Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 52 610
  • 823
# 195
Не съм съгласна за експерименти без лекарства при такива състояния. Аз се доверявам на химията и медицината. Но това си е лично мое мнение.
Виж целия пост
# 196
Е, ти попита как е лекува диабет без метформин и инсулин.
Виж целия пост
# 197
Диетата, спорта и стреса са също толкова важни, колкото лекарствата. Някои хора успяват и без метформина, но ако се храниш зле или имаш стрес,трудно. Аз до време бях добре без медикаменти, но след бърнаут и силен стрес, имах влошаване.
С ИР съм.
Виж целия пост
# 198
Здравейте отново!

Днес сутринта предприех действия, а именно — изследвания в лаборатория, тъй като не е редно да се стои в невидение, а и си предизвиквам излишен стрес по този начин. Резултатите ми (на мен поне) ми изглеждат сравнително в норма при дадените референтни стойности, но ми се струва, че има какво да се желае от мен самата — повече спорт, повече внимание към храненето, те не биха навредили. Ако някой може да изкаже мнение, бих била благодарна. Според личния лекар няма място за притеснение.

Виж целия пост
# 199
Добре са, при условие, че нямаш симптоми. Премахването на бокбуците и прекаляването със сладко, са винаги препоръчителни, за редуциране на бъдещи проблеми.
Виж целия пост
# 200
Резултатите ти са перфектни. Онази стойност е била или от възпалението, или от преяждане с ВХ. Внимавай с тях, не може 4 часа след храна да имаш диабетна стойност.

Не съм съгласна за експерименти без лекарства при такива състояния. Аз се доверявам на химията и медицината. Но това си е лично мое мнение.
Това, което предлага медицината, е забавяне на инвалидността. И това не е мое мнение, а световната практика. На мен здравето ми е твърде важно, за да приема такова забатачване. Поинтересувай се какво се случва след дългогодишен прием на метформин и как болестта прогресира, ако още не си го направила.

Martyr, забравих друго да ти напиша. Тези ти резултати не казват нищо за евентуална инсулинова резистентност. Аз не харесвам ОГТТ като изследване, но на първо време можеш да провериш поне инсулина на гладно.
Виж целия пост
# 201
Здравейте! Може ли малко помощ в разчитането на тези изследвания, докато ги види ендокринолог?
Виж целия пост
# 202
С ИР си и предиабетен ГХ. Диета, спорт и ще се оправиш. Другите показатели на ЩЖ нали също ги следиш? Предвид това ТСХ, трябва.
Виж целия пост
# 203
Стойностите са почти на горна граница, но моля да не се слагат диагнози по интернет и да се плашат хората 🙂 Ендокринолог ще коментира най-добре - ако е от старата школа - ще каже, че всичко е в норма, ако е от по-младите и такива, които специално с такива случаи се занимава, ще препоръча промяна в режима, може и някоя добавка, и контрола след 6 месеца. Човек сам си “преценя” дали ще опита първо без метформин или не му се живее без тортичка, бял хляб и картофи Simple Smile
Виж целия пост
# 204
С ИР си и предиабетен ГХ. Диета, спорт и ще се оправиш. Другите показатели на ЩЖ нали също ги следиш? Предвид това ТСХ, трябва.

Благодаря за бързия отговор. Пуснахме изследвания че миналата година инсулин беше 9. Да Ви попитам колко трябва да е инсулин на гладно, при здрави хора. Най вероятно ще трябва да пия метформинов препарат.
Виж целия пост
# 205
Средно около 5. Има чудесна тема за ИР във форума! Аз се справих с ИР благодарение на нея, воля, режим и БЕЗ метформинов препарат.
Виж целия пост
# 206
Средно около 5. Има чудесна тема за ИР във форума! Аз се справих с ИР благодарение на нея, воля, режим и БЕЗ метформинов препарат.
Може ли да ми кажете коя е темата.
Виж целия пост
# 207
Диагнози не се поставят, а се коментират изследвания. Който го е страх, не пита и си живее в неведение. Може и изобщо да не се изследва, за да не се плаши. 😃
Виж целия пост
# 208
Привет на всички.

Може ли малко съдействие и насоки.

Прилага снимка  изгледвания на хормони.
Виж целия пост
# 209
Диагнози не се поставят, а се коментират изследвания. Който го е страх, не пита и си живее в неведение. Може и изобщо да не се изследва, за да не се плаши. 😃

Напротив, категорично е мнението ви в поста - “с ИР си и преддиабетен гликиран хемоглобин”. Това са ваши думи.
Останалото не го коментирам. Опитите ви да оригиналничите в женски форум на тема здраве, не ме интересува.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия