Студенти в UK - 15

  • 90 732
  • 765
# 600
Здравейте!
На въпроса на stella1977- разбирам, че ако дойдете в Англия, ще финансирате самостоятелно обучението- значи може да работи. Когато student finance отпуска кредит, ограничава часовете за работа. Зависи от избрания предмет, по време на магистратурата имат свободно време. Самите университети също предлагат почасова работа- помощ по време на лабораторните упражнения напр.за компютърни науки- макс. 1 студент може да бъде нает по два предмета да помага, заплащането сега е £12.80 на час. Може да помагат в библиотеката- подреждат по рафтовете върнатите книги; има магазин за пакетирани храни в унито; може да участват в дните на отворени врати- около £80 е заплащането на ден. И още много други към самите университети. Естествено могат да намерят и другаде работа, ако желаят.
За добрите университети: по дадена дисциплина долу/горе учат сходни неща във всички университети. Хубаво е да обърнете внимание дали дадената дисциплина е акредитирана - под името лидера на курса е изписано, ако има акредитация, името на организацията, която я дава.
Таксите по предмети в зависимост от унито варират, това също може да Ви насочи към определен университет.
В някои университети предлагат общежитие , гарантирано настаняване за магистратурата / университетът на дъщеря ми - University of Surrey- предлага такова настаняване/. Това за някои градове е много, много, много важно! Намирането на квартира, евентуално щом идвате за 1-ви път може би ще искат гарант за плащането или няколко наема накуп… цените на наемите не са малки.
Можете да намерите класации на университетите в UK по предмети, но има много съпътстващи фактори и не мисля, че класацията в една таблица е най-важното нещо.
Пожелавам ви успех 🍀
Виж целия пост
# 601
Много изчерпателен пост!
Само да уточня по питането-Магистър в областта на софтуерното инженерство и компютърните науки ,считам че извън осигуреното финансиране ,касаещо само таксата в унито,осигурено от Студенти финанс,времето за работа е ограничено.В този смисъл самоиздръжка е непосилна.
Успех и от мен.
Виж целия пост
# 602
Student finance не е ли само за студенти с уседналост?
Виж целия пост
# 603
Не,но таксите са различни според статута.
Виж целия пост
# 604
Пропуснала съм част от въпросите на stella1977 😊.
Дали е труден приемът?- не мисля, трябва кандидатът да отговаря на изискванията на университета- по предмети и за владеене на английски език на съответното ниво.
Какво предимство дава магистратурата за софтуерно инженерство и компютърни науки? Дъщеря ми завърши бакалавър компютърни науки. Една година работи във фирма за киберсигурност - софтуерен инженер . Реши да направи магистратура Information security и все още учи, затова не мога да кажа точно какво е предимството на магистратурата. Но покажеш ли знания- фирмите правят предложения и ги наемат на работа. Без връзки и ходатайства. Дори фирмата на дъщеря ми предлагаше спонсорство за магистратура.
Виж целия пост
# 605
Скрит текст:
Здравейте!
На въпроса на stella1977- разбирам, че ако дойдете в Англия, ще финансирате самостоятелно обучението- значи може да работи. Когато student finance отпуска кредит, ограничава часовете за работа. Зависи от избрания предмет, по време на магистратурата имат свободно време. Самите университети също предлагат почасова работа- помощ по време на лабораторните упражнения напр.за компютърни науки- макс. 1 студент може да бъде нает по два предмета да помага, заплащането сега е £12.80 на час. Може да помагат в библиотеката- подреждат по рафтовете върнатите книги; има магазин за пакетирани храни в унито; може да участват в дните на отворени врати- около £80 е заплащането на ден. И още много други към самите университети. Естествено могат да намерят и другаде работа, ако желаят.
За добрите университети: по дадена дисциплина долу/горе учат сходни неща във всички университети. Хубаво е да обърнете внимание дали дадената дисциплина е акредитирана - под името лидера на курса е изписано, ако има акредитация, името на организацията, която я дава.
Таксите по предмети в зависимост от унито варират, това също може да Ви насочи към определен университет.
В някои университети предлагат общежитие , гарантирано настаняване за магистратурата / университетът на дъщеря ми - University of Surrey- предлага такова настаняване/.
Скрит текст:
Това за някои градове е много, много, много важно! Намирането на квартира, евентуално щом идвате за 1-ви път може би ще искат гарант за плащането или няколко наема накуп… цените на наемите не са малки.
Можете да намерите класации на университетите в UK по предмети, но има много съпътстващи фактори и не мисля, че класацията в една таблица е най-важното нещо.
Пожелавам ви успех 🍀

извинявам се за хвърлянето в темата, но ми стана интересно.
настаняването е гарантирано само за магистърската степен ли?
как сте решили проблема по време на бакалавърската?
намирането на квартира в по-малките градове сигурно е трудно.
Виж целия пост
# 606
За бакалавър и магистър ,за убитата които аз съм проучвала,са гарантирани общежития за първа година бакалавър и магистър.
Нищо не с трудно,само да има желание и средства.Заради последното съм категорична ,че самоиздръжка не става за дискутираната по горе магистратура.
Виж целия пост
# 607
Гарантирано настаняване за бакалавър, но и за магистър първа година в някои университети.
Удобно е, защото наемите са почти двойни в споделени къщи. В унито има почистване на общите части, на кухнята, изхвърлят боклука от кухнята- в къщите няма такава услуга.
За самоиздържането - изцяло заплащане на наем и месечни разходи с почасова работа е невъзможно или много трудно.
st.Dobri, най-трудно с квартирите е в Лондон. Трудно е в населените места, в които университетите не предлагат настаняване. Но вече има частни студентски общежития, което е все пак добър вариант- да бъдеш сред млади хора, поддръжка общи части , охрана.
Виж целия пост
# 608
Не,но таксите са различни според статута.
След Брекзит не отпадна ли възможността за студентско финансиране на студенти без статут? Дават ли кредити?
Виж целия пост
# 609
благодаря, ненова.
погледнах https://www.surrey.ac.uk/undergraduate Simple Smile май има точно каквото търси детето.
пуснах му го да си го проучва.

Виж целия пост
# 610
Какви са ограниченията на пребиваващите с виза?

За магистратурата - не търси и няма да започне такава веднага след дипломирането. Ще започне работа и на даден момент ще прецени какво точно и защо ще и е полезно.
Беше ми споменала за вариант направо степен докторантура, неин колега във фирмата където работеше караше такава, с тяхно финансиране.
Същата фирма и финансира двата изпита  за квалификация CFA IMC .
Та варианти съществуват разни.
Виж целия пост
# 611
Десетина приятели на дъщеря ми, завършиха бакалавър - компютърни науки в Англия и започнаха веднага работа. Не мислят да записват магистратура на този етап, защото са заети в работата и няма как да я съчетаят с друго. Всяка година им вдигат с 15-20% заплатата и това ги стимулира да работят, вместо да продължат с обучение. Вече трета година отлагат и продължават да се развиват професионално.  Добре е да имаш и магистратура, но те са по- тясно специализирани и е важно с какво точно искаш да продължиш.
Виж целия пост
# 612
st.Dobri, когато разглеждате специалностите, обърнете внимание, че може да изберете при някои BSc/ MEng, т.е. да завърши бакалавър или магистър. Това е променено в унито от 1-2 години. Напр. за computer science
https://www.surrey.ac.uk/undergraduate/computer-science

Някои специалности / ще дам пример отново с computer Science/ може да се запише програма с Placement year, т.е.2 години учат, 3-та година е платен стаж във фирма, която ако хареса кандидата му прави предложение за постоянна работа след завършване на бакалавър, 4-та година- дипломни работи. Ако студентът не си намери фирма за стаж, веднага го прехвърлят 3-та година и завършва. За годината на стаж към унито се плаща такса £1800 беше. През тази година от унито има наблюдаващ стажа преподавател; има периодични срещи между преподавател, студент и представител на фирмата; накрая се прави някакъв проект за стажа.
Виж целия пост
# 613
Благодаря за насоките.
BSc/ MEng видях и ги разгадах Simple Smile Simple Smile видях и foundation year, предполагам е заради езика, ако студентът идва от друга държава.
всичко изглежда много интересно, остава и детето да го хареса. Simple Smile
Виж целия пост
# 614
Код, би ли споделил каква магистратура избра синът Ви?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия