Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 52 638
  • 823
# 525
Здравейте, след изследване се установи, че вит В12 е в норми, но в ниските граници /309 pmol/l/ и хомоцистеин 12,3 pmol/l. Вит Д3 е 26,8 ng/ml. Мислите ли че трябва да се реагира и регулира нещо. Благодаря
Виж целия пост
# 526
Здравейте,
на 6/04 вечерта усетих леко втрисане преди да си легна, но предположих, че съм се намръзнала от студеното време навън. На 7 и 8 се чувствах ужасно с температура 38,5, болки в мускулите и ми беше замаяно. Пих парацетамол, но не свалях температурата значително. Уикенда беше мъчителен, вече нямах температура но се появи ужасно постоянно главоболие, не можех да стана от дивана. Мъка, сълзи, бях на косъм да ходя към Пирогов. При всяко движение на главата мозъка ми пулсираше, имах и висок пулс. Пих аулин по предписание на личната но не помагаше. Неделя следобед пих една глътка кафе и ми помина. Вчера бях на изследвания и прикачвам резултата. Според личната е ковид. Изписа ми клацид, пробиотик и мултивитамини. Снощи главоболието беше търпимо, като тази сутрин след едно кафе изчезна напълно, поне за сега. Това са много странни за мен симптоми, никога не съм преминавала през нещо подобно.
Направихте ли си тест за Ковид? Какво значи според личната е Ковид без да имате тест? Главоболието и ускорения пулс са сигнал за високо кръвно налягане. Измерихте ли го? Хемоглобина ви е нисък а СРП ви е висок много. При Ковид тромбоцитите и Д-димер са увеличени а при вас не е така. Дали не е сезонният грип? Направете си двоен тест за Ковид и Грип. Грипа започва изведнъж със,така описаните от вас симптоми. При Ковид поне няколко дни ще ви боли гърло, ще имате и малко кашлица и т.н.
Благодаря за бързия отговор! Правих няколко теста от петък, все отрицателни. Вчера направих комбиниран тест за грип и ковид - отрицателен резултат и за двете. Кръвното ми беше ниско - ако не се лъжа 105/78 в събота, когато го измерих. От вчера е нормално, попринцип съм с ниско кръвно. Вече нямам оплаквания, чувствам се като цяло добре, няма температура, от време на време много леко се обажда болка в главата, но за няколко секунди. Може ли СРП да е толкова висок от грип/настинка или вирус?
Виж целия пост
# 527
Здравейте,
на 6/04 вечерта усетих леко втрисане преди да си легна, но предположих, че съм се намръзнала от студеното време навън. На 7 и 8 се чувствах ужасно с температура 38,5, болки в мускулите и ми беше замаяно. Пих парацетамол, но не свалях температурата значително. Уикенда беше мъчителен, вече нямах температура но се появи ужасно постоянно главоболие, не можех да стана от дивана. Мъка, сълзи, бях на косъм да ходя към Пирогов. При всяко движение на главата мозъка ми пулсираше, имах и висок пулс. Пих аулин по предписание на личната но не помагаше. Неделя следобед пих една глътка кафе и ми помина. Вчера бях на изследвания и прикачвам резултата. Според личната е ковид. Изписа ми клацид, пробиотик и мултивитамини. Снощи главоболието беше търпимо, като тази сутрин след едно кафе изчезна напълно, поне за сега. Това са много странни за мен симптоми, никога не съм преминавала през нещо подобно.
Направихте ли си тест за Ковид? Какво значи според личната е Ковид без да имате тест? Главоболието и ускорения пулс са сигнал за високо кръвно налягане. Измерихте ли го? Хемоглобина ви е нисък а СРП ви е висок много. При Ковид тромбоцитите и Д-димер са увеличени а при вас не е така. Дали не е сезонният грип? Направете си двоен тест за Ковид и Грип. Грипа започва изведнъж със,така описаните от вас симптоми. При Ковид поне няколко дни ще ви боли гърло, ще имате и малко кашлица и т.н.
Благодаря за бързия отговор! Правих няколко теста от петък, все отрицателни. Вчера направих комбиниран тест за грип и ковид - отрицателен резултат и за двете. Кръвното ми беше ниско - ако не се лъжа 105/78 в събота, когато го измерих. От вчера е нормално, попринцип съм с ниско кръвно. Вече нямам оплаквания, чувствам се като цяло добре, няма температура, от време на време много леко се обажда болка в главата, но за няколко секунди. Може ли СРП да е толкова висок от грип/настинка или вирус?
Може, но сте си за антибиотик.
Виж целия пост
# 528
При ковид CRP е завишено. При мен ковидът започна внезапно, с температура, която беше само една нощ. На сутринта имах главоболие, болки в цялото тяло, гадене и други екстри. Първите дни тестът беше отрицателен. На осмия ден излезе положителен, когато вече се чувствах по-добре.
Когато майка ми се зарази, няколко дни беше с много ниско кръвно. При всеки е различно и не е добре да се обобщава.
Виж целия пост
# 529
Здравейте!Моля за мнение за това изследване

Виж целия пост
# 530
papa6ka щитовидните са супер.
Виж целия пост
# 531
Как ви изглеждат нещата? 🙄
Щитовидната ме интересува. Жена на 30 години.
Благодаря предварително!

Виж целия пост
# 532
Как ви изглеждат нещата? 🙄
Щитовидната ме интересува. Жена на 30 години.
Благодаря предварително!



Мисля,че,наличието на ТАТ и МАТ означава че имаш хашимото
Виж целия пост
# 533
LittleWolf няма Хашимото, но има хипофункция на жлезата.
Виж целия пост
# 534
LittleWolf няма Хашимото, но има хипофункция на жлезата.

Странно,защото ендокриноложката, при която бях ми каза,че имам Хашимото, при положение че ТАТ ми беше 0.50, а MAT-0,10. Мерните единици са като нейните
Виж целия пост
# 535
LittleWolf няма Хашимото, но има хипофункция на жлезата.

Странно,защото ендокриноложката, при която бях ми каза,че имам Хашимото, при положение че ТАТ ми беше 0.50, а MAT-0,10. Мерните единици са като нейните

Диагноза Автоимунен тиреоидит на Хашимото се поставя по завишени антитела т.е. стойности извън границите (а не че има някакви, аз не съм срещала човек с антитела 0), и/или по структурата на жлезата проследена на ехограф. Има хора при които антителата са в норма, но въпреки това жлезата има структурни промени и нарушения и също се поставя такава диагноза. Така, че ако при теб на ехограф се е видяло нещо заради това е, не заради антителата
Виж целия пост
# 536
Здравейте,  какво е положението при мен може,ли да кажете??
Виж целия пост
# 537
Здравейте! Някой може ли да помогне с разчитането на тези резултати? И какво мнение имате?

П.С. По принцип винаги съм била с ниско желязо, а както виждам е доста високо. Другите неща не ги разбирам.
Благодаря!



Виж целия пост
# 538
Здравейте! Някой може ли да помогне с разчитането на тези резултати? И какво мнение имате?

П.С. По принцип винаги съм била с ниско желязо, а както виждам е доста високо. Другите неща не ги разбирам.
Благодаря!




имаш доста неща завишени консултирай се с лекар
Виж целия пост
# 539
Скрит текст:
Здравейте! Някой може ли да помогне с разчитането на тези резултати? И какво мнение имате?

П.С. По принцип винаги съм била с ниско желязо, а както виждам е доста високо. Другите неща не ги разбирам.
Благодаря!




[/spoiler] имаш доста неща завишени консултирай се с лекар

Най-добре хематолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия