ДЕКЕМВРИйчето вече се усмихва и си гука, още малко и пролет на вратата ще почука (Тема 2)

  • 21 985
  • 759
# 435
Ние къпем Марио с душ олиото на Бабе педиатрик. Слагаме в ръка и нанасяме по тялото.
Виж целия пост
# 436
Амандин и ние не слагаме двете ваксини наведнъж - и със синът ми, и сега ги делим.

Рейнбоу добре дошла в темата 😁

Алисън, синът ми беше на Лактана био, чак до 2г.6м. го пиеше (само имаше период, в който на последното вечерно хранене пиеше друго антирефлуксно мляко) - добре му понясяше, качваше нормално (нито малко, нито много), беше редовен и с акането. Сега с бебка пак започнах с него, но заради зверските колики гастрото ни каза да го сменим с Аптамил Комфорт. Като цяло Лактаната е едно от най-добрите млека на нашият пазар.

Рошличке, аз със синът ми ползвах олио за къпане, защото му беше по-суха кожата - слагах във ваната и после пълня с вода, за да се разпредели добре навсякъде, след края на къпането изплаквах с чиста вода. Сега по същият начин процедирам само че с душ гела, а не с олио.
Виж целия пост
# 437
Ние къпем с А дерма. Слагам на тялото, докато си е във ваничката, върху подложката. После измивам с водата от ваната, а накрая моя мъж я вади и държи над ваната, а аз я изплаквам с чиста вода от едно легенче, която предварително съм подготвила. Не плакна с душа, страх ме е да не се промени водата.
Виж целия пост
# 438
Нощта беше кошмарна.Тъкмо се зарадвах,че направи голяма пауза предната нощ и тази се побърка да се буди.Не е глад,защото ядеше по 50 мл насила.Днес забелязах слуз в акото.
Сега пък се чудя какво значеше това.С баткото си спомням,че имаше по едно време,но не помня дали ни е изписвано нещо и какво значеше.Мисля,че при него беше около никненето на зъби.Сегс обаче е рано за това 3+.Ще се побъркам вече.Виждам,че детето има някакъв дискомфорт и не са колики,но не мога да открия какъв и как да помогна.Водих го на педиатри,неонатолози и гастроентеролози и всички вдигат рамене.Колики било и щяло да мине.Писна ми от тези лекари некадърни.Сама си чета,поставям диагнози,чудя се какво изследвания да правя.
И Мими е така повече от 2 седмици. Не знам на какво се дължи. Помня, че първата нощ, в която направи 7 часа пауза, с баща й ставахме през час да я проверяваме дали диша, толкова спокойно е спала. А сега през час се мята в леглото и бърбори със затворени очи. Какво е това чудо, не знам. Другата седмица ще говоря с педиатърката. Адски неспокоен сън има, мята ръце, рита с крачета, а очичките са затворени.
Виж целия пост
# 439
Нощта беше кошмарна.Тъкмо се зарадвах,че направи голяма пауза предната нощ и тази се побърка да се буди.Не е глад,защото ядеше по 50 мл насила.Днес забелязах слуз в акото.
Сега пък се чудя какво значеше това.С баткото си спомням,че имаше по едно време,но не помня дали ни е изписвано нещо и какво значеше.Мисля,че при него беше около никненето на зъби.Сегс обаче е рано за това 3+.Ще се побъркам вече.Виждам,че детето има някакъв дискомфорт и не са колики,но не мога да открия какъв и как да помогна.Водих го на педиатри,неонатолози и гастроентеролози и всички вдигат рамене.Колики било и щяло да мине.Писна ми от тези лекари некадърни.Сама си чета,поставям диагнози,чудя се какво изследвания да правя.
И Мими е така повече от 2 седмици. Не знам на какво се дължи. Помня, че първата нощ, в която направи 7 часа пауза, с баща й ставахме през час да я проверяваме дали диша, толкова спокойно е спала. А сега през час се мята в леглото и бърбори със затворени очи. Какво е това чудо, не знам. Другата седмица ще говоря с педиатърката. Адски неспокоен сън има, мята ръце, рита с крачета, а очичките са затворени.
Първо честит празник!
Момичета и нашата беше така 2, 3 дни, но аз за разлика от вас не успях да издържа повече и вчера реших да я заведа на боуен за бебета, ей богу още не мога да кажа дали е от това, но факта че от там си тръгна с широка усмивка и после цял ден беше така, снощи също като я сложих да спи (не я приспивам, просто си я оставих в 20.30 в кошарата) до към 22.30 спеше но по-не спокойно и от там като отряза та чак до сутринта до 7 без 5.... А жената просто я погали 2 пъти...ако е така ще ходя всеки ден да я галят...дано наистина има ефект. Плюс нашата е с тих рефлукс и колики. Казаха заради рефлукса да отидем още един път иначе ако са само коликите и 1 път било достатъчно (поне при нас).
Та нищо не пречи да опитате, ако не помогне, поне няма да навреди със сигурност.
Аз се реших да опитам тъй като имам проблеми с кръста и съм ходила на акупунктура и от тогава забравих, че имам кръст, та реших да пробвам и с малката, но с боуен разбира се. Принципа е един и същ така или иначе.
Виж целия пост
# 440
UnderThePalmTree дай малко повече инфо, за София ли става въпрос, кое е въпросното място, как го избра - спрямо отзиви или по препоръка? Бих завела и аз нашето момче
Виж целия пост
# 441
Какво се прави на процедурите?

Едва заспах с него в 9 без нещо и в 9.15 трещи аларма на забравен таблет в др стая. Браво на таткото, браво.
Виж целия пост
# 442

Момичета, черпя ви виртуално. Днес пораснах с още една годинка. Това ми е най-хубавата година в живота, годината, в която моята мечта се сбъдна. Най-скъпият подарък днес е в ръцете ми. Благодаря на Господ, че я имам.
Виж целия пост
# 443
Dee ами погали я по гръбчето и каза след 1 минута ще дойда, върна се, погали я и по коремчето и каза ако можете елате и в понеделник заради рефлуска, ако бяха само колики сме готови. Щях да припадна. На всичкото отгоре за деца до 6год е безплатно в този център (разбира се  при добро желание има къде да се оставят пари) аз съм на принципа, че за да получиш трябва да дадеш. Както и да е, това не е важно, важното е че май наистина работи. Малката и днес е в супер настроение...
Виж целия пост
# 444
Ангелче, честита да си Flowers Bouquet
Много здраве, щастие и късмет пожелавам!
Най-хубавите ни години тепърва да предстоят!
Аз миналата година по това време не съм си и мечтала дори да имаме второ дете.
Мислих си, че не може да имам по-хубав осми март! Е, може, може Blush Underthepalmtree,
как се казв жената, която е правила терапията?
Виж целия пост
# 445
Честита да си, Блу. Всяка следваща година да е по-хубава с малката госпожица! Много здрава и щастлива бъди!
Виж целия пост
# 446
Честита да си, колежке Рибке! ❤️❤️ Безкрайно много здраве, щастие, любов и топлина, да расте мъничето по най-прекрасният начин и да ви радва постоянно! Да ви е здрава и спокойна, за да си и ти заедно с нея ❤️🍀🍀 чудесен празник!

Звучи страхотно, Палмичке! Кое е мястото? Аз се притеснявам от масажи в близост до гръбнака и бъбреци, например, но това звучи добре.
Виж целия пост
# 447
То това не беше и масаж (аз също не бих посмяла някой да и пипа свободно по гръбнака)....дори не разбрах какво е, малката си беше с дрехи, аз мислех че просто я поглежда, за да види къде да масажира, а то се оказа че детето е готово... Жената се казва Радослава, а боуен центъра е в София в локалното на Цар Борис 3 на номер 91 в едно като безистен се влиза.
Виж целия пост
# 448
blue.angel[/b Честит рожден ден Simple Smile Много да сте здрави и щастливи цялото семейство. Още по-щастлива година ви желая Heart
Виж целия пост
# 449
Момичета, интересно ми е, очите на вашите бебоци започнаха ли да се “избистрят” като цвят или още са сиви?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия