Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 52 614
  • 823
# 240
Denitsa4, надявам се ти си достатъчно интелигентна да разбереш правилно какво съм ти написала, след като питаш за коментар по изследванията ти. Моят коментар е предназначен за теб.
Виж целия пост
# 241
Инсулин на гладно 10 си е доста високо и най-вероятно има ИР. Обременяването с глюкоза е доста натоварващо и всъщност вредно. Няма да и навреди да промени диетата и да види дали ще спадне инсулина...
Виж целия пост
# 242
Спрете да пишете диагнози по интернет!

Деница4, на кой ден от цикъл са пускани тези изследвания?
Виж целия пост
# 243
Sherilyn, ако soul81 беше ѝ изписала лекарства бих си задала твоите въпроси. Но при положение че се дава съвет за нещо очевидно, най-малкото на другия потребител трябва да му светне червената лампа и да се разтърси, почете какво се има в предвид. МНого хора с подобни резултати си кютат така понеже са в норма и доктор лошо не вижда. Докато един ден се окажат направо с диабет. За години качване на кг безпричинно пък да не говорим. Ти ако искаш отминавай мненията, но не отнемай правото на хората да са отговорни към здравето си. Denitsa4 никой нищо не я кара да прави. Само да си насочи вниманието към проблем и да вземе мерки. Дали ще чете, дали ще се консултира с някой, дали ще сподели с лекаря си, нещо трябва да направи. Никой не ѝ е казал че умира.
Виж целия пост
# 244
Ако не беше интернета много хора ще си ходят с болестите цял живот, понеже лекарите им казват - о, всичко ти е наред, не виждаш ли, че изследванията са в норма.  Какво лошо има човек да се позаинтересува, да прочете и да си прецени сам дали ще се довери на "перфектните" изследвания или ще опита да си реши проблема с помощ в интернет от някой, който е минал през това.

Във ФБ следя една група, в която всеки ден хора, на които с години им казват, че всичко им е в норма и на по-упоритите, за да се отърват, ги пращат при психиатри да им изписват антидепресанти, щото видиш ли, на психическа основа е всичко, та всеки ден има пост на някой, който разказва през какво е преминал и как не се чувства добре и е отчаян вече - много хора, след като прочетат достатъчно материалите и се вслушат в съветите и в "диагнозите си по интернет", след 2-3 месеца се връщат, за да напишат как са се подобрили като са си самопредписали нужния хормон, за да не стоят в хипофункция или са взели мерки, за да свалят инсулина и захарта и да не стигат до диабет.

Никой няма за цел да плаши хората, но и затварянето на очите пред очевадни неоптимални резултати от изследвания вреди...
Виж целия пост
# 245
На изследването изрично си пише, че е на 4-ти ден от МЦ. И да, четенето с разбиране определено не е за всеки.
Виж целия пост
# 246
Коя е групата във фейсбук?
Виж целия пост
# 247
Не знам дали е разрешено тук - да не се счете за реклама... поствам я, дано да няма проблем - там като влезете, има закачени постове и файлове - първия месец просто четете наред - безценни материали за естрогеновата доминантност, инсулиновата резистентност и хипофункцията и как всичко е навързано и ако едно не ти е наред, можеш да си обясниш и другите неща. Неслучайно нови членове не задават въпроси 30 дни след като влязат - за да прочетат, да осмислят и тогава да питат. Всеки може да си направи заключенията, но само публикуваните истории да видите, ще осъзнаете колко много хора страдат, но според лекарите им няма нищо.

Скрит текст:
Рей Пийт - България / Ray Peat - Bulgaria
Виж целия пост
# 248
Соул, не е нужно всеки път да си язвителна и да оценяваш чуждата интелигентност. Понеже това са изследвания, които сами по себе си не са диагноза. А ти ендокринолог да беше, нямаше да си толкова категорична. Темата е за насоки, разбира се, че трябва да се консултира с лекар. Но така да се диагностицира всеки втори писал в тая тема…
Виж целия пост
# 249
Това е твоят прочит на нещата. Очевидно, други ги виждат по друг начин. Темата не е за твоите чувства, а за "разчитане на резултати от медицински изследвания". Аз съм се изказала по темата към този, който е попитал.
Виж целия пост
# 250
Това е твоят прочит на нещата. Очевидно, други ги виждат по друг начин. Темата не е за твоите чувства, а за "разчитане на резултати от медицински изследвания". Аз съм се изказала по темата към този, който е попитал.
Разчитането не е лепване на диагноза. Едно е да посъветваш за консултация със специалист. Друго е “с ир си”.

Затова коментирам, защото има разлика между едното и другото.
Виж целия пост
# 251
Добър вечер преди 20-тина дена пуснах чер.дробни изследвания и споделих тук с вас.Днеска повторих изследванията исках да го видя да ли има промяна,Ггт е още увеличил също и Алат,асат паднал но вече претеснявам какво може да имам утре пак ще се консултирам с лекаря от 20 тина дена не употребявам алкохол.

Виж целия пост
# 252
Здравейте, някой може ли да ми разчете какви лекарства са изписани? Бременна съм в 12гс и се притеснявам дали ще навредят на плода. Благодаря предварително!

Виж целия пост
# 253
Cengiz Emin, имаш ли храносмилателни проблеми? Има ли голям % животински мазнини в диетата ти, с какво се храниш?
Виж целия пост
# 254
Cengiz Emin, имаш ли храносмилателни проблеми? Има ли голям % животински мазнини в диетата ти, с какво се храниш?
[/quote
Soul81 Ами ям повечко месо примерно предишния вечер от изследването пак хапнаш телешко месо,ям салати пици него правя някаква диета.Храносмилателни проблеми нямам обаче на голяма нужда отивам през ден това нормално лие незнам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия