Вятърничав/Hercai и нови проекти на Акън Акъньозю и Ебру Шахин: Игра на съдбата ми и Легенда №15

  • 57 488
  • 736
# 180
Здравейте!

Добре дошли в 22 епизод на Hercai. В следващите 3 серии Рейян и Миран ще преминат през трудностите на раздялата, разочарованието от лъжата и недоверието, Насух ще ''прогледне'' за безчестията на Ярен...




Остават два дни докато си задоволим любопитството с новия епизод на Destan. Пуснаха нови промо снимки за следващата серия и кратък поглед, за това какво да очакваме.





В новия епизод на „Легендa“, след неочакваната абдикация на Алпагу Хан, на трона сяда Баламир, който не пропуска възможността. Докато Улу Едже и синовете й Темур и Кая се противопоставят на това Баламир да стане хан, Аккъз идва на помощ на Алпагу, който е напуснал двореца!

Докато Батуга и Аккъз търсят начин да свалят Баламир, отравянето на Туткун вбесява Чолпан Хатун. В същото време решението на Темур Тегин да направи Туткун своя съпруга предизвиква гнева на съпругата му Мей Джин, която се възползва от това неуважение, китайският император, заедно с армията си, се настанява на границите на Небесното ханство.




Виж целия пост
# 181
Благодаря, Цвети! Hug

Horse Racing Horse Racing

Описанието е интригуващо. А снимките са просто чудни! Heart Eyes Много са хубави нашите герои и в зимни одежди и имат още по- приказен вид. Heart Eyes

Още малко и от мен.

Нашата Аккъз е заел позата "Ф" Grinning, интересно, че Батуга прави същия жест. Нали знаете, когато копираме жестовете, безсъзнателно показваме силен интерес и привличане към човека. Blush



А тази снимка е като ренесансова картина.

Виж целия пост
# 182
Здравейте!
Прекрасна нова седмица на всички!

Тези няколко серии винаги са ми били малко трудни за гледане. Явно много съм съчувствала на Рейян и Миран (и все още е така), чийто живот още от раждането им, живота им е бил изпълнен с лъжи и тайни.



-   Хазар Шадоулу не е паднал. Той каза кой го е блъснал!
-   И кой е казал?
-   Миран!
-   Какво?!
-   И ти за това ли се ядоса? А какво би направил врага? Тези Шадоулу са такива. Заради лъжите си могат да използват и децата си! Аз ти казах това. И защо сега е тази ярост?
-   Аз не бих и могъл да помисля за това, бабо! Не знаех!.. Гледайки ме право в очите, той излъга!
-   …
-   Аз не съм го блъснал! Някой тук го е блъснал, а сега мълчи от страх! Който и да е бил, да излезе тук! Открито да каже: ‘’Аз го блъснах’’!




-   Кой… Който и да го е направил, причинил го е не само на Хазар Шадоулу, но и на мен! Който и да го е направил, е сметнал, че това изпълнено с омраза сърце, не заслужава любов. Можех да взема жена си и да замина, но аз останах тук! За какво? Заради кого?! Заради вас! Заради семейството си! За да ви защитя! За да не се разруши семейството ми! Не обърнах внимание на нищо, въпреки игрите, които играхте зад гърба ми! От сутрин до вечер стоях с вас! Гледах ви в лицето! Така, сякаш нищо не се е случило! Ето! Получи ви се! Аз дойдох! Върнах се! В моя дом! В нашия дом! Сам! Успяхте!



-   …
-   Бабо, имаш отговор на всеки въпрос. Какво ще правя аз?! Какво ще правя аз?
-   … Те са такива. Тогава не можа да те раздели с жена ти. Сега си е казал, ще кажа, че Миран ме е блъснал и ще му отнема Рейян!
-   Няма да позволя на никого, да вземе Рейян от мен.



Кърчичек си намери майстора в лицето на Аккъз. Но тя е доста опасен противник, т.к. Кърчичек няма нито скрупули, нито граници.





Чудодейното цвете, което ще излекува Алпагу хан

Виж целия пост
# 183
Здравейте, девойки! Hug

Horse Racing Horse Racing
 
Пуснаха още малко снимки, но нашите основни герои ги няма в тях, та затова в знак на протест качвам само някои. Smiley

Ха сега! Що така го целят този сладур Темур?



Сигурно иска за жена Туткун, пък Чолпан нали бързо пали, направо го заплашва със стрелата. Grinning Но интересно, че помощничката и се цели в другиго, в кого ли Thinking

Ха ха, този образ просто ме пуква от смях. Grinning Да, негативен е, да- прави се на страшен, но ми е адски смешно като му гледам изцепките и физионоиите. Joy Седнал на лелеяния трон. Satisfied




Тази сцена вероятно е след като пренесоха отровената Туткун в стаята на Темур. Краката сигурно са нейните. Grinning А тези влъхви над  нея  какво ли мъдрят, освен че набиват канчето на Гюнсели.Sunglasses



И като ми ги няма главните герои, ето снимки на главните актьори, много хубави. Heart Eyes

Ебру е свежа като току що паднал януарски сняг. Blush




Едип Тепели, с тази сладка пуканка щерка си Heart Eyes



И се майтапи: „Когато снегът се оказа на брадата ми, заприличах на Селим Байрактар.” Grinning

Хайде още един принц да покажем.Wink Бурак Беркай, актьорът, който изпълнява ролята на Кая тегин- радва се на снега с приятелката си.  Blush



Като казах сняг- красивата гледка от жилището на Ебру.Nature Snowflake

Виж целия пост
# 184
Днес се навършват точно три години от първото селфи на Акън  и Ебру



Какво каза Джем преди премиерата на първия епизод - Няма значение какъв ще бъде рейтингът утре, но всички ще усетят и ще видят вашата химия



Промо снимки през няколко дни, озет, тийзъри- успешно успяват да ни забавляват, докато дойде деня за новата серия.

Пуснаха и озета за новата серия на Destan

Озет 8 серия.
Аккъз и Батуга ще заведат Алпагу Хан в Планинското ханство, за да го излекуват.
Докато Кюн Ата лекува раната си, Алпагу Хан търси изцеление за душата си.
Тъй като това лечебно пътешествие сближава Алпагу Хан и Аккъз, започва много болезнен процес на разкриване на тайни.
Баламир, възползвайки се от напускането на Алпагу от страната, превзема двореца и контролира атаката през нощта.
От друга страна, Батуга успява да обедини Планинското и Небесното ханство около обща цел, още в началото на своя път да се превърне в Двуглавия вълк. Той обаче ще трябва да направи огромна отстъпка, за да успее планът му срещу Баламир.
Докато планинските и небесните ханства се бият с Баламир с всичката си сила, истинската голяма опасност бавно наближава: Китай!

Предполагам, че Чолпан е насочила лък към Темур заради отровената Туткун.

Тронът на небесното ханство е изключително внушителен. А над него са написани 9- те закона

Виж целия пост
# 185
Здравейте, момичета 🌺
Малко и сутрешни размисли - за да са и  споделени!

Цвети 🌹 за преговора.....Невероятен момент за изпитване на чувствата на Миран и Рейян! Те, през какви ли не препятствия не преминаха. Аз, си " позволявам"  от време на време и избързвам с преговора..   От 3 дни бърша пак сълзи ...от 48....стигнала съм и пак, до 60 епизод.  Наистина , първи сезон беше за утвърждаването на любовта на Миран и Рейян, но ....изобщо няма слаба серия.


.............
За Легендата..
Момичета, наистина сериалът си е превъзходен, от към герои, история,  актьори, но наистина мен не ме заинтригуват действия от преди няколко века.  
Гледах първите 3 серии, изключително, заради Ебру. Еми, страхотно се справя момичето ни! Борбено и всеотдайно на.....идеята. Явно ще дойде, тя всъщност вече е и заложена идеята на любовта. Радвам се, че има момичета, които следят сериала с такъв ентусиазъм....от тях се информирам за последващите действия в сериала.

oncee извинявай - сега отговарям на питането ти  - няма, проблем, мила за обръщението ти към мен.....всякак съм За!👍

.............

За Съдбата. .....  тривиален сериал, по които аз си падам....... Харесва  ми сюжетната линия...
За Джамал - невероятен образ. Може да се разсъждава върху него с дни...
Доброто в него - не мога по никакъв начин, да отрека, че той в думите си към дъщеря си и в двата разговора с нея, и с думите си към Асие е безпределно точен и искрен... . Той, както и каза на Асие по време на танца, "Аз още треперя, когато те държа".....
По всичко си личи, че той си ги обича много, както и малкият си син Ахмет!
Ноооо, към Хелин е неглежиран....Проявява някакъв добре сдържан такт...Но, докога ли...Явно, докато се разкрият и подробности..
Много ми се искаше той първи да разкрие историята, на явно ще ни държат в напрежение....каква позиция ще заеме  при разкритията.. Явно и този ДНК тест ще си каже думата..
Не, мога да отрека превъзходната игра на "Нергис"...Момичето е все още малко, но прави изключителна роля.
Не съм съгласна, че майка й е виновна за нейното състояние. Тя, първо е тинейджърка, попаднала в една ситуация, която я изкарва извън границите на нормалното. Естествено, тя пази толкова добри  спомени за татко си от тяхното съжителство и иска неистово, те да се върнат с пълна сила към тях...
Аах, Джамал - топката е в твоите ръце!

Иначе Акън си ми е топ, засега...
Вчера ми попадна една снимка в една от групите за Акън....снимката, беше на Акън с баща му. Но, впечатляващ  беше надписа от фенката, която я е пострада-   "Акън и свекър ми".....смях се с глас.

Вече е настъпило утрото...


Свеж и добър да Ви е денят момичета!


Извинявам се и за чаршафът.....ама, като те напират и мисли и размисли.....😉😅 Имам и още за писане, де....😅
Виж целия пост
# 186
Ахмет да не излезе, че не е негово дете. Тази Хелен малко я познаваме.
Виж целия пост
# 187
Ахмет да не излезе, че не е негово дете. Тази Хелен малко я познаваме.

Имаше и такива догадки във времето назад....явно, ще трябва да потърпим  за да се и уверим....дали е така. И аз имам отдавна съмнения, ама   ..сериална му работа....търпение...😀
Виж целия пост
# 188
Еми не мога да го захаресам Джамал и това си е. 😁 Хем го играе същия актьор(харесвам Миран), но тук ме дразни. Защо продължава да дава напразни надежди на Нергис? Хем иска да е с Асие, хем пък и съпруг на Хелин...ами не става!

Поведението на Нергис спрямо Махир също не ми харесва, но я разбирам. Тя иска родителите й да се съберат и вижда него и Хелин като пречка.
Виж целия пост
# 189
Horse Racing Horse Racing

8 серия на Легендата ще я дочакам на разбираем език, пробвах да гледам онлайн с руската озвучка, но не ми се получи. Разбрах основното отново от Туитър и колажи в нета.

Излекуваха Алпагу, той беше на нещо като курорт в планината.Grinning  Отношенията им с Аккъз се развиват положително, ханът вече започва  да харесва това бойно момиче.
Тя даже го тренира.




Аккъз и Батуга са много мили, имаха много хубави моменти. Two Hearts Обаче безоблачното им време ще  е кратко...



Темур избяга с Туткун.



Баламир беше почти взел трона, но на финала Алпагу се яви като змей и му го отне.  

За съжаление Кърчичек разбра, че Батуга си е с разума и иска да се жени за него. Той прие заради държавата. И се явиха на финала тримцата. Flushed




Ето го и трейлър 1 за 9 серия на Легендата.



И с руски субтитри:

https://vk.com/video-46308288_456248183

Лека нощ и хубав нов ден! Hug Nature Fireworks Nature Sunny
Виж целия пост
# 190
Онче, аз също не мога да го гледам с руската озвучка, но от онлайн гледането долу- горе схващам, ще допълня и аз каквото съм разбрала...

Гюнсели отиде при Улу Едже, Темур и Кая, и им каза, че тя е отровила Туткун. Всички хукнаха към конюшнята, Мей Джин като най- веща в отровите само от миризмата на чесалото разбра каква е, а и имаше и противоотрова. Но тъй като турките много обичали да се пазарят, че и тя искала сделка, за да излекува Туткун. Иска Кая да се ожени за Туткун, и да се откаже от престола и Темур да стане следващия хан. Ако Темур не седне на трона Китай ще ги нападне. И каза на Гюнсели, че Кая не иска Туткун, а Аккъз.
Темур предложи живота си на Чолпан ако Туткун умре.

Любовта на Темур към Мей Джин.


Алпагу хан поиска прошка на Аккъз за това, че е убил баща й. Аккъз спечели възхищението и уважението на Алпагу.. Тя го накара да се бори с Баламир, и да не оставя страната сиротна, както е направил с нея и Батуга. Той я моли да го тренира


Този древен музикален инструмент, на който свири Алпагу на гроба на Тълсъм все още се използва като ритуал в някои култури. Нарича се ''еврейска арфа'' или ''варга''. /нагласила съм и по- подробен материал за него, но утре ще го кача/




След като Улу Едже не успя да се справи с узурпатора Баламир и всички неприятности надвиснали на главите им тя отиде в лагера на Алпагу и му заяви, че на следващия ден ще има Кулуртай (май така се казваше) или за по лесно съвет на старейшините, за да дадат престола на Баламир, Мей Джин ги е заплашила с война ако Темур не стане хан и за капак Темур избягал с Туткун, а Китайците са на прага им. И каза, че те двамата с Аккъз трябва да измислят какво да се направи.

Накрая Кърчичек предаде баща си. Баща й уби любимия й и тя нямаше вече какво да губи, и се насочи  към трона. Разбра че Батуга е наред и тя според техните обичаи направи пазарлък. Батуга да се ожени за нея. /Слагам снимката на Онче, че не ми се прави друга/


За първи път гледам сериал, в който реално няма интриги, а всичко е открито, всички фигури са на дъската, зависи само и единствено как ще се преместят, за да се променят събитията.
Виж целия пост
# 191
Horse Racing Horse Racing

Цвети, много благодря за подробното обяснение и гифовете за 8 серия на Легендата! Hug
Аз все още се удържам да гледам онлайн. Иска ми се да разбирам повече. Когато гледах онлайн "Ти си моята Родина", в две от руските групи правеха много удобен специално за мен превод Blush - в коментари под поста за онлайн гледане. Така човек хем гледа, хем спокойно може да прочете, че и да провери някои дума. Grinning

Много ми хареса това твое наблюдение- "За първи път гледам сериал, в който реално няма интриги, а всичко е открито, всички фигури са на дъската, зависи само и единствено как ще се преместят, за да се променят събитията." Hands Clap Наистина!
Да, пазарят се, но го правят открито.
Ох, така се спазариха и за женитбата на Батуга и змийчето Кърчичек. Тя ще си настоява, вече разбра, че има шанс за власт.  А миличката Аккъз нали не е свикнала нито да изпитва такива чувства, нито да ги изразява, засега само страда и както ти казваш- открито го показва пред Батуга.Broken Heart

"Ти нали каза, че нма да се ожениш за Кърчичек, нали каза! Broken Heart



И тяя като бъдещия девер Темур е готова да се изправи срещу Китай, обаче на Батуга му се наложи да постъпи държавнически. Worried

Рейтингът ни зарадва, има повишение във всички категории. Hands Clap Само така, че скъпите сериали искат и висок рейтинг.

Виж целия пост
# 192
Здравейте!

Миран отиде в болницата да потърси сметка от Хазар за лъжата. Хазар така го оклевети, че Миран каквото и да прави не може да докаже, че не е виновен.




Този древен музикален инструмент може да се намери в културата на много народи по света под различни имена. Името "еврейска арфа" идва от древната славянска дума "варга", което означава "уста".
Смята се, че еврейската арфа произхожда от разбито от мълния дърво, което звучи на вятъра.
Арфата на евреите изглежда много проста. Той донякъде прилича на ключ с език, но въпреки очевидната си простота, майсторите на еврейската арфа могат дори да предават звуците на дивата природа и човешката реч.
Класическата еврейска арфа е направена от дърво, кост
Звукът му е гласът на сърцето, който отваря вратата към някои други, непознати светове.
За народите на Север еврейската арфа е била и основният шамански инструмент.



Много ми хареса тази гифка. Избягалите Туткун и Темур волни и свободни като птици...


Видях, че са пуснали руските субтитри на епизод 8 и сега сядам да се насладя, докато излязат БГ буквичките. Ако не друго поне ще разбера всички диалози...
Виж целия пост
# 193



Втори трейлър за епизод 6 на "Игра на съдбата ми".

Интересни моменти ни очакват с този красавец и героя му 😀



А тези двамата са ми на сърце и всяка възможност да споделя снимки с тях е радост за мен 💖💖



Виж целия пост
# 194
Здравейте!
Позитивен ден и здраве за всички!
🌺


Цвети 🌹за преговора. Наистина, моментът си е доста сюблимен в отношенията между Рейян и Миран. Объркването в чувствата им от лъжата на Хазар си беше разбиващо. Блестяща игра на Акън - след изричане на лъжата....

За Легендата - oncee , Цвети много хубави преразкази и анализи правите на сериите. Чета Ви с интерес ....може, като се понатрупат още някоя и друга серия - да ги изгледам наведнъж....
Цвети - благодаря за пояснението за "еврейската арфа". Не знаех, че има и такъв инструмент.

..................
За Съдбата - .....Оох, този Джамал....
Интересно завърши 5 епизод. Не очаквах Нергис в избухването си, да изкаже истината / тя, просто я изкрещя/, че Този не й е баща. Тук Захидето....изтърва момента да разбере първа 😅.  Тръпна в очакване, да видя Гюлсюм с кого ще го сподели. Най-вероятно с мъжа си, но след това????
Неджми, явно на първо време няма да издаде Асие и децата, но със сигурност ще ги изнудва, за да се добере до дъщерята на Раджи и Захиде....там, той надуши източник на пари....Когато, разглеждаше в Интернет фамилията  Демирхан, му се наби на погледа младото момиче.
Джамал и Асие, продължават да се следят с погледи навсякъде и по всяко време....Особено той  - на масата, когато се хранят, в градината, по стълбите  - очите му я следват навсякъде. Тя, също, но се оглежда и страхливо да не ги забележи някой. На вечерята в края на серията,  непрекъснато гледаше крадешком, как той танцува с Хелен. Джамал, доста си се върти покрай Асие и е чудно, че Захиде не е забелязала това?? 😂
Наистина, Джамал й е причинил огромна болка, но тя продължава да си го обича, колкото и да го пази дълбоко в себе си. Нооо, наистина да се съберат отново на този етап е немислимо. Асие, затова иска да втълпи на дъщеря си невъзможността, че баща й ще се върне при тях, за да не страда, момичето....но, детето си го обича - татко й е.
Къде ще ги заведе и с какви пари ще ги издържа след, като се разкрие истината?  
Махир - идеален мъж. Той, какво ли не прави за тримата.....хлътна, влюби се...  но, насила обич и още повече любов не се получава.
Много интересно и поради, каква причина ще се правят тези ДНК тестове и не можах да разбера, дядото когато чете тестовете и споменава имената на Нергис и Уур - с какво точно фамилно име ги назовава. Там, Асие силно изненадана, рязко се обръща.
Да, доста интересна серия ни чака.....

Bune ?




.................



Някаква класация - от 17 до 25.01.2022
Нашето момче значително е изпреварило няколко силни имена от турските дизита....


................
И не може без Реймирчетата...




Една моя любима... зад кадър


Малко настроение...
https://www.facebook.com/groups/945452019221187/permalink/1411027965996921/

.............
Искам да Благодаря на всички, които качвате линкове от преведени серии и на двата сериала, трейлъри, снимки и информация.
Специални Благодарности и на всички, които превеждат, за да стигнат до нас любимите ни сериали на наш си език
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия