За препаратите срещу температура също да споделя мнение. Доктори много, теории много. Аз както вече казах не съм по крайностите. Виждала съм една позната, която настояваше, че само с хомеопатия лекува, та накрая стигнайа до болница. Да, и аз не искам да си блъска детето с лекарства за щяло и не щяло, но когато температурата е над 38 моята практика показва, че не трябва да чакам. Давам винаги нещо, отделно винаги ги поливам с една вода в банята, защото също съм установила, че така свалят температура по-бързо. Моята док например също не е фен на Нурофен. Когато да били много болни ми е казвала при нужда да редува Панадол с Хексалгин (става въпрос за големите, не за бебето). Но установих, че на моите Аналгин не им действа. Давам Хексалгин и от 38 става 39 🙄 Та затова минахме на варианта с Панадол и Нурофен и трябва да ви кажа, че действа безотказно. Но за още по-голямо щастие ми се налага най-много веднъж годишно да го правя, а дори понякога прескачаме годината и дано да е все така 🙏 Баткото е много голям вече и на него давам Аналгин хинин (който според док е магичното хапче, вдига го за часове), но на малките все още не може, та така. Него го открихме като карахме Короната. Мисълта ми е, че за щастие боледуват рядко и също за щастие не ми се налага да давам често нито Нурофен, нито Панадол, но когато видя, че са болни не си правя експерименти. Крайностите са враг, както и емоционалните решения.