Студенти в UK - 15

  • 90 732
  • 765
# 210
Ох, това е много неприятно, не сме имали такъв проблем, дано и да нямаме!
 Ако човекът, който взема продукти, няма пари, може университетът да помогне. В Съри мисля че отпускаха и финансова помощ, и помощ във вид на продукти.
В общежитията имат ментори, на които може да се сподели този проблем, те нали затова минават и разговарят с всеки студент.
Дано намерите разрешение!
Виж целия пост
# 211
Напротив, смятам, че има достатъчно пари за храна щом има за техника и глупости дето един студент по принцип не си купува.Фризера му е пълен, но авантата за него е приоритет.  Странен е и пести от необходимото. А и няма изглежда никакъв начин да се променят нещата с договора за наем. Общежитието е частно. Не виждам разрешение и това ме тревожи  много честно казано.
Виж целия пост
# 212
Кутия, която се заключва или реципрочни действия след като фризерът му е пълен.
Виж целия пост
# 213
Едно друго питаме за храна. Дъщеря ми ще пътува с голям куфар, и ще има място, а аз съм тотслно разочарована от зеленчуците в Шотландия искам да напълня куфара със домашна лютика. Стъклени буркани. Ще има ли проблем с митница. Искам и един буркан мед да сложа. Ще опаковам всичко надлежно. Но 20 кг зимнина без бандероли...Не съм проверявала дали е разрешено.
Виж целия пост
# 214
2019г. нямаше проблеми. Носил е лютеница и мед. С Райън Еър. Сега сме вече друг свят, но може да пробвате. Ако не мине ще си приберете зимнината обратно.
Виж целия пост
# 215
В големия куфар, който чекира, сина ми всеки път си носи домашна лютеница. Пътува с България ер. Последно през април  си пътува за Англия. Нямаше проблем.
Виж целия пост
# 216
С какво ги увивате бурканите, за да не стане проблем и да се счупят и разтекат? Че при товаренето на багажа, много не се церемонят с куфарите.
Виж целия пост
# 217
Inspirations, пробвайте с кутии за храна. Дъщеря ми така прибира всичко в хладилника- не се разваля храната от разлетите млека и др. напитки на съквартирантите; не поемат миризмите от хладилника; не съблазняват съквартирантите да си вземат от храната, след като не виждат къде какво има. Прибира всичко- дори и масло, готова храна и т.н.
Виж целия пост
# 218
Inspirations, пробвайте с кутии за храна. Дъщеря ми така прибира всичко в хладилника- не се разваля храната от разлетите млека и др. напитки на съквартирантите; не поемат миризмите от хладилника; не съблазняват съквартирантите да си вземат от храната, след като не виждат къде какво има. Прибира всичко- дори и масло, готова храна и т.н.
   Благодаря!Прибира в кутии всичко, така правим и в къщи, но нещата от фризера, олио и др.  Дано някак се наместят нещата, притеснено ми е.Смятам, че след като синът ми е казал, че e забелязал тези неща и не е съгласен  един нормален човек няма да повтаря.
Виж целия пост
# 219
Напротив, смятам, че има достатъчно пари за храна щом има за техника и глупости дето един студент по принцип не си купува.Фризера му е пълен, но авантата за него е приоритет.  Странен е и пести от необходимото. А и няма изглежда никакъв начин да се променят нещата с договора за наем. Общежитието е частно. Не виждам разрешение и това ме тревожи  много честно казано.
Според мен, писмени жалби до припадък. Да пише, че търпи финансови загуби и нематериални щети - емоционални, че въпреки договора, общежитието не взема мерки, ляга си гладен, защото храната е изядена и т.н.
Трябва да има и конкретни искания - да ги разместят или да сложат отделен хладилник с ключ. Или ако не вземат мерки, да му изплащат открадните продукти.
Трябва да има конкретика - кога, какво е взето. Например, прави си бланка и само сменя дата и какво му е взето.
До 3-та жалба може и да го игнорират, след това ще направят нещо.
Виж целия пост
# 220
Само от вашата храна ли взема? Защото, ако е от всички, жалбата, за която гоеори biborana, може да е обща и така ще обърнат по-голямо внимание
Виж целия пост
# 221
::
С какво ги увивате бурканите, за да не стане проблем и да се счупят и разтекат? Че при товаренето на багажа, много не се церемонят с куфарите.
Най-редовно в чекиран багаж дъщеря ми пренася мед, домашни сладка и т.н. В куфара винаги  основно е маратонки, боти ... всички се запълват с бурканчета Laughing
Една есен високите ботуши бяха пълни с домашните ябълки от дядо, които не дели с никого Smile
Виж целия пост
# 222
Само от вашата храна ли взема? Защото, ако е от всички, жалбата, за която гоеори biborana, може да е обща и така ще обърнат по-голямо внимание

  В крайна сметка платил взетото и от фризера. Дано не се повтарят такива неща, защото е неприятно.
Виж целия пост
# 223
ВЪПРОС: дъщеря ми следва в Германия. НЗОК картата й изтича края на септември, но тя ще е тук само за 2 седмици в нач на септември. Как да я поднови? Моля да ми пишат тези от вас, които са сигурни как се процедира в такива случаи.
Виж целия пост
# 224
Отидете в Здравната каса в нааселеното място, където живеете или в клон, където издават/ подновяват карти/ в Бургас подновяват в клонове на ДСК/ и попълнете формуляр. И без това не става веднага, чака се. След като издадат новата, можете да я вземете и вие, родителите. Ще й продиктувате номера, когато излезе , то той е важен. После, когато се връща в бг, ще си вземе и пластиката. Но звънете на тел на НЗОК, те ще кажат кои са клоновете в населеното Ви място.
Вижте, имат и онлайн консултация
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия