Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 28 242
  • 803
# 600
За млечната кухня, много зависи в кой квартал сте в София. Преди пандемията в нашата готвеха много вкусно и разнообразно. Всеки ден различно месо. Десертите бяха по-често кремчета. Но когато я отвориха май или юни 2020 г, всичко стана гадно и се отказах. Та като се замисля така съм взимала 5 месеца от там. Готвех за нас с по-малко подправки  и на по-ситни парченца и давах и на детето. И сега ядем доста безсолно.
Да ви питам има ли бебета, които вече се обръщат? Не помня кога го направи баткото, а малката от няколко дни не плаче, когато е по корем. Тя е на 4 и половина месеца вече.
Виж целия пост
# 601
И аз щях да питам относно нещата, които почват да правят мъниците.

Тервел се обръща вече от корем по гръб и от корем почти до гръб, не винаги, но когато е в настроение. Вчера обаче ме озадачи, защото си вдигна дупето и започна да пълзи... Кога започват да пълзят? Дали са им достатъчно силни костите, за да го прави сега той? Чак ме е страх да го сложа по корем.
Виж целия пост
# 602
Препоръчвам др Атанасов в Надежда!
Само препоръчвам ако ви е близо
Това в болница Надежда в София ли е? Точно звънях за час и ми казаха, че няма такъв лекар.
Виж целия пост
# 603
И аз щях да питам относно нещата, които почват да правят мъниците.

Тервел се обръща вече от корем по гръб и от корем почти до гръб, не винаги, но когато е в настроение. Вчера обаче ме озадачи, защото си вдигна дупето и започна да пълзи... Кога започват да пълзят? Дали са им достатъчно силни костите, за да го прави сега той? Чак ме е страх да го сложа по корем.
Кога е роден, че го прави? Моя е на 15.09 и още нито се обръща, нито прави каквото и да е😂 Най-много на страни да застане извит на дъга и това му е😀 Дори днес във фб една майка беше явно притеснена, че детето й е родено края на октомври и още не се обръща, а аз какво да кажа😀
Виж целия пост
# 604
Препоръчвам др Атанасов в Надежда!
Само препоръчвам ако ви е близо
Това в болница Надежда в София ли е? Точно звънях за час и ми казаха, че няма такъв лекар.
Мисля, че става дума за квартала. Поне според чичко Гугъл.
Аз препоръчвам Венелин Алексиев, но не приема с направления в кабинета си. Трябва да се отиде в Горна баня.
Аз водих малката при Стефанов от "Здравето" в Овча купел.
Виж целия пост
# 605
И аз щях да питам относно нещата, които почват да правят мъниците.

Тервел се обръща вече от корем по гръб и от корем почти до гръб, не винаги, но когато е в настроение. Вчера обаче ме озадачи, защото си вдигна дупето и започна да пълзи... Кога започват да пълзят? Дали са им достатъчно силни костите, за да го прави сега той? Чак ме е страх да го сложа по корем.
Кога е роден, че го прави? Моя е на 15.09 и още нито се обръща, нито прави каквото и да е😂 Най-много на страни да застане извит на дъга и това му е😀 Дори днес във фб една майка беше явно притеснена, че детето й е родено края на октомври и още не се обръща, а аз какво да кажа😀
Много зависи от физиката на детето. Синът ми беше доста едричък и помня, че много късно се обръщаше, въобще не е пълзял, проходи на 1г и 1м. Тук чета на едно място на 5м от гръб по корем на 6м обратно, при нас беше по-скоро след 7миня месец. Сега не съм се разбързала, но малката е по-подвижна и не наддава чак толкова много. Няма дете което да не се обръща, сега се наслаждавам на момента, където я оставя, там я намирам, после ще ми се спре тока хахаххах
Виж целия пост
# 606
За най-голямо мое щастие се преместихме точно до една от най-хубавите кухни в нашия район 😊 Скоро я ремонтирана дори.

Рано е още, но ми стана интересно за коя кухня става въпрос 🙄 Аз още съм с идеята, че всичко сама ще ѝ правя, но имам много приятелки, които ѝ те бяха с такава идея... Б Я Х А . 😄
Виж целия пост
# 607
И аз щях да питам относно нещата, които почват да правят мъниците.

Тервел се обръща вече от корем по гръб и от корем почти до гръб, не винаги, но когато е в настроение. Вчера обаче ме озадачи, защото си вдигна дупето и започна да пълзи... Кога започват да пълзят? Дали са им достатъчно силни костите, за да го прави сега той? Чак ме е страх да го сложа по корем.
Кога е роден, че го прави? Моя е на 15.09 и още нито се обръща, нито прави каквото и да е😂 Най-много на страни да застане извит на дъга и това му е😀 Дори днес във фб една майка беше явно притеснена, че детето й е родено края на октомври и още не се обръща, а аз какво да кажа😀

На 23 октомври - баш на термин 😁 Не знам, супер силен е, чак сам се опитва да става от леглото. Иначе като килограми си 6400+, ама той се и роди голям 3690
Виж целия пост
# 608
За кухнята наистина зависи коя е. Убедила съм се. Преди живеехме в Северен в Пловдив и взимах една кухня близо до нас. Ама тя беше отвратителна. Едни гадни манджи, едни течни кремове. Ужас. А сега сме в центъра.
 Двете кухни, за които говоря, Chrissie, са ми удобни и двете, но тази на ул. "Данаил Николаев" ми е точно под носа. Питах няколко мами и всички са много доволни. Другата е зад Каза де Куба. Там взима на каката и беше супер. Тя не ядеше пюрета, тази кухня ме спаси. Минали са 7 години, но и сега като питам, мнението е положително. Аз няма да мога да и готвя всичко. Имаме батко тийн, който яде за трима, претенциозна кака, аз вечно на режим и татко, който не си пада много по супи и тн. 😂😂😂 Сега като го написах и звучи още по-страшно 😂 Във всички случаи ще взимам, тя е на символична цена за всичко, което получаваме. Тази на каката готвеха заек, риба, свинско, пилешко, телешко, разнообразие което трудно бих постигнала вкъщи, а за цената да не говорим.
Виж целия пост
# 609
За най-голямо мое щастие се преместихме точно до една от най-хубавите кухни в нашия район 😊 Скоро я ремонтирана дори.

Рано е още, но ми стана интересно за коя кухня става въпрос 🙄 Аз още съм с идеята, че всичко сама ще ѝ правя, но имам много приятелки, които ѝ те бяха с такава идея... Б Я Х А . 😄
Абсурдно е да се докара разнообразието, което има в кухните - риба, заек, телешко, свинско, пилешко, различно ястие на обяд и на вечеря, основно, десерт, не, не. То не трябва да излизаш от кухнята, не бих си го причинила. Ако държавната кухня не се яде, има частни с хубави менюта. Баткото ми изкара 3 месеца на държавна кухня и не знам дали не се отврати от нея, но след това рязко спря да яде почти всичко и изкара доста време на каша от елда на хип, попара, кус кус и подобни неща.... На яслата също не ядеше почти нищо, на градината в прояде към 3та група. Сега вече в първи клас бих казала, че се храни добре и не е злояд (е, в стола в училище не яде почти нищо, но и аз не бих яла)
Виж целия пост
# 610
Аз съм доволна от детската кухня на Марица в Пловдив.  Аз и сестра ми също сме яли от нея 😀
Виж целия пост
# 611
Подхванали сте любимата ми тема-за храненето.Баткото го захраних точно на 4 месеца,но определено не бе готов или аз много сбърках като редувах зеленчуци и плодове.Ама аз голям мерак,че даже и пюрета му правех(които отиваха в коша).На 11 месеца прояде от ДК.Вземах му от една частна,че държавната ми бе много далече,пък частната понякога и у дома ми я носеха.
Сега ще почна от 5+ и само с купени,хич няма да си играя.ЗВБ ми допада като идея,но не е за мен-ненавиждам някой да яде с ръце и да е изцапано наоколо.
Росен бе със запушен слъзен канал,имаше и бактерии,та го лекувах с АБ капки.Сега пак е болен-с кашлица и запушен нос.Едва намерих пулмикорт за инхалации, вентолин само на сироп.Но овладях нещата.Само дето не иска да яде-за цял ден я е хапнал 600-640 ми,я не,а дозата му е 750.Не ми се вижда отслабнал,на 7.02 ще знам със сигурност.Чувствам се гадно,че не го опазих.Никъде не излизаме ,ограничила съм контактите на макс,даже батко му оставих у дома,и пак стигнаха до нас зимните вируси...
Виж целия пост
# 612
Подхванали сте любимата ми тема-за храненето.Баткото го захраних точно на 4 месеца,но определено не бе готов или аз много сбърках като редувах зеленчуци и плодове.Ама аз голям мерак,че даже и пюрета му правех(които отиваха в коша).На 11 месеца прояде от ДК.Вземах му от една частна,че държавната ми бе много далече,пък частната понякога и у дома ми я носеха.
Сега ще почна от 5+ и само с купени,хич няма да си играя.ЗВБ ми допада като идея,но не е за мен-ненавиждам някой да яде с ръце и да е изцапано наоколо.
Росен бе със запушен слъзен канал,имаше и бактерии,та го лекувах с АБ капки.Сега пак е болен-с кашлица и запушен нос.Едва намерих пулмикорт за инхалации, вентолин само на сироп.Но овладях нещата.Само дето не иска да яде-за цял ден я е хапнал 600-640 ми,я не,а дозата му е 750.Не ми се вижда отслабнал,на 7.02 ще знам със сигурност.Чувствам се гадно,че не го опазих.Никъде не излизаме ,ограничила съм контактите на макс,даже батко му оставих у дома,и пак стигнаха до нас зимните вируси...

Аз пулмикорт си поръчвах от Турция. И ние никъде не ходим и пак сме със зачервено гърло 🤔🤔🤔🤔
Виж целия пост
# 613
Аз мислех да му дам след месец кисело мляко.... Така направих преди 5г с батко то и ядеше та ушите му пукаха
Сега с бебето т. К. Е на АМ Новалак качва доста добре за 2 премервания та се чудя ако на 5 м започна да ми дава и на него кисело мляко дали няма да спре да над дава толкова добре, май няма да бързам
Виж целия пост
# 614
Рано ми се вижда за кисело мляко. Ама на мен доста неща ми се струват рано, от тук обсъжданите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия