За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 99

  • 29 743
  • 762
# 210
Благодаря ви за отговорите. Имам последен въпрос за термометъра. Купих дигитален за челото, но ми казаха, че имало специална скала за там и Т не била реалната като подмишницата. Никъде в инструкцията няма скала. Та вярно ли е това и реално ли мери?

/педиатърката ни беше казала примерно, че ако мерим в дупето на бебето махаме 0.5 градуса. Да не би и за челото да е нещо такова? /
Ние използваме такъв, аз на няколко пъти наблюдавам че над 36,8 ,36,9 като сложа обикновен термометър на поднишницата ми показва 37,2 / 37,3  и според мен има темпр, а иначе ско няма нашия показва - 35,8 35,9
36,4 и така. Иначе нашия е купен от аптека , на quiko
Виж целия пост
# 211
Нашия е за чело на Агу и показва коректно соред мен. Ако от по-далеч измеря, тогава показва грешна Т.
Виж целия пост
# 212
Нищо не съм вадила като съм мерила от чело. Нашият е на Microlife, засичали сме с живачен, вярно показва.

Това за нелекуването на червено гърло...
Само да ви кажа, че благодарение на такава схема ММ е правил гнойна ангина след гнойна ангина като малък щото според тогавашната му лекарка нищо не трябвало да взима и след усложнения (цялостно) бая си е полежал по болници. Сега гърлото му е най-слабото място и повярвайте някакъв ужас е когато настине.
Не бих причинила на детето си червено гърло и нищо за него особено след като вече е прегледано от лекар НА ЖИВО. Не може да се преглеждат деца през форум и да се казва какво да се прави и да не се, когато не се знае цялостното му състояние и дали няма нещо допълнително. Наистина не го разбирам това, никой лекар не го прави (поне сериозните)...

Yan, бързо оздравяване! Доста болни деца има покрай нас също.
Виж целия пост
# 213
За гърлото не знам какво да кажа, моите и двете миналата седмица бяха със зачервено гърло и темепратура, прегледани от лекар, с пуснати изследвания и единственото, което съм им давала беше ибупрофен и парацетамол. За 2-3-4 дни се оправиха без торба лекарства и антибиотици.
Виж целия пост
# 214
Вечерта бебка вдигна около 39 гр. температура, дадох калпол   . Имам два термометъра и двата показват различно. Освен това тя не дава нищо да и се прави, нито гърло да се види, нослето да се прочисти не дава дори. Всичко започна преди няколко дни с леко кихане,  нещо като задна хрема, без други оплаквания. Дано не стигнем до антибиотици,  днес не е вдигала засега.Heart
Виж целия пост
# 215
Ани, изобщо ли не е водено детето на лекар?
Виж целия пост
# 216
Вечерта бебка вдигна около 39 гр. температура, дадох калпол   . Имам два термометъра и двата показват различно. Освен това тя не дава нищо да и се прави, нито гърло да се види, нослето да се прочисти не дава дори. Всичко започна преди няколко дни с леко кихане,  нещо като задна хрема, без други оплаквания. Дано не стигнем до антибиотици,  днес не е вдигала засега.Heart
Преглед в дежурен кабинет. Лекарят на детето е длъжен да работи с такъв. Няма такова нещо като не дава, нито едно бебе не дава с кеф да му се почисти носа или да пие лекарства. Единият родител хваща детето, другият действа бързо с морската вода и аспиратора. Антибиотиците не са най-ужасното нещо на света, като се налага, се приемат. Но за да не стигате до там е важно детето да бъде прегледано. Стискам палци за бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 217
Мами, пак аз... Бяхме на друг лекар, бил за оставяне в болница.. С бронхиолит. Няма температура вече, само кашля. Питах защо да оставаме като ще правим инхалации вкъщи и нищо не ми обясни.. Просто трябвало да остане. Е, ок де, защо.. Пускали на всички системи. Ама какви... Той е с црп 2. Не можа нищо да ми обясни тази, бързала.
Тя може ли майки с опит с бронхиолит да ми кажат как са се справили, вярно ли трябва болница? Защото 4 деца около нас са така, само едно го приеха и то същата докторка в същата болница. Та се чудя... Всички ми казват, че мога да правя инхалации вкъщи.. А тези системи какви са, като всичко друго е ок?! Искам и второ мнение, но днес едва ли.. Утре ще ходим в поликлиника България илиМЦ Здраве. Някой има ли впечатления?
Моля кажете какво сте правили вие при това състояние? Тази ми се скара, че отказвам лечение, ама не ми обясни освен инхалации, които може и вкъщи, защо да оставаме..
Виж целия пост
# 218
Водена е , според лекаря е вирус или настинка    ,. нищо не предписа. Видимо била добре.
Виж целия пост
# 219
Мами, пак аз... Бяхме на друг лекар, бил за оставяне в болница.. С бронхиолит. Няма температура вече, само кашля. Питах защо да оставаме като ще правим инхалации вкъщи и нищо не ми обясни.. Просто трябвало да остане. Е, ок де, защо.. Пускали на всички системи. Ама какви... Той е с црп 2. Не можа нищо да ми обясни тази, бързала.
Тя може ли майки с опит с бронхиолит да ми кажат как са се справили, вярно ли трябва болница? Защото 4 деца около нас са така, само едно го приеха и то същата докторка в същата болница. Та се чудя... Всички ми казват, че мога да правя инхалации вкъщи.. А тези системи какви са, като всичко друго е ок?! Искам и второ мнение, но днес едва ли.. Утре ще ходим в поликлиника България илиМЦ Здраве. Някой има ли впечатления?
Моля кажете какво сте правили вие при това състояние? Тази ми се скара, че отказвам лечение, ама не ми обясни освен инхалации, които може и вкъщи, защо да оставаме..
Не тежките бебешки бронхиолити се лекуват с капки дексаметазон и инхалации... ако бебето е стабилно, и кислородът му добър- може и в домашни условия. НО, преценката е винаги на място, от прегледа на бебето/детето (и снимката,понякога).
Няма орален дексаметазон в Бг, но се продава свободно в съседни държави- този медикамент е вашият най-добър приятел! И не само за бронхиолити.
Внимание, ако СРП не е достатъчен, вземаме венозни нива на прокалцитонин << той е най-чувствителният маркер за сепсис и тежки инфекции при деца (когато и СУЕ, и СРП, може да са нормални).
Виж целия пост
# 220
Здравейте, имам дете на 2г и с хрема доста често, общо взето всичко от яслата хваща. Чудих се добре ли би било да я водя на солна стая известно време? Ходили сме 2 пъти тази седмица да видим как е. Не знам да отидем ли още няколко дни подред и после един път седмично примерно? Там седим по 20 мин. Жената ми обясни че се ходело премерно 10 пъти подред да се натрупа натриев хлорид в тялото и после веднъж седмично да се поддържа. Като цяло добри мнения чета за ползите от солна стая, но да питам и вашия опит какъв е. Специално и за двегодишните. Благодаря и успешна нова година!
Виж целия пост
# 221
За много години на всички
Виж целия пост
# 222
Следя и аз мнения за солните стаи.

ЧНГ , майки! Живи и здрави бъдете вие и децата ви!
Виж целия пост
# 223
За много години мамчета. Да сте живи и здрави. 🥳

• Използвате ли триколки? Може ли да споделите мнение за тях. Марка , модел? Доволни ли сте?
Виж целия пост
# 224
Леле малеее помагайте!
На 2 м близо бебето на едната страна глава му е по сплескана от лежането на една страна.... Вече ще го слагам само на другата страна, но нали ще се оправи?!
По късно ще приложа снимка.... Нали е поправимо?
Скоро бях чела че една майка спомена за шина
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия