Чакам с нетърпение вече да усетя малкото човече! - Термин Юли 2022 - 2

  • 47 151
  • 752
# 405
Момичета, казахте ли "официално" на човешки ресурси, че сте бременни? Аз говорих с моя мендижър, но в тази обстановка  мисля да не  ходя до офиса и се чудя да им драсна ли един имейл.
Виж целия пост
# 406
Момичета, казахте ли "официално" на човешки ресурси, че сте бременни? Аз говорих с моя мендижър, но в тази обстановка не мисля да не  ходя до офиса и се чудя да им драсна ли един имейл.
Е, аз миналата седмица реших да отида на работа и тази седмица съм в болничен, защото имаше болни колеги и явно въпреки маската, бацилите достигнаха до мен... По-добре си остани вкъщи ☺️ Аз все още не съм съобщила официално в офиса.
Виж целия пост
# 407
Информирах ги още 6-7 седмица и поисках хоум офис оттогава. Не съм имала проблеми. Ходя 1-2 пъти в месеца да си оправя и разпиша мои служебни документи.
Виж целия пост
# 408
Малко мие странно превантивно да се слагат глобули. Важното е да му имаш доверие на доктора, но хубаво и да чуеш второ мнение. Защото съм забелязала, че се допълват един вижда едно, другия друго.
Аз съм от Варна.
Виж целия пост
# 409
Момичета, казахте ли "официално" на човешки ресурси, че сте бременни? Аз говорих с моя мендижър, но в тази обстановка не мисля да не  ходя до офиса и се чудя да им драсна ли един имейл.
Е, аз миналата седмица реших да отида на работа и тази седмица съм в болничен, защото имаше болни колеги и явно въпреки маската, бацилите достигнаха до мен... По-добре си остани вкъщи ☺️ Аз все още не съм съобщила официално в офиса.


 От 2 години съм  home office,  но не мога да забравя тази хубава част на офисното съжителство, в което всеки тарикат решава да спести от болничен и да  киха и кашля на колегите си ей така за щастие. Пък дали са  бременни, с хронични забоявания, с малки деца, на кой му пука, важното е да не се минат с тея 20-30% от заплатата RageRage
Виж целия пост
# 410
Към мамите приемали естрофем през бременността. За какво точно ви беше изписан, понеже аз вече малко се обърках за какво точно се приема Simple Smile
Виж целия пост
# 411
Аз съм частник и няма на кого да кажа, освен на счетоводителите де. Но за тях ще е неприятна изненада и затова ще изчакам още малко.

На моменти мисля, че усещам дребосъчето, но още не съм сигурна. Предния път започнах да го усещам от 15 седмица, но някак тогава бях сигурна, а сега си мисля, че може и друго да е. На тези за първо дете да видите по нататък като почнат да хълцат бебетата колко е странно. Първите пъти доста майки се шашкат и бягат за извънредни прегледи.
Виж целия пост
# 412
Към мамите приемали естрофем през бременността. За какво точно ви беше изписан, понеже аз вече малко се обърках за какво точно се приема Simple Smile

Естрофемът / хормон естроген/ изглажда лигавицата на матката и освен това и помага да нараства, така че ембрионът да се закрепи, обикновено при ин витро се прилага  преди и след трансфер.
Виж целия пост
# 413
И аз усещам нещо още от Коледа. Тогава бях в 10г.с. и знам, че е невъзможно да е бебето. Но си усещам нещо като бълбукане, все едно минава тръпка през корема ми. Буквално като ритник. Имам 2 деца и знам какво е усещането. Само че сега е прекалено рано за ритници и наистина ми е много интересно какво беше това. Поне 7-8 пъти го усещам от тогава до сега. Ще питам лекаря, странно е. С предна плацента съм, така че още по-късно би трябвало да усетя движенията.
Виж целия пост
# 414
Газове Wink))) Усещате преминаването на газовете в червата. Аз също по едно време миналата седмица реших, че е бебето, но АГ ми каза -невъзможно , чак 14 седмица. Та наистина после спряха тези неща. Сега си чакам бебчо , нямам търпение Simple Smile с Първата бременност много късно го усетих, чак 20та седмица почти май беше. После навакса с яки ритници и така до ден днешен. 😅
Виж целия пост
# 415
Здравейте, милинки! Heart

Ще ме добавите  ли във вашата прекрасна тема? Heart EyesStuck Out Tongue Winking Eye


Термина ми е на 13.07, вчера бях на позакъсняла първа ФМ, резултата от БХС е обезпокоителен, ще правя амниоцентеза задължително! 1:77 ми е за Даун... Взех си направление и ще ходя в Хирургиите на Пещерско.. На почти 39г съм и явно от това е високият риск, поне така ми обясниха.. Аз започнах от понеделник с болничните, до края ще съм така, няма да се връщам... Качила съм 10кг от воле от началото на М. Ноември, имам адски косопад и напукани устни..

На ЖК съм във ВМИ Пловдив, дават ми направления, болнични, нищо не е отказано, няма и хора може би заради Ковид или, че всички мацки са по частните клиники..
Виж целия пост
# 416
Teddynm добре дошла, дано всичко е наред.

Аз говорих с моята пряка ръководителка само и естествено помолих да хоум офис, нямаше никакъв проблем. Но докато се наканя да си прибира нещата (беше началото на годината, а и показвах на колежките някой неща, все го отлагах) те сами ни пратиха по домовете, заради нарастващата заболеваемост. Голяма фирма сме и който има възможност, задължително минава на хоум офис.

Но всеки си знае работното място, дали няма да го прецакат или не. Официално до ЧР нищо не съм пращал. Ние в по-голямата си част сме женска администрация и винаги има някоя майчинство, да не казвам какъв филм беше с дистанционното обучение на учениците.
Виж целия пост
# 417
Здравейте, милинки! Heart

Ще ме добавите  ли във вашата прекрасна тема? Heart EyesStuck Out Tongue Winking Eye


Термина ми е на 13.07, вчера бях на позакъсняла първа ФМ, резултата от БХС е обезпокоителен, ще правя амниоцентеза задължително! 1:77 ми е за Даун... Взех си направление и ще ходя в Хирургиите на Пещерско.. На почти 39г съм и явно от това е високият риск, поне така ми обясниха.. Аз започнах от понеделник с болничните, до края ще съм така, няма да се връщам... Качила съм 10кг от воле от началото на М. Ноември, имам адски косопад и напукани устни..

На ЖК съм във ВМИ Пловдив, дават ми направления, болнични, нищо не е отказано, няма и хора може би заради Ковид или, че всички мацки са по частните клиники..

Много съжалявам за резултата. Но вярвам, че всичко ще е наред! 🤗
Амниоцентеза е доста рискована за плода. Защо първа не си пуснете пренатален тест само за Даун , струва около 600 лв. И ако се наложи тогава. Чувала съм , че тези БХС много често дават грешни резултати , те са на база статистика.
Стискам палци всичко да е наред! 🤗
Виж целия пост
# 418
Здравейте, милинки! Heart

Ще ме добавите  ли във вашата прекрасна тема? Heart EyesStuck Out Tongue Winking Eye


Термина ми е на 13.07, вчера бях на позакъсняла първа ФМ, резултата от БХС е обезпокоителен, ще правя амниоцентеза задължително! 1:77 ми е за Даун... Взех си направление и ще ходя в Хирургиите на Пещерско.. На почти 39г съм и явно от това е високият риск, поне така ми обясниха.. Аз започнах от понеделник с болничните, до края ще съм така, няма да се връщам... Качила съм 10кг от воле от началото на М. Ноември, имам адски косопад и напукани устни..

На ЖК съм във ВМИ Пловдив, дават ми направления, болнични, нищо не е отказано, няма и хора може би заради Ковид или, че всички мацки са по частните клиники..
Здравей, и моя термин е на 13.07.  Аз съм на 37 също ми излезе лош резултат, само че за синдром на Едуардс. Стискам ти палци всичко да е наред. Още чакам пренаталният тест да излезе  и вече откачам. Толкова бавно минава времето когато си под напрежение.
Виж целия пост
# 419
Има ли маминки, които са правили или ще правят амнио?
Аз вече съм се настроила така или иначе..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия