Тема 7 - Февруарски мами 2022 г.❄

  • 48 047
  • 744
# 525
Това с напъването направо ме разсмя🤣🤣🤣Няма как без да имаш позив за напън(какъвто имаш, когато дойде момента) да напъваш ефективно🤣🤣
Тия доктори ме изумяват🥴
Тялото само се справя във всеки етап.. Какви са тия щуротии🤣🤣🤣

Има лекари, които правят нещо като тренировъчно раждане, както някой описа по-горе. Реално идеята е да покаже коя мускулатура точно да използваме при избутването на бебето, за да са ефективни напъните. Не са много лекарите, които го практикуват. Моя близка наскоро мина през такава тренировка преди раждане и каза, че й било много полезно, макар че й беше второ раждане.
Но не смятам, че ако тази тренировка е несполучлива, това значи че ще трябва секцио. Евентуално може би лекаря е имал предвид, че може да се наложи секцио, ако и в реална обстановка са така несполучливи напъните. Но тялото си знае и ще се мобилизира в действие, сигурна съм.
Аз пък от днес даже си имам дата за секцио февруари месец… няма да се мъча с напъни, макар че съображенията ми не са достатъчно сериозни и бих могла поне да пробвам естествено. Само че шанса да се мъча яко е голям (имам си проблем в кръста от преди бременността). Признавам си, олекна ми, че ще е секцио (ако бебо не реши друго по-рано)
Виж целия пост
# 526
Lilyto, ако е удобно би ли споделила какви са ти проблемите, заради които се налага секцио, може и на лично.
Аз имам болки в кръста и гърба, още преди първата ми бременност. След това се сдобих с невралгия. Сега ме болят много и тазобедрените стави, повече от първата бременност. Особено пък да се натоваря малко повече, повече от 2-3000 крачки на ден не мога да направя, даже и те са ми много. Ставите ми направо отказват, голям кошмар е. А с първата бременност не спирай да обикалям, правила съм повече от 10 000 крачки на ден и чак такива болки съм нямала. Отделно, че имам и контракции и то болезнени, въпреки магнезия, който приемам. Утре ще ходя вече да пазарувам малко за болницата, че започнах да се притеснявам с тези контракции да не тръгне прекалено рано.
Оплаках се....
Виж целия пост
# 527
И на мен ми се струва абсурдна такава причина за секцио. И честно казано, бих се притеснявала с такива проби да не повредя шийката на матката. Все пак не се е разтворила още. Накратко - не го знам кой е този лекар, но не е "моят", бих му се подразнила.
За пъпчето - аз съм третирала само докато падне, с 95% спирт. Не съм успявала да изгоря кожата на бебетата с него.
Не съм затопляла мокри кърпички.
За подготовката на зърната преди раждане - доколкото знам, в момента се отрича. Логика - не помага, а може да доведе до контракции. Чела съм го при Хедра и тук също
https://9meseca.bg/karmene/kak-da-se-podgotwim-za-kyrmeneto-prez-bremennostta
Виж целия пост
# 528
Lilyto, ако е удобно би ли споделила какви са ти проблемите, заради които се налага секцио, може и на лично.
Аз имам болки в кръста и гърба, още преди първата ми бременност. След това се сдобих с невралгия. Сега ме болят много и тазобедрените стави, повече от първата бременност. Особено пък да се натоваря малко повече, повече от 2-3000 крачки на ден не мога да направя, даже и те са ми много. Ставите ми направо отказват, голям кошмар е. А с първата бременност не спирай да обикалям, правила съм повече от 10 000 крачки на ден и чак такива болки съм нямала. Отделно, че имам и контракции и то болезнени, въпреки магнезия, който приемам. Утре ще ходя вече да пазарувам малко за болницата, че започнах да се притеснявам с тези контракции да не тръгне прекалено рано.
Оплаках се....

При мен има едно срастване в 5тия лумбален прешлен, което ми помага често да се “възпалявам”. Уж дреболийка, ама още преди година като го видяха на рентгена ме предупредиха, че може да си спестя естественото раждане, за да не се мъча. Като бонус имам хемороид (тромб), който също чака за операция и вече е брутален. Не искам да знам какво ще си причиня с напъване. За финал, имам прясна операция на колената от март месец, и макар че колената нямат общо (просто не бих стояла на 4 крака), си се притеснявам, понеже болките там са ежедневни и без тежестта на бременността.

Истината е, че нито едно от тези неща не е достатъчно сериозно, за да кажем че секциото е по медицинска причина. По-скоро е мой избора.
Съвета ми е много сериозно да опишеш болките си на АГ, защото може просто да прищипваш някой нерв в тазовата област, което е често срещано и затова краката ти може буквално да отказват. Знам момичета родили естествено с доста такива болки в края на бременността. И всичко си е дошло на мястото след раждането.
Виж целия пост
# 529
Vesibu, в какъв смисъл да се повреди шийката на матката?
Виж целия пост
# 530
Не съм лекар, само си представям. С напъването бебето се придвижва надолу, нали това са мерили. Да де, но надолу го държи шийката на матката. За да мине оттам, трябва да има 10 см разкритие и чак тогава се напъва. Както си представям, ако се напъва преди да го има това разкритие, все едно самото бебе леко ще го увеличава. И ако напъването е хубаво и силно, да не стане някое разкъсване. Не знам дали правилно разсъждавам, сигурно като е лекар е преценил. Но не бих се чувствала комфортно аз да правя такава проба.
Виж целия пост
# 531
Да де, ама при мен първия път беше така, започна да си ме напъва да излиза и аз уж напъвам да му помогна, пък то нищо не се случва. И това при положение, че бебето беше 1кг по-малко отколкото го измерват сега..

Смайли, отговорът ти е в това, което си написала Simple Smile За малко бебе се напъва много по-трудно, отколкото за голямо. Напъването е двупосочно - бебето отвътре върши огромна работа, майката "отвън" - напъва. При преждевременно родени бебета, които са малки на килограми, проблемът е, че те самите нямат сила да се избутат, за да се придвижат. Тогава често се случва въпреки усилията на майката, да й казват някакви глупости от сорта на "как може толкова малко бебе да не можеш да изкараш". Това на 100% не е причина за секцио и е хубаво лекарите да го обясняват на жените. Аз го знам от приятелка с две естествени преждевременни раждания, на която лекарят подробно й обясни защо трудно се раждат понякога малките на килограми бебета.
Виж целия пост
# 532
Много интересна теория. Не се бях замисляла. Но обяснява как така успях да родя 4400гр на втория съзнателен напън.
Виж целия пост
# 533
Това и аз не го бях чувала, но ми звучо много логично. Кандидат-баткото се роди 2500гр, но излезе на 2-3ти напън, просто слушах лекарите кога да напъвам и кога не, колкото и да усещам нуждата да го правя.
Сега отивам на първи преглед при лекаря, който ще ме изражда, не сме се виждали от 3 години 😀
Виж целия пост
# 534
Дайте съвет за сгъване на дрешките. Живеем в много малък апартамент, имам и по-голям син и изобщо няма място. Бебето ще има собствено гардеробче, но има и страшно много дрехи. Една върху друга, завити на ролце, в кутии?
Виж целия пост
# 535
Дайте съвет за сгъване на дрешките. Живеем в много малък апартамент, имам и по-голям син и изобщо няма място. Бебето ще има собствено гардеробче, но има и страшно много дрехи. Една върху друга, завити на ролце, в кутии?

Взех разделители за дрехи от Джъмбо, реших че в тях ще ми е най-удобно и така се оказа.
Гледах разни клипчета в интернет и най-ми допадна метода на сгъване на Конмари 😀


Виж целия пост
# 536
Такива разделители търся навсякъде и няма. В пепко, юск и такива подобни магазини...при мен няма джъмбо иначе щях да си намеря бързо.
Виж целия пост
# 537
Ха да се запиша с новостите покрай мен! 🤣

Отидох днес за пръв път на запис на тонове. Даже не смятах да идвам тая седмица, ама така случайно викам “айде днес ще е”. И какво се оказва - имам си сериозни контракции, скъсена шийка (не разбрах колко) и направо ме оставиха в болницата за някакви системи. Нищо не съм разбрала, нищо не усещам. Едва в 32ра седмица съм (33та от утре).
Вярвам че ще овладеят ситуацията. Просто извадих много странен късмет
Виж целия пост
# 538
Ха да се запиша с новостите покрай мен! 🤣

Отидох днес за пръв път на запис на тонове. Даже не смятах да идвам тая седмица, ама така случайно викам “айде днес ще е”. И какво се оказва - имам си сериозни контракции, скъсена шийка (не разбрах колко) и направо ме оставиха в болницата за някакви системи. Нищо не съм разбрала, нищо не усещам. Едва в 32ра седмица съм (33та от утре).
Вярвам че ще овладеят ситуацията. Просто извадих много странен късмет

Лили, стискам палци всичко да е наред и бебето да си остане на топло до термин! Как се чувстваш иначе, боли ли те нещо?
Виж целия пост
# 539
Стиснати палци и от мен всичко да бъде наред и бебчето да постои поне още 3 седмици, че да си в 9тия месец..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия