Майчин дом Варна - тема 13

  • 72 968
  • 916
# 285
Здравейте имам въпрос към раждалите мами в Майчин дом как става записването на бебчето? Трябва ли предварително да има изготвена декларация за препознаваме тъй като с таткото нямаме брак ? Заедно ли трябва да ходим до общината да подаваме документите или само таткото ?
Таткото попълва документите и ви дават да ги подпишете. Няма нужда от декларации. До общината се ходи после само за акта за раждане, от болницата ги подават.
Виж целия пост
# 286
Здравейте имам въпрос към раждалите мами в Майчин дом как става записването на бебчето? Трябва ли предварително да има изготвена декларация за препознаваме тъй като с таткото нямаме брак ? Заедно ли трябва да ходим до общината да подаваме документите или само таткото ?
Таткото попълва документите и ви дават да ги подпишете. Няма нужда от декларации. До общината се ходи после само за акта за раждане, от болницата ги подават.

При мен дойде една жена с документите, които попълних. Дадох ги на санитарка да ги остави на регистратурата и той отиде да ги подпише. Нямаме брак. Това беше март тази година.
Виж целия пост
# 287
Всеки лекар работи с дадена акушерка, до колкото знам, така че от регистратура трябва да Ви насочат
Виж целия пост
# 288
Миналият септември когато се записах на консултация при др Иванов, на регистратура ми казаха, че той работи с Рени и Аделина.
Виж целия пост
# 289
Миналият септември когато се записах на консултация при др Иванов, на регистратура ми казаха, че той работи с Рени и Аделина.
Аз също се следях при др. Иванов, можеш да си избереш акушерка от тези с които той работи, аз бях при Аделина, нямам оплаквания отзивчива и си върши работата чудесно.
Виж целия пост
# 290
Здравейте момичета искам да попитам дали някоя от вас е раждала при д-р Ступина? И дали предпочита естественото раждане или секцио?
Виж целия пост
# 291
Аз щях да раждам естествено при д-р Ступина, въобще не ме е натискала за секцио и не ми е вкарвала излишни страхове като голямо бебе и тем подобни. За съжаление точно покрай моя термин се разболя от ковид и трябваше да раждам при друг лекар. Почти веднага след раждането ми звънна по телефона да ме пита как съм и как е минало. Много добро отношение получих от нейна страна и съжалявам, че не успях да родя с нея. Но не мога да дам по подробна информация. 💁

А как стои въпроса със свижданията сега? Допускат ли се бащи и деца да дойдат в стаята на майката с бебето на свиждане? Simple Smile
Виж целия пост
# 292
Миналият септември когато се записах на консултация при др Иванов, на регистратура ми казаха, че той работи с Рени и Аделина.
Аз също се следях при др. Иванов, можеш да си избереш акушерка от тези с които той работи, аз бях при Аделина, нямам оплаквания отзивчива и си върши работата чудесно.
Здравейте! Искам да попитам д-р Иванов дава ли си номер и може ли да се свържеш с него, ако има нещо спешно?
Виж целия пост
# 293
Миналият септември когато се записах на консултация при др Иванов, на регистратура ми казаха, че той работи с Рени и Аделина.
Аз също се следях при др. Иванов, можеш да си избереш акушерка от тези с които той работи, аз бях при Аделина, нямам оплаквания отзивчива и си върши работата чудесно.
Здравейте! Искам да попитам д-р Иванов дава ли си номер и може ли да се свържеш с него, ако има нещо спешно?
Здравейте.Предполагам че няма да отаже да си даде номера, аз се свързвах с него чрез регистратурата но в работен ден, трябва да говорите с него. Успех ви желая!
Виж целия пост
# 294
Честно казано, аз не съм му искала номера. Питах го какъв е реда, като започна да раждам и ми каза, че колегите му звънят, когато трябва да дойде. За мой късмет, беше дежурен в приемен кабинет и свършихме работата до края на работния му ден.
Виж целия пост
# 295
Ясно. Просто с последната ми бременност разбрах колко е важно да имаш директна връзка с лекаря си и търся такъв.
Виж целия пост
# 296
Ясно. Просто с последната ми бременност разбрах колко е важно да имаш директна връзка с лекаря си и търся такъв.
Д-р Ступина още при записването при нея си даде номера и винаги при преглед пита дали ми го е дала и ако имам въпроси и нещо спешно да й звъня. Голям плюс при нея,че няма голям наплив от пациенти и не се налага да чакам пред кабинета й, което за мен е много важно. Също звъни или по вайбър пише за резултатите от изследванията. За сега съм доволна,не е от най-"модерните"лекари в майчин дом,но пък винаги напомня какво предстои и е загрижена и внимателна. Но всеки си решава,моят избор беше по-скоро прибързан,но не съжалявам. Исках да се следя и родя в майчин дом,изобщо не бях запозната с повечето специалисти единствено знаех за Цонев,но се отказах,много пациентки и не работи с ЗК,наближаваше времето за записване на женска консултация и тъкмо се върнах от чужбина и набързо взех решението на база свободните часове на лекарите 😃 Дано намериш твоя лекар!
Виж целия пост
# 297
Звучи добре. Аз се бях ориентирала към Цонев и Иванов, защото се надявам на VBAC и сега не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 298
Звучи добре. Аз се бях ориентирала към Цонев и Иванов, защото се надявам на VBAC и сега не знам какво да правя...
При избор на екип за раждането може да избереш един от двамата и преди раждането да отидеш на преглед при тях. Но не съм особено запозната все пак ми е първо раждане и аз още не съм говорила със Ступина за раждането и ми е малко объркано,но имам още 4 месеца да реша какво искам и при кой ...
Виж целия пост
# 299
И за Анна Атанасова знам, че дава номер и отговаря на Вайбър. Чудя се за нея. С предната си бременност ходих при нея за устанояване на бременност, че за Цонев нямаше часове седмици напред. Стори ми се студен човек. Казах ѝ датата си на зачеване, понеже овулацията ми е с 4-5 дни напред, но тя смята по дата на последен цикъл и супер траурно ми каза, че има сак, но е празен, а трябвало вече да се вижда ембрион. Тръгнах си полуразревана, след 2 седмици отидох при Цонев и си имаше и ембрион и пулс и си отговаряше напълно на дните според датата ми на зачеване. Вероятно е тъпо от моя страна заради такава незначителна случка да я отбягвам, но просто все си мисля че най-нормалното е да кажеш " да, изглежда празен, но вероятно е прекалено рано, ела пак след 1-2 седмици"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия