Кюретаж и забременяване след това - тема 87

  • 37 193
  • 735
# 675
Диди, ти последно тромбофилия имаше ли, че не помня? Че ако имаш и си бременна всяко закъснение с терапията може да е фатално.
Виж целия пост
# 676
Мерси Маце ! То аз добре,  но и мъжа е с наднормено тегло . Той не е пускал за Ир , но  сигурно има т.е. и неговата Сг не е ок ....

ДИДИ,  успех!

Ами хайде сритай този мъж и него да се стяга, щом и двамата сте за диета.

Подкрепям АА за терапията при + ако има показатели, аз винаги съм била и преди и след + тест на терапия.
Виж целия пост
# 677
Спорно за терапия. На 26ти имам час при Атанасова да си сверя часовника и с нея. Цонев каза само аспирин, Константинова и тя беше малко тип "айде по-добре за всеки случай терапия". То дори и да видя две черти няма да започна без нейното потвърждение.
Виж целия пост
# 678
И аспиринът е терапия, само да вметна. Но си зависи от мутациите. Аз не бих чакала, с втората, успешна бременност прокървих още на 3 ден закъснение, 5 дни след положителния тест.
Виж целия пост
# 679
Мерси Маце ! То аз добре,  но и мъжа е с наднормено тегло . Той не е пускал за Ир , но  сигурно има т.е. и неговата Сг не е ок ....

ДИДИ,  успех!

Ами хайде сритай този мъж и него да се стяга, щом и двамата сте за диета.

Подкрепям АА за терапията при + ако има показатели, аз винаги съм била и преди и след + тест на терапия.
Той ходи на фитнес.
ЗА терапия и аз бях от + тест от ДОЦ Русев (една бременност с терапия от + тест аспирин и инжекции клексан през ден до 11гс ) друга само на Аспирин всеки ден според Аг (изписа инжекции,  в 10 гс ден преди аборта)
Виж целия пост
# 680
За жалост нямаше по-ранен час за Атанасова. Тъпо ми е да започвам терапия през главата на следящия ме АГ, особено след като и генетичката не беше никак убедителна. Имам чувството, че ми я изписа за да не ми е жал, че дадох 90лв за 20мин разговор. При мен все пак уж го имаше и фактора ковид. Не ми е лесно да взема решение, затова реших още един да си каже думата. Аспирин приемам от 20тина дни.
Виж целия пост
# 681
Можеш да влезеш в групата във ФБ Бременност и тромбофилия и да попиташ с твоите мутации какви терапии са изписвали на момичетата, ей така да си свериш часовника. И на мен АГ ми беше казала АП, но консултиращият ме първично хематолог проф. Лисичков (нац.кондултант по хемофилии)  ми обясни подробно че моята мутация има нужда от НМХ, защото просто тялото разгражда по-трудно слепените тромбоцити (те естествено се слепват при всеки човек) и оттам тромбите, а АП пречи на повишеното слепване, а не разгражда. Аз затова горещо апелирам към консултации с хематолози, особено с Лисичков са най-смислено похарчените 80лв., никой друг не разпитва и обяснява толкова подробно и не ти отделя 40-60мин доброволно за консултацията. Дори да пътуваш веднъж от Варна за консулт с него си заслужава парите и времето, вярвай ми. За съжаление не проследява бременности.
Виж целия пост
# 682
От Варна съм, тук не знам някой изявен в темата хематолог. Питала съм в тази група, мненията бяха пак различни,но само едно момиче имаше точно моите, точно хетеро, тя каза, че при нея Аспирин е бил изписан. Но Атанасова ако каже терапия, ще почна и ще се прехвърля при нея да се следя.
Едит: ето, с първа сутрешна урина. Направо се подиграва с мен тоя живот. Точно тоя месец като се надявам, хем не ми идва, хем отрицателни тестове. Вече няма място за надежда, нали?
Виж целия пост
# 683
Не си ги представях така нещата. Все си мислех - пробваш - или се получава, или ако не се получи - цикъл и продължаваме нататък. А то... отрицателни тестове и цикълът мистериозно изчезна баш сега. Фоликул ли задържах, какво стана, направо ще се побъркам вече.
Виж целия пост
# 684
Диди, а дали не е ановулаторен цикъл? То е нормално веднъж годишно да има такъв.
Само да ти кажа, че три пъти съм забременявала след като съм имала ановулаторен цикъл предишния месец, на първия с нормална овулация. Ако не е било чисто съвпадение, може би ще имаш успех другия месец.
Виж целия пост
# 685
И какво се случва тогава? Кога настъпва пак цикъл?
Виж целия пост
# 686
Следващият месец. Случвало ми се е.
Виж целия пост
# 687
Не знам, според мен си имаше, но нещо не се получи. Като стане работата винаги усещам едно придърпване малко по-нагоре от корема, та го усетих тоя път пак. И с кожата ми станаха някакви странни неща. Аз по принцип съм с мазна кожа и ми излизат пъпки около цикъл. Изведнъж от нищото стана суха, чак взе да се лющи леко по брадичката и носа и порите ми се свиха. Сега от 2 дни се върна пак в обичайното си състояние. Де да знам, тоя цистит дето го изкарах освен да е прецакал нещата. Каквото - такова, просто с тая липса на цикъл съм в шах и мат.
Виж целия пост
# 688
При ановулаторен цикъл не се пропуска месец. Подобно на киста/ЗФ менструацията настъпва като спре да се самоподдържа лигавицата. При закъснение над 10 дни трябва задължително да се посети гинеколог за установяване на причината. Освен спонтанен ановулаторен цикъл може да има и патологични причини (щитовидна жлеза, ИР, липса на витамини, стрес, ниско тегло, наднормено тегло и т.н.)
Виж целия пост
# 689
Уж изследвам редовно щитовидни, глюкози и инсулини. Не са ми някви супер оптимални, но са приемливи (последно ТСХ 1,94, Т3 4,05, Т4 16,32, ХОМА индекс 1,2 ). Стрес няма при мен, работя си от вкъщи, работата ми е спокойна, никой не ме нервира. Приемам хубав Б комплекс с метилирани форми, Д3+К2 спрей на Better you, желязо спрей на Better you, магнезий спрей на Better you, Калций от натурален източник (понеже съм с алергия към млечни) със съдържание и на вит Ц и магнезий. Ям всеки ден бразилски орех и хлорела за селен и йод. Храня се разнообразно - много зеленчуци и зеленчукови сокове, зеленолистни, риба, морски дарове, ядки, месо, маслини, дроб. Сладкото ми за деня е боровинки с малини и авокадо (внимавам много със сладкото от както имах задържан фоликул) и най-много още някакъв плод, примерно банан, ама не всеки ден. Изобщо не ям разни пакетирани боклуци. Сменила съм кафето с матча. Всеки ден вървя по минимум 10000 крачки. Какво повече - не знам.
Днес ми е 37 ден, което е между 4 и 9 дни закъснение.

ЕДИТ: Май току що ми дойде най-накрая. Точно 37 ден пак като по-предния месец със задържания фоликул. Да приемам ли, че пак това е станало...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия