? Въпроси всякакви ? (2022 г.)

  • 577 303
  • 14 736
# 345
Възможно би било само по  служебен път - предполагам редът е близък до този с проверка на достоверността на болничен. РЗИ знаят кои лица са под карантина , но надали дават инфо на всеки поискал.
Виж целия пост
# 346
Може да е установен болен/контактен след домашен антигенен тест и да се е самокарантинирал по съвест.
Как да проверим дали някой е в карантина, защото той лъже ,че е в карантина(с което се подиграва на държавата)?
[/quote

Не е логично по съвест да не се явиш в съда, би трябвало на база истинско реално предписание да не се явяваш в съда.
Виж целия пост
# 347
Възможно би било само по  служебен път - предполагам редът е близък до този с проверка на достоверността на болничен. РЗИ знаят кои лица са под карантина , но надали дават инфо на всеки поискал.

Съвсем сериозна съм, като казвам че РЗИ не знаят.
Нас се опитаха да ни карантинират втори път, докато бяхме вече под карантина вкъщи Joy
Не обменяли информация помежду си.
С две думи трябва да уцелиш точния отдел назначил карантината.

Болничният за карантина се издава след като изтече периода.
Виж целия пост
# 348
Личният лекар? Ако става дума за съд, може да се провери при личният лекар.
От тук може да се разбере кой е, ако се знае ЕГН-то.
https://services.nhif.bg/references/gpSearch/generalPractitioner.xhtml
Излизат служебните контакти и го питате.
Виж целия пост
# 349
Добро утро. Обръщам се към вас за съвет. Купихме нов бойлер преди месец и половина. След около седмица-две започна да издава пукащ звук винаги, когато се пусне вода от мивката или тоалетната. Голямо пукане и пръщене. Идва майстор заради рекламация и махна с ръка:" Спокойни, нищо му няма. И у дома е така. Сложете едно шише отдолу и да се оттича водата. Това е от издуването вътре в бойлера поради налягането на водата."
Това е чисто нов бойлер, за Бога! Не е на 5 години, че да ми пръщи и капе. Даже през нощта, докато работи, го чувах, въпреки че никой не е ползвал вода. Какво можем да направим?
Здравей, пратих ти поста на мм по Вайбър. Каза,че не е нормално това , проблема вероятно е във възвратния клапан. Какви шишета да събират вода, какви пуканици.Да кажеш,че си говорила с водопроводчик, има проблем. Да сменят бойлера! Не в редно да е така с две думи .
Това разбрах,че е на работа .
Виж целия пост
# 350
Мираж, от собствен опит- никакви хапчета няма да помогнат при острата фаза. Поне 3 пъти годишно се схващам до степен да не мога да отида до тоалетна. Последно беше преди 5 дни. Буквално със сълзи на очи успях да се добера до лекар и да ми бият коктейл успокоителни. Отделно 2-3 нощи пия Диазепам, не за да мога да спя, а заради действието му по релаксиране на мускулите.

Откакто се помня, да речем 40 години, вкъщи винаги е имало бойлери. Където и да живея. Никога не е имало капещ бойлер. Не съм виждала такъв и по домовете на близки и приятели.
Виж целия пост
# 351
Има ли някаква наредба с която се забранява да се слагат боклуци между етажите в блок? Става въпрос за голям стар диван, появил се от някъде и пречи да се минава свободно по стълбите.
Виж целия пост
# 352
Има , свързано е с противопожарната безопастност, но го знам от обща култура.
Виж целия пост
# 353
За бойлера - идва майстор от оторизирания сервиз, да. Даже си попълни в гаранционния лист, че веднъж сме правили рекламация и всичко било наред. И у тях било така, спокойно ми вика! Да сме дренирали с маркуч и 3 литрово шише и отделно на всеки две седмици да изпускаме водата. Не знам, всеки казва, че било нормално и не е опасно. Бойлерът имал еди-колко си защити и нищо нямало да стане. Да вземем да звъним на производителя освен?
Виж целия пост
# 354
Това е най-доброто решение - да уточните каква е нормалната експлоатация. За мен е абсурдно предложението с шишето - има бойлери, които са монтирани извън мокри помещения. Тогава какво правим?
Да вземем да звъним на производителя освен?
Виж целия пост
# 355
Писах на лично. Разбира с, че това с шишето е абсурд!
Виж целия пост
# 356
Може да е установен болен/контактен след домашен антигенен тест и да се е самокарантинирал по съвест.
Как да проверим дали някой е в карантина, защото той лъже ,че е в карантина(с което се подиграва на държавата)?

Не е логично по съвест да не се явиш в съда, би трябвало на база истинско реално предписание да не се явяваш в съда.
Ако сте отсрещната страна, изискайте за следващото съдебно заседание да представи доказателства за неявяването си.
Виж целия пост
# 357
И вкъщи до момента не е имало капещ бойлер, ама последната година попаднах на два, сложени от фирмата, която произвежда бойлерите, защото реално те би трябвало и това да правят. Капе си, заради налягането, което е различно в различните квартали/ кооперации/ къщи. Не пречи да се извика майстор, просто казвам, че се оказа, че капането е нормално.
Виж целия пост
# 358
Скрит текст:
Може да е установен болен/контактен след домашен антигенен тест и да се е самокарантинирал по съвест.
Как да проверим дали някой е в карантина, защото той лъже ,че е в карантина(с което се подиграва на държавата)?
[/quote
Не е логично по съвест да не се явиш в съда, би трябвало на база истинско реално предписание да не се явяваш в съда.
с какво пък е задължен да се явява в съда?
ако има адвокат той може да го представлява.
Виж целия пост
# 359
За карантина и РЗИ :
Давали са ми информация по телефона за трето лице срещу ЕГН, 3 имена и дата на евентуално карантиниране . Касаеше се за моята леля, която пристигна лятото от ЮАР с PCR "-" , възрастна е и въобще не беше разбрала на летището дали е в карантина или не. Обясних им ситуацията и ми казаха веднага че е.
Не твърдя, че са длъжни да дават такава информация на трети лица по телефона, но ако обясните ситуацията, на мен съдействаха.
Също така трябва и да знаете кое РЗИ го е карантинирало. Може да имат свързана база данни, може и да нямат, може само в София да се обобщава информация и там да се събира от цялата страна....
Мисля че при карантиниране на влизащ в страната, те карантинира съответното РЗИ към което е граничния пункт/ летището, а не това към което си по адрес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия