Ревматоиден артрит - тема 6

  • 65 666
  • 609
# 375
в случай на отрицателен ревма фактор мисля...
Не само той, показателите общо взето са си в норма и няма никакви индикации по кръвните изследвания да се хване артрита. За това е серонегативен.
Виж целия пост
# 376
При мен е следната ситуация: откриха ми едностранен сакроилеит, всички изследвания в норма. Казаха ми, че не може само на тази база да се докаже Бехтерев или някакъв друг артрит. Бях в Софиямед при д-р Петева.
Относно лекарствата, изказването там беше, че на някакъв симпозиум в Дубай е коментирано, че каквото и да пиеш е безпредметно и нищо не лекува заболяванията, а има само странични реакции... Всички бяхме втрещени. Изказването идваше от виден лекар.

И на мен ми откриха сакроилитет  двустранно  -2 степен преди 2м.Имам болки в таза и в седалищния нерв. Не ми изписаха нищо за пиене.Имам и дискова херния и остеоропороза. Все още имам болка в таза.Вашата симптоматично каква е?

Как се диагностицира саркоилеит? Пишете, че всички изследвания са в норма, а това заболяване е асептично възпаление на саркоилиачните стави. Т.е. би трябвало да даде отклонение в изследванията или греша?! Освен силна болка с кръста и таза, възможно ли е болката да преминава ниско в корема? Защото аз съм с постоянни такива болки в таза и корема и търся проблем при гастроентеролог и гинеколог, засега без успех Sad
ЦРП ми беше 7.4, но за сакроилеит казаха след ЯМР. Болка в момента има само при натиск на съответното място.
Виж целия пост
# 377
в случай на отрицателен ревма фактор мисля...
Не само той, показателите общо взето са си в норма и няма никакви индикации по кръвните изследвания да се хване артрита. За това е серонегативен.
А от болка и оток в ставите ли се насочиха към диагнозата? И симетрията на болката? Питам, защото от всичко четено за РА излиза, че е много разнолик.
Виж целия пост
# 378
И симетрията на болката?
При серонегативен РА няма симетрия, малко е като тото и протича по-различно от серопозитивния РА. (поне при мен, пиша от личен опит). Има и достатъчно литература по въпросите ви, прочетете по-задълбочено, ако ви интересува.
Виж целия пост
# 379
Здравейте,

От имунологични изследвания се установи, че имам повишени АНА профил (по спомен така се водеше), пуснах допълнителни неща, бях на ревматолог, нямам диагноза, но и нямам никакви симптоми. Изследванията бяха назначени поради липса на бременност. След четене по групи и разговор с имуниложката ми разбрах, че става въпрос за ревматоиден артрит. Изписаха ми МориВир за 6м по 1 таблетка на ден, кортикостероид и аспирин.
Има ли дами забременели по естествен път с РА? Имахте ли проблеми по време или след бременност?
Виж целия пост
# 380
Изписаха ми МориВир за 6м по 1 таблетка на ден, кортикостероид и аспирин.
Моривид е плакенил. Намери си от Турция или Гърция и пий него, в пъти по-евтино ще ти излезе. По въпроса за бремеността не мога да дам отговор.
п.п. кой ти изписа лекарствата - имунолог или ревматолог?
Виж целия пост
# 381
Изписаха ми МориВир за 6м по 1 таблетка на ден, кортикостероид и аспирин.
Моривид е плакенил. Намери си от Турция или Гърция и пий него, в пъти по-евтино ще ти излезе. По въпроса за бремеността не мога да дам отговор.
п.п. кой ти изписа лекарствата - имунолог или ревматолог?

Имунолог ми назначи терапията
Виж целия пост
# 382
Здравейте,

От имунологични изследвания се установи, че имам повишени АНА профил (по спомен така се водеше), пуснах допълнителни неща, бях на ревматолог, нямам диагноза, но и нямам никакви симптоми. Изследванията бяха назначени поради липса на бременност. След четене по групи и разговор с имуниложката ми разбрах, че става въпрос за ревматоиден артрит. Изписаха ми МориВир за 6м по 1 таблетка на ден, кортикостероид и аспирин.
Има ли дами забременели по естествен път с РА? Имахте ли проблеми по време или след бременност?

Аз получих диагноза РА след първото ми раждане, но имах леки симптоми още преди това. По време на бременността не съм имала никакви проблеми, освен много леки болки в краката. Около 4 седмици след раждането обаче имах ужасни болки от РА и едвам ходех, но се повлиях много бързо от Преднизолон. Сега съм на биологично лечение, което има ефект и съм общо взето в ремисия. Успех със забременяването!
Виж целия пост
# 383
При мен се отключи с първата бременност. Диагноза получих три деца и 10 години по-късно. Едва тогава започнах да приемам лекарство (Плакенил). В ремисия съм от началото на пандемията.
Виж целия пост
# 384
А колко дълго приемате Plaquenil?
Виж целия пост
# 385
От диагнозата насам
Това са примерно 5 или 6 години вече
Виж целия пост
# 386
Взех си МориВид засега, турският вариант е Плакенил до колкото разбирам от прочетеното тук. А как ги приемате? По кое време на деня? Лекарката все още не ми е отговорила… А след като изпия МориВид (защото вече го взех) мога да сменя с Плакенил, виждам че веществото е едно и също? Какви странични ефекти мога да очаквам от МориВид?
Виж целия пост
# 387
Аз странични ефекти не усещам. Пия планкенил от 4 години почти. Проверявам веднъж годишно състоянието на очите ми, лекаря каза, че не са нужни по-чести посещения.
Приемам планкенила следобед след храна.
Виж целия пост
# 388
А защо ви смениха лечението?
Защото плакенила има недостатъчен ефект при мен. И за това минаваме на по-силен медикамент.
Виж целия пост
# 389
Аз пък мислех, че плакенила е по-силен. 🤔
Поне при мен така ги редувахме (първо пих сулфасалазин, после плакенил).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия