Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 54 571
  • 743
# 300
Bugi, началото на 38г.с. си е съвсем добре за раждане. Някои бебчета се раждат и в 36, 37 г.с. и всичко им е наред. Щом АГ казва, че и теглото на бебето ще е добре мисля, че няма да има риск за него.
Във Варна има лекари (двама мисля), които много подкрепят vbac - vaginal birth after c-section, но щом ситуацията не позволява, вземете решението, което е най-добро за теб и бебчето. Важното е да сте здрави и спокойни, пък начинът на раждане остава много назад..
Виж целия пост
# 301
И аз вчера гледах кремовете против подсичане. Понеже има доста препоръки от майки за Бепантен и Судокрем и се чудех кой от двата да взема. И на двата пише крем против подсичане. Защо купувате и двата? Или има различни видове на кремовете против подсичане и за вече подсечено дупе?
Виж целия пост
# 302
И аз вчера гледах кремовете против подсичане. Понеже има доста препоръки от майки за Бепантен и Судокрем и се чудех кой от двата да взема. И на двата пише крем против подсичане. Защо купувате и двата? Или има различни видове на кремовете против подсичане и за вече подсечено дупе?

На мен лично судокрем не ми харесва, и той е само за подсечене дупе. И с първото дете и сега също ще си използвам галафарм. При всяка смяна на пелена се маже, той е мазничък, с ланолин и витамини и няма цинков оксид в него. Предвид, че гърдите при разраняване ги мажем с ланолин, това съм избрала и за дупето на детето. С баткото никога не сме имали проблеми, никога не е имал даже и зачервено дупе. Препоръчвам го това кремче, страхотно е 🙂
Виж целия пост
# 303
Честито бебче на Klow! Да ви е жива и здрава Оливия и много да ви радва!

Аз си взех направлението за хоспитализация днес и започваме финалното броене. 3кг е бебка и се е наместила добре. Плацентата вече не е под главата и макар че е ниска, може и да ми се получи естествено. Шийката е омекнала, готви се. И желязото съм оправила - изобщо доволна съм.
Стискам палци на всички да ни се получи както сме си го представяли!
Виж целия пост
# 304
А преди влизане за раждане, правят ли се последни изследвания или директно в болницата се правят?
Виж целия пост
# 305
И с първото дете и сега също ще си използвам галафарм. При всяка смяна на пелена се маже, той е мазничък, с ланолин и витамини и няма цинков оксид в него. Предвид, че гърдите при разраняване ги мажем с ланолин, това съм избрала и за дупето на детето.
Този Галафарм обаче има парафин и парфюм ☹️
Виж целия пост
# 306
Аз ще си взема правено кремче с ланолин Simple Smile правят го в аптека близо до паметника Левски. Не ми е съвсем удобно като място, но покрай баткото пробвахме 3-4 крема и този му понесе. План б е Бепантен, мисля също съдържа ланолин. Въобще, предпочитам по-мазни кремове.
Виж целия пост
# 307
А преди влизане за раждане, правят ли се последни изследвания или директно в болницата се правят?
Нина, на мен днес ми направиха микробиология, кръв, урина, там сифилис и това са последните изследвания. Вече като те приемат ако има проблем или изобщо нещо за проследяване - може пак да поискат. Стандартно не е необходимо.
Виж целия пост
# 308
Може ли да споделиш коя е аптеката?



Аз ще си взема правено кремче с ланолин Simple Smile правят го в аптека близо до паметника Левски. Не ми е съвсем удобно като място, но покрай баткото пробвахме 3-4 крема и този му понесе. План б е Бепантен, мисля също съдържа ланолин. Въобще, предпочитам по-мазни кремове.
Виж целия пост
# 309
Здравейте.❤
Аз от днес започвам 39та гс (38+1д)..
Много ми се искаше тази седмица да се появи бебчето, но сега се връщам от преглед и АГ каза, че мога да дишам спокойно идните 4-5 дни. 😁 Тоновете са ок, водите са ок, и чакамее..
Виж целия пост
# 310
Аз миналата седмица пуснах кръв ,урина и микробиология.
Понеже се очаква уж всеки момент да раждам, АГ иска да имам пресни пресни изследвания подготвени за болницата 😅
Папката с документите за болницата е готова и сега седя и си чакам момента 😁

На последния преглед преди два дена , видяхме че на беба е почнала да и се изкривява главичката понеже бая време седи долу в изходна позиция а нямам достатъчно разкритие за да излезе все още ...
Та в очакване сме всеки един момент да се пръкне 😂куфара е в колата , аз всеки ден сутрин обед и вечер си тегля душ за да мога веднага да тръгна към болницата ако се наложи ,понеже се очаква много бързо да родя и няма да имам време за тоалет в последния момент 😂
Виж целия пост
# 311
Аз ще си взема правено кремче с ланолин Simple Smile правят го в аптека близо до паметника Левски. Не ми е съвсем удобно като място, но покрай баткото пробвахме 3-4 крема и този му понесе. План б е Бепантен, мисля също съдържа ланолин. Въобще, предпочитам по-мазни кремове.

Аз живея близо до паметника е ще ми е интересно да кажеш коя е аптеката и да го пробваме.

Блонди, нали главичката им се оправя след раждането? Аз моето го чувствам много ниско (реално не е чак толкова) и все се притеснявам да не му натисна главичката някак, даже и с ластиците на гащите. Усещам я къде е главата, но понякога я измества настрани и тогава по-трудно я напипвам. Все още не се е фиксирала, но при мен има време до раждането.

Вече съвсем наближи февруари и ще има все повече бебета и много се вълнувам от това.
Виж целия пост
# 312
Мен някак ме удари спокойствието Grinning миналите дни бях стресирана, сега се кротнах от към такива емоции, утре на прегледа се надявам всичко да е наред, дори и да не се е обърнала вече се подготвих психически че ще е със секцио. Да е здрава и ако може да си изчака датата, друго за сега не мисля.
Виж целия пост
# 313
Sim, ходиш ли в градинката на Искър 😊
И аз съм наблизо, може да се видим някой път😉

Аз ще си взема правено кремче с ланолин Simple Smile правят го в аптека близо до паметника Левски. Не ми е съвсем удобно като място, но покрай баткото пробвахме 3-4 крема и този му понесе. План б е Бепантен, мисля също съдържа ланолин. Въобще, предпочитам по-мазни кремове.

Аз живея близо до паметника е ще ми е интересно да кажеш коя е аптеката и да го пробваме.

Блонди, нали главичката им се оправя след раждането? Аз моето го чувствам много ниско (реално не е чак толкова) и все се притеснявам да не му натисна главичката някак, даже и с ластиците на гащите. Усещам я къде е главата, но понякога я измества настрани и тогава по-трудно я напипвам. Все още не се е фиксирала, но при мен има време до раждането.

Вече съвсем наближи февруари и ще има все повече бебета и много се вълнувам от това.
Виж целия пост
# 314
Аз да се оплача, беба се е обърнала седалищно пак. Как е успяла толкова да се завърти идея си нямам. В понеделник влязох в 36 г.с., та се настройвам психически за секцио. Иначе още нищо не съм оправила-нито куфара, нито съм изпрала, но чакам ММ да му мине ковида и да дезинфекцирам всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия