Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 22 156
  • 740
# 150
Преди години се интересувах от покриването на санаториум в България - АОК не отказаха, но поставиха една камара изисквания кога, за колко време и къде, плюс Selbstbeteiligung 10€ на ден, накрая не ми се занимаваше и си го платих сама директно, сега пак обмислям, че много добре ми подейства.
За експлодиращите цени не ми се говори, и аз долу горе едно и също купувам и сметките са с 30-40% нагоре, а заплатата стои непроменена.
Виж целия пост
# 151
Life, ходила съм преди 7-8 години с едно от децата ми на Kinderreha, поето от Deutscherentenversicherung. То е малко по - различно Mutter-Kind-Kur. Ако те интересува, ще пиша довечера подробности.
Виж целия пост
# 152
Не се включвам във вечерните разпивки, защото напоследък какъвто и алкохол да пия и до час почва да ме боли глава. Довечера, обаче ще пийна, защото съм рожденичка Simple Smile
Лайф, на съседката щерката ходи, заради бърнаут от децата, но се върна преждевременно, защото очаквала цял ден да й ги обгрижват, пък то било само до обяд... Аз исках с малкият да отидем заради астмата му, но така й не се организирах.
Виж целия пост
# 153
Да си жива и здрава Мони! Весел празник и Наздраве (за довечера, не от сутринта 😉) 🥂!
Виж целия пост
# 154
Честито Мони всичко най-хубаво!
Ася спагети не са ли по-любими на домочадието? При нас те са най-вървежни.
Консервираните домати под всяка форма и аз видях че са скокнали в цената , но доматеното пюре в туския е на същата цена ...
Blеu то какво ли не жертваха за глобализацията пък ти искаш кръст да и сложиш и никакви домати и краставици зимата да не продават ?

Чухте ли вчера, че на Безос яхтата не можела да мине под някакво хисторише алте брюке , по-голямка била, и той предложил да плати за да го махнат. Как се измени ценностната система .
Говори се че всичко е циклично.  Манията за световен император след като е минала през Рим,  разболяла Наполеон и след това някои немски лидери от миналия век... И древните гърци са се разпростирали, но май не са имали върховен вожд . Там са си били на полиси и боговете са били общи. А и боговете им са били множко, не концентрация в един.
Виж целия пост
# 155
Мони, честит рожден ден. 🥳🥂

Цените на някои неща скачат от лятото насам. Олиото почти двойно. За бензина не ми се говори.

Писна ми с този шофьорски курс на дъщеря ми. През декември 2020 го почна. Имаше паузи заради короната, но пак много се влачи и вече надскочи предвидения бюджет.
Виж целия пост
# 156
Мони, да си жива и здрава!
Никакви главоболия - ни с алкохол, ни без!

Синьо, моята приятелка нещо подобно сподели.
Тя беше ходила, когато детето беше на 2г. и беше с бърн аут. Та каза, че на груповите терапии все едно и също се въртяло, явно имало и други с бърн аут или подобни състояния, но поради други причини.
Та тя ми каза, редовен съвет: като толкова сте неудовлетворена от връзката си, прекратете я (да кажем за тези с проблем с партньора). Тя казва: е как да прекъсна връзката с детето си?! Никой не може да й отговори. Та, тя каза, че се товарела още повече.

Друга беше ходила два пъти с децата на някакъв остров (не помня Балтийско или Северно море) и беше доволна, защото й бетройваха детето ( доста инатливо дауни), водели го на езда, дълги разходки и т.н, та тя беше доволна.

Въобще зависи от причината за Kur, очакванията и Umsetzung.
Аз също не бих си го причинила, но аз съм с високи очаквания 😊

Бела, предпочитат къса паста. Няма да обяснявам как яде сина, със спагети не става... 🤣
Фузили, пенне и фарфале се яде у нас основно.

Древните гърци са имали Зевс. Той е бил вседържател, те са били децентрирани. Древните римляни нямат такъв Бог, който еднолично толкова власт да има, затова пък императорът. При древните египтяни фараонът е и Бог, затова и там също друг социален ред.
Виж целия пост
# 157
Добро утро на всички! 🌞

Мони, да си жива и здрава!
Виж целия пост
# 158
А в днешния глобализиран свят какво имаме юберграйфенд?

Ася моето малкото яде спагетите с нож и вилица. Т.е. нарязва ги на малки с ножа и после ги яде @къси@ .
Късите ги ядат само с масло и натрошено овче сирене за закуска уикендите иначе спагети.
Виж целия пост
# 159
Здрава бъди, Мони!

Шофьорски курс прави и първородния. Точно почна кормуването, всичко му се струва фасулска работа. Да видим колко ще излезе като теглим чертата.
Виж целия пост
# 160
Moni, честит рожден ден! Flowers Four Leaf CloverTadaBirthdayWine Glass

Лесно ви е на вас с деца ядящи само паста. Моето все не знае какво му се яде, но задължително да сме му сготвели нещо. И пада едно готвене сутрин-обед-вечер.
Виж целия пост
# 161
Фасулска работа, но безконечна.
На две познати семейства на синовете по време на курса им предложили да вземат шофьорски книжки само за автоматик. Те приели. И на дъщеря ми предложиха, но я убедихме да откаже. Изобщо не знаех, че има такава глупост да имаш шофьорска книжка, но да нямаш право да караш кола със скоростен лост.
Виж целия пост
# 162
Трябва да ти е приятно . И на мен до време ми беше интересно, но се хванах че страшно време гълта и че ми стана вече не много приятно. Сега има по нещо приготвено, но гледам да ползвам инстант пот и подобни и да не се ангажирам дълго време . И пак си е занимавка не само готвенето, но и всичко около храненето. Страшно много време отнема според мен.
Освен ако не се готви едно нещо на ден или два. Ама моите не искат  едно и също.
Виж целия пост
# 163
Ще видим, Софт. Много се е запалил големия, подозирам че ще напъне инструктора да бърза. Иска лятото да ремонтира старата кола на дядо си и да я подкара, наивно човече.

Синьо, може пък да вземе да готви и той в един момент. Моите се разготвиха от скука през първия локдаун и си остана като интерес. Вече се редуваме в кухнята, определено ми олекна.
Виж целия пост
# 164
Moni, здрава си, щастлива да си! Един хубав празник днес, мъжете да те поглезят! Simple Smile

Въобще зависи от причината за Kur, очакванията и Umsetzung.
Аз също не бих си го причинила, но аз съм с високи очаквания 😊
Точно казано.
В моето обкръжение познавам 2 жени, които ходиха на Kur Smile. На едната(германка) детето е с проблемна кашлица, другата(българка) е с дете с леки увреждания. И двете са много общителни, и двете са доволни от инициативата. При детето с увреждания имаше полезни занимания за справяне с ежедневието.
Общо взето, зависи много от позитивната нагласа на родителките. Grin

"Тя казва: е как да прекъсна връзката с детето си?! Никой не може да й отговори. Та, тя каза, че се товарела още повече."
Познавам родители с подобен проблем. Особено майката беше основната натоварена, имаха големи проблеми със сина си. След терапии, разговори и дилеми, се решиха с негово съгласие да отиде на специален интернат, на 12 години беше детето. Доколкото подочух, е било подходящо решение за тях.

Софт, наистина много се е проточило с курса. Не е ли правила изпит(знам, че някои ги късат и се явяват отново)? Ако не, дайте й срок и в един момент да кара изпит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия