпише и на Боарон ама нищо не каза. Обаче то днес я притесних по вайбър, защото днес излезе снтибиограмата и ми е неудобно да я питам за Боарона. Иначе съм чувала добри отзиви за него.
Какво има "да каже" щом:

* или посявката е грешно взета... 98% от Бг детски носни посявки, са замърсени с "отбиране" на кожен секрет под ноздрите, където нормално си има стафилокок!! ...но вразумяване с тези Бг "посявки" няма... може би още 45 години да минат? може би....
* или ако е вярна, всички вие у дома,които живеете заедно с детето, трябва също да дадете посявки. И който е "с" микроба- също да се лекува. Иначе, лечението на детето ви е без смисъл.

Цитат
хомеопатия на Боарон
Всъщност, "настойка от нокът на тигър", би било ок в случая... шегувам се, тоест. Не се занимавайте с подобни неща...

Започна да има жълт секрет Sad Навявамв на мисълта, че е с бактерия наистина… и е запушен и хърка.
Виж целия пост
# 127
Жълтия сопол по-скоро е вирус.

Моят от преди годинка не ползва количка, но реално доста големи и ходещи деца си ги ползват, та едва ли е проблем.
Виж целия пост
# 128
Десислава, а като не ползва, кога започна да ходи сам, без да трябва да го носиш?
Виж целия пост
# 129
След годинката можеше да ходи. В момента е на година и три месеца. Ходи когато си иска. Та не мога да кажа, че не го носим, особено пък таткото с нас ли е, задължително започва да се лигави. За кратки разстояния и по-меко време ползвах от колите-буталки, тогава на моменти той я буташе. Масово се придвижвам с кола и реално максимум до върви пеша около км, ако е на кеф.
Виж целия пост
# 130
Цитат
Започна да има жълт секрет.
Навяваме ме на мисълта, че е с бактерия наистина… и е запушен и хърка.
Миете... редовно нослето.
Цветът на носните секрети е без значение. И сам по себе си- нищо не означава.
Миете нослето 7 дена... толкова минава обикновената хрема.
ако не премине? после мислите...
"Попарки", глутен, и други "щуротийки", давани преди бебето да навърши 12м възраст, сигурно "ще ви напомнят за тях", и не са ви "приятели"  в борбата с градинските детски хреми...тук, разбира се, изобщо не засягам въпроса за алергичните ринити в следствие "ашурета" и подобни алергични градински "хранителни бомби".

Цитат
Извинете, това с глутена не го разбрах? Може ли разяснение. Относно миенето на носа - забранено ни е да правим промивки тип НаЗопюр, защото след такава под наляганe, детето направи отит.
Алергизирането от даването на глутен в неподходяща бебешка възраст е една от причините за тези драми.

Прави отит, защото:

* миете с неподходящо нещо, даващо силно налягане. Ползвайте Синус-Ринз.
* детето има реално трета сливица
* лоша ваксинация срещу Пневмококи- употреба на ваксината Синфлорикс,която никой не ползва от 2012-2014 година. Ползва се оттогава- само Превенар 13.
Виж целия пост
# 131
Цитат
Започна да има жълт секрет.
Навяваме ме на мисълта, че е с бактерия наистина… и е запушен и хърка.
Миете... редовно нослето.
Цветът на носните секрети е без значение. И сам по себе си- нищо не означава.
Миете нослето 7 дена... толкова минава обикновената хрема.
ако не премине? после мислите...
"Попарки", глутен, и други "щуротийки", давани преди бебето да навърши 12м възраст, сигурно "ще ви напомнят за тях", и не са ви "приятели"  в борбата с градинските детски хреми...тук, разбира се, изобщо не засягам въпроса за алергичните ринити в следствие "ашурета" и подобни алергични градински "хранителни бомби".

Извинете, това с глутена не го разбрах? Може ли разяснение. Относно миенето на носа - забранено ни е да правим промивки тип НаЗопюр, защото след такава под наляганв детето напеави отит. Sad
Виж целия пост
# 132
Имам един въпрос - синът ми на две годинки от няколко месеца отказва да се вози на количката, и като отиваме някъде го нося. Ходи малко, но повечето време го нося. За мен не е проблем, даже ми е по-удобно, отколкото с количка. Тука от една организация ми подариха една разбрицана количка и активно ме убеждават, че трябва да настоявам детето да се вози в количката, защото... така и не разбрах. Въпросът ми е към майките с по-големи деца - мога ли да се надявам, че ще дойде един ден, в който сам ще пожелае да ходи, а не да го нося? И при условие, че вече сам се е отказал от количката (когато беше на 1 година и 6 месеца), пак да го признавам към нея, не е ли вид стъпка назад в развитието?
Не виждам драма дали голямо ходещо дете ще е в количка или не. Единствено ако е тежко детето, на вас ще ви е трудно, друго няма. Няма логика да иска постоянно да го носите, расте, ще иска да бяга, да опознава наоколо. Аз лично извън бебешките месеци, след прохождането, не съм я носила. Имам проблем с кръста и ми е непосилно дълго носене. Винаги съм казвала, мама не може да те носи и си е вървяла. Разбира се ако баща й е с нас, почваше да вдига ръцете. Общо взето освен настроенията на детето е важна и вашата нагласа и какви граници поставяте.
Виж целия пост
# 133
На година и четири и половина сме излизали но се измаряше бързо и съм я носила уж наблизо зад нас и пак...но вече на година и 8направо я махнах навън излизаме,номера не минава на мен ми тежи, не мога да я нося😩Ползвах я само за Била,мола и доктор.
Вече на почти две тотално е сгъната.
Точно при тати винаги минава номера като вдигне ръце ....😃
Виж целия пост
# 134
Здравейте мами и честита Коледа на всички !!

Аз се включвам за съвет
Бебка е на 1год и 2седмици и вечер не може да заспи а дори и да заспи се събужда през 1час вече не знам какво за правя.. давам гелче за зъбки люлея я в количка има и специална люлка тип хамак и там не иска да спи само хленче на ръце пробвам и там не става направо съм се видяла в чудоооо.. Има този проблем от както стана на 4 месеца но преди по се ядваше всякаш а сега от 2месеца насам заспива чак к м 2ч посреднощ.. през деня спи 2пъти общо 2ч-2,5ч следобяд се събужда към 16ч къпем я в 19.30 и 20ч я слагам да спи но не се получава и най лошото е че от скоро не иска и в баща си да стои вечер и буквално аз съм с нея цяла нощ моля давайте съвети защото това не се издържа...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия