Тренировки в домашни условия - 115

  • 46 159
  • 756
# 510
fsyy, не е тази постелката от Кауфланд.
Моята е тази: https://www.tunturi.com/en/fitnessmat-nbr.html. Не ми създава трудности при упражнения, даже напротив, тъй като, както писах не ми убива при упражнения от колене/лакти и за корем. Не ми е удобна за упражнения от изправено положение, тъй като тренирам боса, но аз тези упражнения ги изпълнявам извън постелката. Също така не тичам върху нея.
Виж целия пост
# 511
Имам 3 постелки с различни дебелини и си ги ползвам за различни типове упражнения. А за Yin Yoga си ги слагам и 3-те една върху друга.

Направих 5 хиляди км на гребната машина вкъщи и почти 1200 за сезона дотук. Имам още 6 седмици до края на сезона, ще ми се да мина 1400.

Виж целия пост
# 512
Ние имаме ето такава постелка, която се сглобява и отгоре спортуваме-доста е голяма. Взехме я с цел да се скача, тренира, ляга върху нея и да издържа гирите и щангите на мъжа ми без да прецаква пода. Това в следствие от корона пандемията-сдобихме се със сериозно фитнес оборудване вкъщи, вкл. лежанка, стойка за клекове, всякакви тежести, пудовки си имахме и от преди. Та върху тази постелка като сесложи най-обикновена фитнес постелка (а може и да не се слага нищо, аз директно си лягам върху нея...) и е просто мечта-не убива на колената, не се хлъзга, супер е. Не знам вече на коя фирма е точно, но нашата изглежда точно така и сме си взели много блокчета, за да покрива голяма площ:

Виж целия пост
# 513
Скрит текст:
Ние имаме ето такава постелка, която се сглобява и отгоре спортуваме-доста е голяма. Взехме я с цел да се скача, тренира, ляга върху нея и да издържа гирите и щангите на мъжа ми без да прецаква пода. Това в следствие от корона пандемията-сдобихме се със сериозно фитнес оборудване вкъщи, вкл. лежанка, стойка за клекове, всякакви тежести, пудовки си имахме и от преди. Та върху тази постелка като сесложи най-обикновена фитнес постелка (а може и да не се слага нищо, аз директно си лягам върху нея...) и е просто мечта-не убива на колената, не се хлъзга, супер е. Не знам вече на коя фирма е точно, но нашата изглежда точно така и сме си взели много блокчета, за да покрива голяма площ:


Аз търся точно такава - голяма. Но не намирам. Откъде я взехте и каква за колко лв?
При по-натоварващи уражнения не се ли разглобяват частите?
Виж целия пост
# 514
Не се разглобяват, стабилна е много. Живеем в Германия и мъжът ми я поръчва от неговия акаунт в амазон, затова не мога да проверя в момента коя марка е. Там има сумпер много модели от този вид и цената е около 35-50 или малко повече евро. Зависи каква големина се търси, а може да има и по-евтини, но е хубаво да е добро качество, за да не се хлъзга и да е издържлива материя. В България предполагам може да се намери по фитнес магазините.
Виж целия пост
# 515
Здравейте, днес упражнения за цяло тяло - ръце, крака, корем, дупе и малко кардио. Упражненията бяха по мой избор.
Виж целия пост
# 516
Сега намерих някаква друга, дали ще е удобна?
Скрит текст:


ГУМЕНА НАСТИЛКА SPORT-FLOORING STRONG 25.90лв. (цената зависи от дебелината)
Фитнес гумена настилка с дебелини: 4 мм.
Цвят:  черно-сив.
12% цветни шарки.
Цената е за 1кв.м.
Топ качество.
Гумирана (каучукова) настилка за фитнес зали и спортни съоръжения с много добри качества и красив естетичен вид.
Ширина на ролката: 1,25 м.
Дължина на ролката:10 м  (не режем от нея).
Минималната поръчка е 12.5 кв.м. (1 ролка).
Обемна Плътност - 930 кг/м3.
Шумоизолираща и много здрава.
Нетоксични материали.
Антипориозна повърхност
Допустими отклонения: Дължина и ширина ± 0.6%
Устойчива на влага и вода.
Много лесни за почистване и поддръжка.
Еластичност и устойчивост на натиск и износване.
Високо сцепление, без приплъзване.
Настилката може да се постави върху предварително подготвена чиста основа (бетон, асфалт и др.) чрез залепване със специално двукомпонентно лепило.
Полага се на равна повърхност и непрегъната.
Залепването е препоръчително, особено при малките дебелини, защото осигурява по-голяма издръжливост.
Произведена е в ЕС.
 
Отговарят на най-високите европейски норми и директиви:
EN ISO 845; EN71-2:2011+A1:2014 ; EN71-3:2013+A1:2014 ; 9001/95/EC Крайна якост на опън (N / mm2) 1.358 (DIN 53455)
Намаляване на силата> 10-18%, в зависимост от дебелината на материала
Температурна устойчивост -30°C до + 80°C. В условия на тестване и за кратки периоди -120 ° C до + 300°C.
Линеен коефициент на термично разширение. 23,1 * 10-5 / ° С + 3,4% (DIN 53752).
Топлопроводимост 0.17 W / (mK) EN 12667,
Противопожарно поведение (нормално запалимо; B2) EN 13501,
Шумоизолация: от 18 dB до 23 dB; в зависимост от конструкцията,
Антиплъзгащ клас клас R 10 DIN 51130 Клас DS (по-сигурен!) EN 14041,
Електрически свойства -0.7 kV (антистатични),
Паропропусклива.
Тегло на 1 кв.м настилка: 4 мм - 3.8 кг
Устойчивост: на вода, на множество разредени киселини и алкални разтвори; химически неутрален;
UV-лъчи. (EN423).
За вътрешна употреба.
МОНТАЖ И ИЗРЯЗВАНЕ НА ГУМЕНА НАСТИЛКА
Виж целия пост
# 517
Някой по-напред попита за постелка Primafit в розово и лилаво. Аз тренирам на нея, не се хлъзга, точно това търсех. Единствено при бягане "планински катерач" от позиция планк, леко се разтегля назад при бягането. Само при това упражнение усещам лек дискомфорт.
Виж целия пост
# 518
Нямам опит с тази настилка, но ми изглежда  прекалено тънка-4 мм. Също фактът, че е гумена и толкова тънка ме навява на мисълта, че ще е твърда за упражнения на колена примерно или ще убива на главата, което я прави не толкова добра. Иначе сигурно предпазва пода от тежестите, макар и за тази цел да ми се струва неподходяща.

Във фитнесите много често се срещат постелките, които аз пуснах. Понякога има специални кътове за упр със собствено тегло, trx, топки и т.н. и тези кътове са с постелки от вида, който аз пуснах, леко по-дебели.
Виж целия пост
# 519
Има и разновидности от 6, 10, 12 мм.
Към тези от вас, които ходят и в фитнес зали, такива ли са постелките там?
Виж целия пост
# 520
Има и разновидности от 6, 10, 12 мм.
Към тези от вас, които ходят и в фитнес зали, такива ли са постелките там?
Извинявам се, че се намесвам темата.Само в тази не съм писала...
Това е настилка, а не постелка.В нашата зала е такава, но задължително сме на постелки, когато правим упражнения от земя.
Виж целия пост
# 521
Скрит текст:
Извинявам се, че се намесвам темата.Само в тази не съм писала...
Това е настилка, а не постелка.В нашата зала е такава, но задължително сме на постелки, когато правим упражнения от земя.
Аз си мислех, че ще става и за упражнения, първо мислех, че е като постелка (и всеки може да си я изреже в желаната големина) после видях снимката с фитнеса. А защо сте на постелки? Не е достатъчно мека настилката сигурно или от хигиенна гледна точка?
Виж целия пост
# 522
Има известна разлика между настилка и постелка.Върху първото са сложени уредите, а второто е за комфорт на трениращите.
Виж целия пост
# 523
Здравейте,не съм се отчитала от миналата седмица.Нямах почти никакво време,но ето какво направих:
Миналия петък - 30 Minute Full Body Dumbbell Workout - Get Tone and Lose Weight.
Неделя - 60 Exercises No Repeat | 1 Hour Resistance Band Workout.
Понеделник - 21 Minute Full Body Dumbbell Workout - Low Impact - All Standing.
Сряда - 20 Minute Resistance Band Workout и Super Girl Workout.
Днес - 25 Minute Full Body Dumbbell HIIIT Workout - No Repeats.

Предстои ми пътуване и не знам кога и дали ще мога да тренирам,но ще продължавам да ви следя и да си записвам идеи Simple Smile.
Виж целия пост
# 524
Аз имам ето тази постелка и си е като нормална постелка, но по-голяма и квадратна - Square36 Thick Large Exercise Mat 6'x6' Workout Floor Mats for Home Gym Fitness
 
Отчитам плуване и край на почивката.... Загледах се по някои от снимките и определено не харесвам това, което видях ... Тялото ми определено започва да придобива вид на "лелка на средна възраст" и е доста отчайващо. От понеделник съм обратно е редиците - тренировки + MyFitnessPal.

Сиска, надявам се при теб всичко да е наред, отдавана не си се появявала! Или май съм те засичала в някоя от другите теми ...

Dream, приятно пътуване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия